Nemzetközi piacok: Nem voltak jelentős mozgások tegnap a nemzetközi piacokon, a korábbi napokhoz képest csak kisebb elmozdulásokat lehetett látni. Míg a német piac enyhe mínuszokat mutatott, addig az amerikai indexek enyhén erősödtek, összességében pedig továbbra is a fontos mozgóátlagok felett tartózkodnak. A kommunikáció és a technológia ezúttal is a sor elején járt, míg a közművek lemaradóak voltak, de a kismértékben erősödő dollár a nyersanyag-kapcsolt cégeknek sem volt kedvező. Ma reggel rendre mínuszokat jeleznek a határidős indexek Európában és Amerikában egyaránt, tehát az elmúlt napok ralija után egy kisebb visszahúzás sem kizárható.
Magyar piac: Áttörte a 95 ezer pontos szintet a BUX tegnapi kereskedésben, miután nagy lendülettel tudott emelkedni. Az OTP és a Mol is 1 százalék feletti mértékben drágult, de a nap sztárja a Telekom volt, több mint 4 százalékot javított keddi záróértékéhez képest, így ismét 1700 forint felett jár az árfolyam a kedvező gyorsjelentés után, ami az április végi lokális csúcsokat jelenti.
Magyar Telekom: Miután a vártnál erősebb negyedéves gyorsjelentést tett közzé a társaság, bejelentette a részvény-visszavásárlási programjának részleteit is. A tranzakciók május 19. és június 25-e között zajlanak le, legfeljebb 39,1 milliárd forint értékben vásárolhat részvényt a társaság. A vásárlásokat napi kereskedés keretében, valamint fix ügyletek révén tervezi végrehajtani a Telekom. A részvény-visszavásárlásról szóló közlemény a BÉT honlapján megtalálható.
Olaj: Az amerikai nyersolajkészletek 3,45 millió hordóval nőttek, ami meglepte a befektetőket és túlkínálat miatti aggodalmakat okozott, ezért csökkentek az olajárak. Az esést egy esetleges amerikai-iráni nukleáris megállapodás híre is befolyásolta, ami kisebb eladási hullámot váltott ki, mivel várhatóan enyhülnek az iráni szankciók, lazítva a globális olajpiac kereslet-kínálat egyensúlyát. A WTI így ma reggel 61 dollár közelébe csökkent vissza.
AMD: A chipgyártó vezetősége elfogadott egy 6 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási program tervezetet, amire az AMD árfolyama 6 százalékkal emelkedett. Továbbá az AMD kedden bejelentett egy potenciálisan 10 milliárd dollár értékű befektetést magában foglaló megállapodást, amelynek célja a szaúd-arábiai székhelyű, Humain nevű AI vállalat chipekkel való támogatása.
Cisco: Kedvező eredményeket tett közzé jelentésében a Cisco, a társaság ugyanis mind bevétel-, mind profitsoron felülteljesítő volt a negyedévben, de emellett a várakozásain is emelt a vállalat. A július 31-én végződő üzleti évben immár 56,5 és 56,7 milliárd dollár közötti bevétellel számolnak, továbbá EPS soron 3,77-3,79 dollárra emelték a korábbi 3,68-3,74 dolláros előrejelzésüket. A hálózati eszközöket értékesítő Cisco számára kedvező környezetet teremt a most is folyó AI-hullám, magasabb keresletet eredményezve.
Boeing: Nagy emelkedésen van túl a Boeing részvénye, a vámegyezmény megkönnyebbülést hozhatott a részvény számára. Emellett a Bloomberg hírei alapján létrejött egy katari megállapodás, amelynek keretében a katariak 160 Boeing repülő megvásárlására tettek ajánlatot 200 milliárd dollár értékben. Trump, aki épp Katarban tárgyalt, a megbízást az amerikai vállalat “történetének legnagyobb megrendelésének" nevezte.
Thyssenkrupp: Jelentősen alulmúlta a várakozásokat a Thyssenkrupp a most zárult negyedévben, a német ipari óriás így csupán 19 millió eurós EBIT eredményt realizált a 148,3 milliós piaci várakozással szemben. A bizonytalan gazdasági helyzet ugyanis visszavetette a Thyssenkrupp értékesítéseit, így az európai acélszegmens 23 millió eurós veszteséget generált, de a többi ágazat is alulteljesítő volt. A gyengébb eredmények ellenére a vezetőség nem változtatott korábbi éves előrejelzésén, de a részvény árfolyama így is nagyobb mínuszba került piacnyitás előtt.
Deutsche Telekom: Jól teljesített a társaság az idei első negyedévben, mind bevétel, mind profit oldalon érdemi növekedést tudott realizálni a német telekommunikációs társaság. Az EBITDA összességében 7,9 százalékkal tudott emelkedni, míg az EBITDA marzs is 38 százalékra emelkedett ezzel együtt. Óvatos emelést hajtott végre az előrejelzések tekintetében a vezetőség, így 100 millió euróval magasabb EBITDA AL és szabad cash flow AL eredményt vár a menedzsment.
Siemens: Kellemes meglepetéseket tartogatott a Siemens gyorsjelentése, amely a várakozásokat felülmúló növekedést tudott realizálni a negyedév során. Az árbevétel 7 százalékkal nőtt, míg az ipari nyereség dinamikus, 29 százalékos bővülést jelzett, 3,24 milliárd eurós profitot érve el ezzel. A korábbi előrejelzéseit megerősítette a vállalat, így 3 és 7 százalék közötti árbevételnövekedésre számít a menedzsment az idei esztendőben.
ANY Nyomda: Hatalmas növekedésen van túl ismételten a Nyomda, hiszen 32 százalékkal nőttek a bevételek, miközben az exportarány is jócskán megugrott az utóbbi időben. A negyedévet 3,9 milliárd profittal zárta a társaság, amely tavalyhoz képest duplázódást jelent, ez pedig a jövőbeli osztalék szempontjából is igencsak kecsegtető híreket jelent a befektetők számára. Idén részvényenként 450 forintos osztalék kifizetéséről döntött a társaság, az osztalékszelvény július 7-én fog leesni a részvényről.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.