Izgalmassá vált a Nokia technikai képe, az árfolyam ugyanis nagyon fontos technikai szintek környékén állomásozik. A finn technológiai óriás kedvező pozícióban van az 5G-piacon is, a vállalat mérlege nagyon erős, az Oroszországból való kivonulásnak nincs jelentős hatása és a részvény értékeltsége is alacsony. Ezek miatt is érdemes figyelni a papírt a jövő hét csütörtökön érkező gyorsjelentés előtt.

Nagyot pattant a március eleji mélyponthoz képest a részvény, akkor még a 4,1 eurós szintet is megközelítette az árfolyam, április elejére viszont már az 5 euró feletti szinteket ostromolta. A hirtelen visszaesést az ukrajnai háború miatti piaci sokk is okozta, utána viszont kicsit már megnyugodott a részvény az elmúlt hetekben, amely annak is köszönhető, hogy a háborúnak nincs jelentős közvetlen hatása a cégre.

Jelenleg nagyon érdekes szintek körül mozog az árfolyam, a hét elején az 50 napos mozgóátlagról pattant fel, tegnap pedig, a 200 napos mozgóátlagot tesztelte, jelenleg pedig a két mozgóátlag közé van beszorulva. Lefelé azonban az 50 napos mozgóátlag mellett a 4,85 euró körüli támasz is védelmet nyújthat, igaz az alatt már csak 4,55 euró körül látható a következő támasz. Felfelé való kitörés esetén az 5,35 eurós szint lehetne a következő célpont, annak áttörésével viszont már az 5,65 eurós szintet is megcélozhatná az árfolyam.

A Nokia napi grafikonja (2022.04.22. 12:00)

A heti grafikon talán még izgalmasabban néz ki, az árfolyam ugyanis pont az 50 hetes mozgóátlagon tartózkodik, az MACD indikátor pedig közel áll egy vételi jelzéshez. Növekedés esetén a napi grafikonon látott szintek után még az 5,75 eurós ellenállás tűnik nagyobb időtávot nézve is jelentősnek. Amennyiben az 50 hetes mozgóátlag alá kerülne az árfolyam, akkor a már bő két éve húzódó emelkedő trendvonal kepézhetne fontos támaszt, de lejjebb még védelmet nyújthat a 200 hetes mozgóátlag és a 4,25 euró körüli védvonal is.

A Nokia heti grafikonja (2022.04.22. 12:00)

Az ukrajnai háború miatt a finn vállalat is csatlakozott az Oroszország elleni szankciókat végrehajtó cégek sorához, és lezárja működését az orosz piacon. A Nokia menedzsmentje a múlt héten jelentette be, hogy az Oroszországból való kivonulásnak nincs jelentős hatása az üzleti kilátásokra. A többi piacon nagyon erős keresletet tapasztalnak, így továbbra is teljesíthető, az év elején kitűzött előrejelzés. Az orosz piac hozzájárulása a bevételekhez kevesebb mint 2 százalékos volt. A versenytárs Ericsson bevétel- és eredménykiesése jelentősebb lehet viszont.

Az 5G piacon nagyon erős most a kereslet, ez az Ericsson múlt heti jelentésében is kiderült. A Nokia pedig akár tovább növelhetné a piaci részesedését, mivel a nagy versenytársak közül a kínai Huawei-re több nyugati országban is biztonsági kockázatként tekintenek, és a svéd Ericsson is most komoly, reputációját is csökkentő korrupciós botrányba keveredett az Iszlám Állammal kapcsolatban.

A Nokia az elmúlt időszakban is sorozatban jelentette be az együttműködési megállapodásokat fontos partnerekkel. Februárban az AT&T-vel kötöttek megállapodást, és az Alibabával is partnerek lettek, ez mutatja, hogy a Huawei mellett is van tere Kínában a vállalatnak. Eközben az egyik leggyorsabban fejlődő piacon, Indiában fenntartotta piacvezető pozícióját az Omdia piackutató cég szerint.

A Nokia gyorsjelentése jövő csütörtökön érkezik. Az elemzői konszenzus 5,26 milliárd eurós első negyedéves bevételre számít, amely 3,6 százalékos éves növekedést jelentene. Emellett a marzsok is javulhattak a várakozások szerint, az EPS a konszenzus szerint 0,07 euró lehetett, amely 19 százalékos növekedést mutatna. Az egész évet nézve pedig 4,6 százalékos bevétel- és 15,4 százalékos EPS-növekedés van kilátásban az elemzői konszenzus szerint, a bővülés pedig a következő években is folytatódhat. Az elemzői célárak az elmúlt másfél évben folyamatosan növekedtek a részvényre, és a többség most is vételre javasolja a papírt. A célárak átlaga 6,1 euró, amely 24 százalékos felértékelődési potenciált mutat, amely magasabb az elmúlt években látottaknál.

A részvény értékeltsége is kedvezőnek mondható, az előretekintő P/E ráta csak 12,5, amely elmarad a saját 15,6-os ötéves átlagától, és a piac egészéhez viszonyítva sem magas. A vállalat mérlege erős, masszív nettó készpénz pozícióval rendelkeznek. Ezek miatt a Nokia részvényére kevésbé fenyegető a jegybanki kamatemelési ciklus, sőt magasabb kamatbevételre is szert tehetnek, vagy vonzó felvásárlási célpontok is létrejöhetnek a vállalat számára. A globális ellátási problémák és az infláció viszont a Nokiára is kedvezőtlenül hat, leginkább a hálózati üzletágán keresztül.

Tartalom lezárása:2022.04.22 12:43
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Alphabet: Kimagasló a felhőszegmens teljesítménye

Mohácsi Mihály | 2024.04.26 15:22
Új csúcson indíthatja a részvény a kereskedést

OTP: Még mindig alacsonyan értékelt

Grébel Szabolcs | 2024.04.26 14:45
Erősen teljesít a bankcsoport

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.26 08:29
Amerikai gazdaság, kötvényhozamok, Microsoft, Alphabet