Nemzetközi piac: Nem teljesítettek jól a piacok tegnap, Európában is kisebb visszaesések mutatkoztak, ráadásul a német kancellár választása miatt kialakult bizonytalan helyzetben nagyobb kilengéseket produkált napközben a DAX index is. Az amerikai piacokon is gyengélkedés jelei látszódtak, a befektetők a Fed kamatdöntésére is várhatnak, emellett az elmúlt napok gyors emelkedését követően egy kisebb megtorpanás sem olyan meglepő összességében. Emellett piaczárás után gyors emelkedést mutattak az amerikai tőzsdeindexek, miután olyan hírek jelentek meg, hogy Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter találkozhat a héten Kína képviselőivel a vámok kapcsán.

Magyar piac: A gyengébb nemzetközi hangulat közepette a magyar piac sem tudott nagy erőt kifejteni, így 1 százalék feletti mínuszban zárt a BUX index. A gyenge teljesítmény elsősorban az OTP-nek köszönhető, hiszen a bankrészvény 2 százalékot csökkent, habár a többi blue chip sem tudott pluszban zárni a kereskedési nap végére. A Telekom részvényeiről holnap esik le a 100 forintos osztalékszelvény, így ma vásárolhatók meg utoljára az osztalékot is tartalmazó részvények.

Német parlament: Kisebb turbulenciát okozott az európai tőzsdéken tegnap, hogy a német parlament nem szavazta meg Friedrich Merz kancellárjelöltet a Bundestagban tartott első szavazáson. Annak ellenére sem sikerült a megválasztáshoz szükséges 316 szavazatot összegyűjteni, hogy várhatóan az új kormányt alkotó CDU/CSU és SPD összesen 328 mandátummal rendelkezik. A délutáni második szavazás viszont sikeres volt, ami a részvénypiacokra is megnyugvást hozott, így a DAX-nak sikerült javítania a délelőtti gyengébb teljesítmény után.

Devizák: Gyengélkedés jeleit mutatta tegnap a forint az euróval szemben, az EURHUF árfolyama láthatóan nem tudja letörni az 50 és 200 napos mozgóátlagait. Ez a technikai akadály tehát még útját állhatja a további forinterősödésnek. A devizapár egyelőre a 404-405 körüli szinteken ragadt meg. Közben a dollár árfolyama sem mozdult el érdemben az euróhoz képest az utóbbi másfél hétben, így az EURUSD 1,13-1,14 között mozog.

Fed: Magyar idő szerint este 8 órakor érkezik a Fed májusi kamatdöntése. A piaci konszenzus szerint nem várható kamatcsökkentés a holnapi döntés alkalmával. A kamatdöntést követő jegybanki kommentárokra viszont mindenképp érdemes lesz figyelni, mivel ez az első kamatdöntő ülése a Fed-nek, mióta Trump bejelentette az ellenvámokat.

Arany: Tegnap is folytatódott az arany emelkedése, a bizonytalanabb piaci környezetben láthatóan jól tartja magát a nemesfém, amely év eleje óta már közel 30 százalékot erősödött. A korábbi csúcsát 3500 dollár környékén jelölte ki az arany árfolyama, tehát az elmúlt napok mozgása után már ez sincs nagy távolságra, 3400 dollár felett is járt tegnap az arany.

AMD: Egyrészt a vártnál erősebb negyedéves eredményeket tett közzé tegnap este az AMD, másrészt a jelenleg is futó negyedévre vonatkozólag is optimista várakozásokat fogalmazott meg a vezetőség. Ennek hatására a befektetők is pozitívan reagáltak a hírekre, azonban miután bejelentette a cég, hogy 800 millió dolláros extra költséget jelenthet az AI-chipek exportjának korlátozása, a kezdetleges pluszokból is visszaadott valamelyest a részvény. Ráadásul az üzleti év végéig 1,5 milliárd dollárral vetheti vissza az AMD bevételeit a korlátozás, amely a növekedési kilátásokat is rontja ezzel.

Ferrari: Pozitívan fogadták a Ferrari részvényesei az autógyártó tegnapi piacnyitás előtt közzétett jelentését, így a New York-i tőzsdén kereskedett részvények kisebb emelkedéssel zárták a napot. A társaság megerősítette korábbi előrejelzéseit, miszerint az egész éves EBITDA 2,68 milliárd euró felett alakulhat 2025-ben, legalább 38,3 százalékos EBITDA-marzs mellett. Azt ugyan a Ferrari vezetősége is jelezte, hogy az amerikai vámok negatívan érinthetik a sportautógyártó profitabilitását, akár 50 bázisponttal rontva a profitmarzsokon. Az első negyedévben egyébként hozta a várt profitszámokat a Ferrari, 412 millió eurós nettó profitot ért el, ami 17 százalékos éves növekedést jelent, miközben az értékesített autók száma csupán 1 százalékkal nőtt.

BMW: A BMW ma reggel a várakozásoknak megfelelő eredményeket tett közzé. A kihívásokkal teli versenykörnyezet ellenére a vállalat nyereséges tudott maradni, különösen az elektromos járműértékesítések erős növekedésének és az automotiv szegmens szilárd, 6,9 százalékos EBIT-marzsának köszönhetően. A friss jelentésében a BMW megerősítette a 2025-ös évre vonatkozó kilátásait, különös tekintettel a vámokra, amelyek terén júliustól enyhülésre számít. Mindazonáltal a német autógyártó negyedéves bevétele 9 százalékkal, adózás előtti eredménye pedig 25 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, amit a vállalat elsősorban az erősödő kínai versenynek és a vámoknak tulajdonított.

Tartalom lezárása:2025.05.07 08:43
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Normalizáció útján a Mol

Varga Dániel | 2025.05.07 11:48
Pénteken érkezik a gyorsjelentés

Jól kezdhette az évet a Richter

Cinkotai Norbert | 2025.05.07 11:08
Jövő héten kedden érkeznek a negyedéves számok