Nemzetközi piac: Remek formában voltak tegnap az amerikai piacok, a főbb indexek végül 1,6-3 százalékos emelkedéseket mutattak, amit leginkább a technológiai papírok húztak, közel 4 százalékot emelkedve. A jelentéseket összességében nem fogadták rosszul, az AMD ezzel megalapozta a hangulatot, miközben az Nvidia is sokat erősödött tegnap. Technikailag az S&P 500 szép felpattanást mutat így már az 50 napos mozgóátlagról, miközben a Nasdaq 100 még egyelőre nem tudott a szint fölé kerülni, bár igen közel van ahhoz. A DAX is tudott némileg emelkedni, de továbbra is jóval alacsonyabb volatilitás látható itt, mint az amerikai piacon. A részvényeknek annyira nem volt kedvező a hír, hogy az eurózónás infláció kicsivel a várt felett alakult, 2,5 százalék helyett 2,6 százalékot mutatott júliusban. A határidős indexek alapján ma vegyes nyitás várható Európában, az amerikai határidős indexek viszont a Meta miatt pluszba ugrottak zárás után.

Magyar részvények: Nem volt rossz formában tegnap a hazai piac, a BUX végül 0,8 százalékot tudott javítani, amivel a 74 ezer pontos szintekig ért el. Kiemelkedő mozgások nem jellemezték a hazai piacot, a Richter ugyanakkor folytatta a menetelést, és 10 380 forinton tudott zárni, miközben a Telekom továbbra is 1100 forint körül jár.

Forint: Nem tud lendületbe jönni a forint, az euróval szemben 396-nál is járt az árfolyam tegnap, ezzel pedig az 50 napos mozgóátlagról is felpattant az EURHUF. 390-ről mutatott be még fordulatot pár napja a devizapár, azóta kisebb gyengülések jellemzik. Ellenállásként így már a 398-398,5 körüli szinteket lehet érdemes figyelni, ahonnan június második felében tudott fordulni az EURHUF. Ma reggelre valamelyest javult a hangulat, 394 körül jár az EURHUF.

Fed kamatdöntés: Nem változtatott a Fed a kamatszint kapcsán, amire arra előzetesen is lehetett számítani, a sáv maradt 5,25-5,50 százaléknál. Powell ezzel együtt utalt a szeptemberben esedékes kamatvágások magas esélyére, ami a piac számára is kedvező hír lehet, a piaci várakozások alapján pedig idén akár 2 kamatvágásra is lehet még esély. Közben tegnap az ADP foglalkoztatottsági adat nem lett túl erős, 122 ezer fős változást mutatott a várt 150 ezer helyett, ugyanakkor az előző havi adatot kismértékben felfelé módosították. A kamatvágások esélyét értelemszerűen ezek a számok sem csökkentették.

Wizz Air: Kis növekedéssel zárult a második negyedév végül a Wizz Air-nél, derült ki a ma reggeli gyorsjelentésből. A bevételek 2 százalékkal javultak éves alapon a június végén záródó üzleti évben, ugyanakkor az operatív kiadások 5 százalékkal nőttek meg. A negyedéves nettó profit így a fentiek után minimális lett, ugyanakkor az EBITDA kapcsán 275 milliós eredményt sikerült elérni, ami 16 százalékos növekedést jelent éves alapon. A várakozásnál összességében viszont inkább gyengébb számok jöttek, az éves nettó profit-előrejelzést pedig a korábbi, FX-semleges 500-600 millió euróról 350-450 millió euróra csökkentette a vezetőség.

Volkswagen: Gyenge jelentést tett közzé a Volkswagen, az autógyártó csökkentette az éves cash flow előrejelzését, illetve az elemzői várakozásokat is alulmúlták a számok. Az idei évben várhatóan csak 5 százalékkal növekedhetnek a bevételek, viszont az éves szabad cash flow a korábban előrejelzett 4,5-6,5 milliárd euró helyett csak 2,5 és 4,5 milliárd euró között alakulhat. Ez azért jelentős visszavágás az előrejelzésben. A második negyedéves bevételek mindössze 4,1 százalékkal növekedtek, a működési eredmény viszont éves alapon 2,4 százalékkal csökkent. 

Meta: 7 százalékos pluszba került a zárást követően a Meta árfolyama, miután a várakozásokat sikeresen felülmúlta, ráadásul a vártnál erősebb előrejelzéseket tett közzé a társaság. A 22 százalékos bevételnövekedési ütem erősnek számít, míg a nettó profit terén már 73 százalékos javulást tudott felmutatni a Facebook anyavállalata. A hirdetésekből származó bevételek dinamikus növekedést mutatnak, míg a Reality Labs továbbra is gyenge lábakon áll, ebben a negyedévben 4,5 milliárd dolláros veszteséget könyvelt el emiatt a cég. A napi aktív felhasználók száma a vártnak megfelelően alakult, ez 3,27 milliárd felhasználót jelent számokban kifejezve, ebbe a mutatóba egyébként a cég összes applikációja beletartozik. Összességében tehát pozitívan értékelték a befektetők a jelentést, a következő években is folytathatja a fejlesztést a vállalat, ez ugyan nagyobb kiadásokat eredményezhet, de a amíg a növekedés nem sérül, a befektetők is örömmel tarthatnak ki a Meta mellett.

Ebay: Felülmúlta a várakozásokat az eBay jelentése igaz, csak kis mértékben, így a részvény is csak kisebb plusszal reagált a gyorsjelentésre. Összességében a bevételek 1 százalékkal emelkedtek, viszont éves alapon a profit visszaesést mutat, viszont az elemzői konszenzus rosszabb eredményekre számított. A negyedéves tisztított EPS 1,18 dollár volt. 

Qualcomm: Hiába produkált meggyőző számokat a harmadik üzleti negyedévében a Qualcomm, nem tudott érdemi emelkedést végrehajtani a zárást követően az árfolyam. Pedig az előrejelzések a következő negyedévre nagyjából a vártnak megfelelően alakultak, 9,5-10,3 milliárdos bevételt és 2,38-2,58 dolláros EPS elérését jósolja a menedzsment. A befektetők leginkább az okostelefonok fellendülésének lassulásától félhetnek, hiszen ez a Qualcomm számait is némileg visszafoghatná.

Shell: Pozitív hírek érkeztek ma reggel a Shell-től, hiszen sikeresen felülmúlta az elemzői várakozásokat a második negyedéves eredmények terén a cég, a tisztított eredménye 6,3 milliárd dollárnak felel meg, míg az elemzők 5,9 milliárdos értékkel kalkuláltak. Emellett bejelentette a cég, hogy 3,5 milliárd dollár értékű részvény-visszavásárlást hajt végre a következő 3 hónap leforgása alatt. Emellett 34 centes osztalékot fizet a cég a negyedévre. 

Tartalom lezárása:2024.08.01 08:35
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.03.26 08:36
MNB, forint, réz, UPS

Ébredezne az amerikai bika?

Varga Dániel | 2025.03.25 15:00
Maradt még lendület Európában?