Nemzetközi piacok: Mínuszban zártak tegnap az amerikai piacok, a befektetők főleg az amerikai adósságpálya kapcsán lettek pesszimistábbak, miközben a kötvényhozamok emelkedése is folytatódott. A főbb indexek 1-2 százalékos mínuszt mutattak, de az elmúlt hetek emelkedése után ez némileg természetes korrekciónak is tűnhet. A főbb szektorok szinte kivétel nélkül estek, egyedül a kommunikációs részvények szerepeltek jól, itt is leginkább az Alphabet húzta felfelé a teljesítményt. A határidős indexek alapján az európai tőzsdéken is mínuszokkal indulhat a nap. 

Magyar piac: Tegnap is folytatta a kisebb mértékű mérséklődését a magyar BUX index, bár jelentős visszaesést nem szenvedett el a piac, így 0,4 százalékos mínuszban zárt végül. A blue chipek közül egyedüliként az OTP tudott minimális javulást felmutatni, míg a Mol 0,6 százalékos a Richter pedig 1,2 százalékos mínuszban zárt.  

OTP: Fontos esemény, hogy ma forognak utoljára az OTP részvények a 2024-es eredmények után járó osztalékot is tartalmazva, a 995,7 forintos részvényenkénti juttatás 3,6 százalék körüli osztalékhozamot jelent. Emellett egyébként a Mol is bejelentette az osztalékfizetési rendjét, utoljára június 3-án lehet kereskedni a 2024-es eredmények után járó osztalékot is tartalmazó részvényekkel. 

Kötvényhozamok: Már februári szintekre emelkedett vissza az amerikai 10 éves kötvényhozam, így 4,6 százalék körül mozog, ezzel együtt a rövidebb oldalon is látni az emelkedést az utóbbi időben. Az amerikai 20 éves hozam pedig 5,1 százalék felett jár, ami utoljára 2023 novemberében fordult elő. Európában is hasonló trendek figyelhetők meg idén, így a magyar 10 éves hozam is 7 százalék körül mozog, a német 10 éves kötvényhozam pedig 2,6 százalék felett. 

Arany: Sokat javított a nemesfém az utóbbi napokban, így a korábbi korrekció után az 50 napos mozgóátlagáról pattant fel látványosan. Ma reggelre már 3300 dollár feletti szint látható, miután a nemzetközi piacokon is gyengébb hangulat mutatkozott tegnap. Ezzel párhuzamosan az ezüst sem szerepel rosszul, már másfél hónapos csúcsa közelében mozog. Továbbá a kriptodevizák is nagy javulásokon vannak túl, így a Bitcoin ma reggel már 111 ezer dollár felett jár. 

Olaj: Kisebb esés mutatkozott az olajárak terén, ugyanis a már két hete a vártnál nagyobb amerikai készletnövekedés erősítette a túlkínálat miatti aggodalmakat. Az izraeli-iráni konfliktus esetleges eszkalációjáról szóló hírek hatására látható volt egy apróbb megugrás az olajárakban, azonban ezt gyorsan lehűtötték a túlkínálattal kapcsolatos aggodalmak. 

Gazdasági adatok: Ma lesznek érdekesebb makroadatok a főbb gazdaságok felől, a befektetők főleg a PMI-számokat várhatják, amik először Európából, majd az USA-ból érkeznek délután. Ezen felül a német IFO hangulatindex adatait is megismerhetjük, ami így a gazdasági kilátások kapcsán is hasznos információkat szolgáltathat. 

Target: Nem sikerült hoznia a várakozásokat a cégnek a tegnapi gyorsjelentésével, így 5 százalékos mínuszba került az árfolyam a kereskedés végére. Ráadásul az éves várakozásait is visszább vágta a vezetőség, amely így az elemzői konszenzus prognózisától is elmarad. Ebben az időszakban a vásárlók bojkottja, illetve Trump vámpolitikája sem segítette a cég növekedését. 

Nike: Széleskörű áremelést hajt végre a Nike a ruházati termékei és kiegészítők tekintetében is, olvasható a CNBC oldalán. Az áremelések június 1-től lesznek effektívek, ezzel próbálja meg a cég megőrizni a profittermelését a vámok okozta negatív hatások ellenében. A Nike egyébként idén nem szerepel túl erősen a tőzsdén sem, év eleje óta még mindig 20 százalékos mínuszt mutat. 

Tartalom lezárása:2025.05.22 08:39
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Palo Alto: Jó eredmények, vegyes fogadtatás

Krahling András | 2025.05.21 16:37
Erős eredmények mellett a vezetőség is emelt a várakozásain

Videós podcast: Kihívások előtt a globális gazdaság?

K&H Értékpapír | 2025.05.21 13:12
K&H pár perc tőzsde - új videós epizód

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.05.21 08:32
Forint, arany, Palo Alto, Home Depot