Nemzetközi piacok: Kisebb csökkenést mutattak az amerikai piacok, így nem sikerült a hetedik egymást követő napon is emelkednie az amerikai indexeknek, az S&P 500 és a Nasdaq 100 is enyhe 0,4 százalékos csökkenést szenvedett el. Újra megjelentek aggodalmak a befektetők körében az amerikai infláció kapcsán, emellett az amerikai kereskedelmi egyezmények hosszú távú sikeressége kapcsán is jelentek meg kételyek. Európában a DAX index közben új csúcsok közelében zárt, sikeresen áttörve a 24 ezer pontos szintet. A határidős indexek oldalazást és kisebb mínuszokat vetítenek előre.
Magyar piac: Nagy mozgás nem volt megfigyelhető a magyar piacon, a blue chipek sem tudtak érdemi elmozdulást produkálni, így nagyjából a hétfői záróárhoz hasonló szinteken ragadtak meg. Egyedül a Telekom tudott még mérsékelt emelkedést bemutatni, amely napközben már az 1800 forintos szinteket is érintette. A kisebb papírok között voltak azért alulteljesítő komponensek, így a nagymértékű emelkedéseket követően a Nyomda is kisebb visszacsúszást szenvedett el tegnap.
Forint: Ugyan némileg megakadt a forint erősödése tegnap, így egyelőre nem tudja a 400-as szinteket közelíteni az EURHUF árfolyama, jelenleg 402-403 körül mozog a devizapár. A dollár gyengülése a feltörekvő piacok devizáira nézve pozitívan hat, emellett nem várható a közeljövőben laza monetáris politika az MNB felől sem, amely további támaszt nyújthat a forint számára.
Arany: Ismét a 3300 dolláros szintek fölé emelkedett az arany, a kereslet továbbra is stabil a nemesfém iránt, a kínai import mértéke is jelentősen megemelkedett az előző hónapban. A gyengébb dollár a nemesfémek számára is kedvező hatást eredményez, emellett pedig a piaci bizonytalanság sem tűnt el végérvényesen, a vámháború okozta hatások mértéke még mindig kérdéses maradhat.
Egyesült Királyság: A vártnál nagyobb mértékű emelkedést produkált az infláció az Egyesült Királyságban, így áprilisban éves szinten 3,5 százalékos áremelkedés mutatkozott. Az elemzői várakozások 3,3 százalékos fogyasztói árindexről szóltak, ráadásul az elmúlt hónapok csökkenő trendje tört meg ezzel ismételten. Emellett a maginfláció 3,8 százalékos szintre emelkedett az előző havi 3,4 százalékos szinthez képest.
Palo Alto: Hiába tudott a vártnál magasabb profitot realizálni a Palo Alto a negyedév során, a befektetők öröme nem felhőtlen, így a zárást követően csökkenésnek indult a részvény árfolyama. A bevételek éves alapon 15 százalékkal nőttek, ezzel együtt EPS szintjén is felülmúlta a várakozásokat a cég, de a 77,2 százalékos bruttó profitmarzs várakozást nem tudta hozni a társaság. A következő negyedévre vonatkozólag némileg a konszenzus várakozásainál jobb eredményeket prognosztizál a menedzsment, tehát összességében nagy problémák nem mutatkoznak a Palo Alto kapcsán.
Home Depot: Megerősítette az éves előrejelzését a Home Depot vezetősége, de látni kell, hogy a vámháború továbbra is tartogathat kockázatokat a cég esetében. A lezárt negyedéves eredmény tekintetében némileg elmaradt a várakozásoktól a cég, a különbség nem jelentős, de ezzel együtt valamelyest a profitmarzsok is romlottak. Nyitáskor jól teljesített a részvény, azonban a kereskedés végére kissé visszaütötték a befektetők, így mínuszban zárt a Home Depot.
Wizz Air: Bejelentette a társaság, hogy átvette az első, új Airbus repülőgépét, amely hosszabb távú utazásra is alkalmas. Az új A321 XLR gépekből összesen 47 darabot rendelt a légitársaság, melyeket Európa és a Közel-Kelet közötti útvonalakon tervez használni. Az új gépek hatékonyabb üzemanyag-fogyasztásra képesek, emellett 8700 kilométert tudnak repülni.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.