Nemzetközi piac: Európa felfelé, Amerika viszont lefelé tartott tegnap a nagyobb régiók közül, igaz az amerikai piacokon azért az előző napokban már erős volt a teljesítmény. Szinte valamennyi szektor gyengébben szerepelt, de főleg az energiacégek gyengélkedtek. Az olajárak április eleji szintre való visszacsúszásával a vezető olajpapírok 2-3 százalékos mínuszokat mutattak. A héten persze még a jelentési szezonra és a makroadatokra is figyelhetnek a befektetők az általános piaci események mellett.
Magyar piac: Jól folytatta két kereskedési szünnap után a magyar piac, a BUX végül kicsivel 1 százalék alatti mértékben tudott erősödni. A Mol kivételével valamennyi nagyobb papír emelkedést mutatott be, de látni kell, hogy a befektetők már a közelgő gyorsjelentésekre is várhatnak, a következő napokban a blue-chipek beszámolnak majd aktuális negyedéves számaikról.
Forint: Tovább folytatta tegnap is az erősödő trendjét a magyar deviza, így az EURHUF árfolyama az 50 és a 200 napos mozgóátlag környékén mozog, megközelítve már a 403-as szinteket. Az elmúlt időben a dollárgyengülés trendje is enyhült, így a javuló piaci környezet a forint erejét tudta emelni, így akár az április eleji szinteket vehetné célba az EURHUF idővel.
Arany: Az arany nagyobb ugrást produkált a tegnapi kereskedés során, így újra 3300 dollár fölé tudott kerülni az árfolyam, ahonnan korábban visszacsúszott. Összességében így is erősen szerepel a jelenlegi piaci környezetben, bár azért a dollár sem mutat nagy erőt, miközben a gazdasági kilátások terén még mindig nagy a bizonytalanság. Közben az ezüst valamelyest alulteljesítő, de év eleje óta így is 9 százalékot tudott erősödni.
Olaj: Némi emelkedést tudott napon belül mutatni az olajpiac tegnap, illetve ma is kisebb pluszban tartózkodnak az olajárak, de látni kell, hogy 2021-ben zárta a napot utoljára ilyen alacsony szinten a WTI. A recessziós félelmek okozta keresletcsökkenés, illetve a kínálati oldalon bejelentett bővítések továbbra is nyomás alá helyezhetik az olajárakat, így változatlanul 60 dollár alatt mozog a WTI árfolyama.
Ford: Várakozásokon felüli első negyedéves eredményeket tett közzé az amerikai autógyártó, 40,7 milliárdos bevételről és 0,12 dolláros EPS-ről számolva be. A vállalat azonban visszavonta éves előrejelzését a Trump-kormányzat által az autógyártókra kivetett vámok miatt. A 25 százalékos vám kevésbé érintheti a Fordot a versenytársakhoz képest, mivel az USA-ban értékesített járműveinek 80 százaléka belföldön készül, azonban a további alkatrészekre nehezedő nyomás a Ford jövőbeli eredményeit is negatívan befolyásolhatja.
Palantir: Nagyot esett a Palantir árfolyama a zárást követő kereskedési időszakban, hiába vár a menedzsment idénre is 36 százalék körüli bevételnövekedést, a befektetők azonban ennél is nagyobb mértékű javulást árazhattak előzetesen, így elégedetlenségüket fejezhették ki. A lezárt negyedéves eredmények kapcsán egyébként sikerült túlszárnyalnia a várakozásokat a cégnek, így a korábbi időszakokhoz hasonlóan nagyobb mértékű bevételnövekedést tudott felmutatni a cég, amely egyébként év eleje óta 62 százalékos emelkedést hajtott végre a tegnapi zárásig.
Richter: Bejelentette ma reggel a Richter, hogy stratégiai társfejlesztési és licencmegállapodást kötöttek az Adalvo Kft.-vel a Semaglutide injekció fejlesztésére vonatkozóan. A Semaglutide készítmény egy GLP-1 receptor agonista, amit a krónikus elhízásra kezelésére használják. A megállapodás részeként a Richter jogosult a kiválasztott CMO beszállítói láncot használni a termék előállításához. Bizonyos feltételek mellett a Richter a terméket saját létesítményeiben is előállíthatja közvetlen forgalmazás céljából. A közlemény a BÉT oldalán olvasható.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.