Nemzetközi piacok: Erősen kezdték a hetet a főbb piacok, az amerikai részvények jól indítottak, és napon belül is emelkedni tudtak, ezzel 0,1-0,5 százalékot tudtak javítani az amerikai indexek. A nyersanyag-kapcsolt szektoroknak különösen jót tett a dollár gyengülése, de a kommunikációs szektor is erősen teljesített a Verizon jelentését követően. Európában valamelyest visszafogottabb volt a teljesítmény, kis mínuszok, illetve stagnálás mutatkozott, de a DAX továbbra is 24 ezer pont felett van. Ma reggel enyhe mínuszokat mutatnak a határidős indexek, a piaci szereplők elsősorban a céges jelentésekre várhatnak.
Magyar piac: A hazai BUX index oldalazó mozgást mutatott a tegnapi kereskedés során, bár napközben új csúcsot is elért. Az OTP egyelőre nem tudta megdönteni korábbi csúcsát, és enyhe mínuszban zárt, hasonlóan a Mol részvényéhez. A Magyar Telekom papírja továbbra is oldalazó mozgást mutat, de a Richter esetében már kisebb emelkedő trend figyelhető meg. A befektetők figyelme ma az MNB kamatdöntésére irányulhat, az elemzők többsége nem számít változtatásra. A délután 3 órakor kezdődő sajtótájékoztatót Varga Mihály jegybankelnök tartja, aki várhatóan a döntés hátteréről is nyilatkozni fog.
Devizák: Újból gyengülésnek indult tegnap a dollár, az EURUSD árfolyama így 1,17 közelébe került vissza. Még július elején indult meg egy több hétig tartó dollárerősödés, azonban az 1,16-os szintet nem tudta letörni az EURUSD árfolyama. A forint kapcsán nem sok mozgás látható az utóbbi napokban, az EURHUF 399 környékén ragadt meg.
Nemesfémek: Ismét remek formában van az arany, a tegnapi napon pedig jelentős kitörést mutatott, amivel az 50 napos mozgóátlagról felpattanva már 3400 dollárig emelkedett. A piaci hangulat sem rossz, az arany viszont ezzel 1 hónapos csúcsa körül mozog, miközben az ezüst is szárnyal, amivel 39 dollárra erősített. Alighanem a gyengébb dollár is segíthet, miután ismét 1,17 közelében mozog az euróval szemben.
Block: Megugrott tegnap a Block árfolyama, a befektetők pozitívan reagáltak a hírekre, miszerint a részvény bekerült az S&P 500 indexbe. A fintech cég bekerülésére azt követően került sor, hogy a Hess olajcéget felvásárolta a Chevron, így megüresedett egy hely az indexen belül. Az S&P 500 felvétel kapcsán a JP Morgan 60 dollárról 90 dollárra emelte a Block részvényére vonatkozó célárát, kiemelve, hogy akár 54,2 millió darab részvényt érinthet a megnövekedett kereslet az indexalapok felől.
Verizon: A tegnapi gyorsjelentésében kedvező előrejelzéseket tett közzé a Verizon, aminek a részvényesek is örültek, így 4 százalékot tudott erősödni az utóbbi hetekben egyébként lemaradó részvény. A telekomcég immár 1-3 százalék közötti EPS-növekedést vár idénre, korábban még 0-3 százalékos előrejelzéssel számoltak. A céges kilátások annak köszönhetően tudtak javulni, hogy az új amerikai adóreformok értelmében bizonyos új eszközök után elszámolt költségeket teljes mértékben leírhatnak a cégek. Ez mintegy 1,5-2 milliárd dollárral emelheti meg a Verizon idei szabad cash flow-ját.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.