Nemzetközi piacok: Javult a hangulat keddhez képest a nemzetközi piacokon, a német DAX végül 0,8 százalékot tudott erősödni, míg az amerikai piacok szintén 0,4-1,1 százalék közötti pluszt mutattak. Látni kell, hogy a techjelentések és a vámpolitika miatt továbbra is kivárás és bizonytalanság jellemzi a piacokat, miközben főleg az egészségügyi és ipari cégek szerepeltek jól tegnap. A vámpolitikai kérdések kapcsán érdekesség, hogy a Financial Times értesülései szerint közel lehet az EU és USA közötti megállapodás, ami alapján 15 százalékos vám jöhet végül az európai termékekre az USA-ban, ugyanakkor a konkrét bejelentésekre vélhetően még várni kell. A határidős indexek alapján Európában pluszokkal indulhat majd a kereskedés.

Magyar piac: Nem szerepelt rosszul a magyar piac végül tegnap, a BUX 0,6 százalékos emelkedésével ismét elrugaszkodott a 100 ezer pontos szintekről. A blue-chipek között inkább vegyes volt a kép, a Mol-OTP párosa erősödött, míg a Richter már kisebb mínuszba csúszott, a Telekom pedig 1 százalék felett gyengült. A Telekom kapcsán érdekes, hogy a záróértékeket nézve ez közel 2 hónapos mélypontot jelent, miközben jelentős elmozdulásról így sem beszélhetünk.

Nemesfémek: Továbbra is a 3430 dolláros szinteknél akadt el az arany árfolyamának menetelése, amire az elmúlt hónapokban már többször is sor került. Látható, hogy technikailag itt erős ellenállások vannak, az ezüst viszont jobb formában van, és már bőven a 39 dolláros szintek körül jár, tegnap is erősödni tudott. Lélektanilag főleg a 40 dolláros szintek lehetnek érdekesek, ráadásul a nemesfémek jó teljesítménye a relatíve alacsony (16-17-es) VIX index értékek mellett valósul meg.

Devizák: Folytatódott a dollár gyengélkedése tegnap is, ezzel ismét 1,18 felé indult el az EURUSD árfolyama. A nap során fontos lehet az EKB kamatdöntése, bár a konszenzus ezúttal nem számol változtatással. Érdemes lehet még a forintot is megemlíteni, az elmúlt órákban ugyanis szép erősödést mutat, ezzel pedig 398 alatt is járt már az euróval szemben, ahol utoljára március második felében járt az EURHUF.

Wizz Air: Javuló bevételek és nettó soron javuló profit jellemezte a Wizz Air második negyedéves számait, derült ki a ma reggeli gyorsjelentésből. Éves szinten a bevételek végül 13,4 százalékkal javultak, miközben 10,6 százalékkal nőtt az utasforgalom. Ugyanakkor a költségek is növekedtek, bár az EBITDA a tavalyi 274 millió euróról 300 millió euróra javult, a konszenzus várakozását az EBITDA és az operatív eredmény sem tudta hozni.

Alphabet: Tegnap este tette közzé friss gyorsjelentését a Google anyavállalata, amely jelentősen felülmúlta az elemzői várakozásokat. A felhőszolgáltatásokból származó bevétel így 13,6 milliárd dollár lett, míg a hirdetési bevételek 54,2 milliárd dollárt tettek ki, megerősítve ezzel a techóriás kiemelt pozícióját mindkét szegmensben. A profitok terén is remekelt az Alphabet, a negyedéves EPS így 2,91 dollár lett. A vállalat megemelte az éves CapEx előrejelzését 85 milliárd dollárra, elsősorban az AI és felhő infrastruktúrájának fejlesztésére, aminek hatására több chipgyártó árfolyama is megugrott a piaczárást követően.

Tesla: 4,5 százalékos mínuszba csúszott zárás után a részvény, miután a gyorsjelentést nem fogadták jól a befektetők. A bevételek éves szinten 12 százalékkal csökkentek a második negyedévben, miközben a költségek terén stagnálás mutatkozott, a tisztított EBITDA-eredmény így 7 százalékkal csökkent, de a nettó profit is 16 százalékkal zsugorodott. A jelentést követően Musk kiemelte, hogy jöhet pár nehezebb negyedév a cég számára, technikailag pedig az árfolyam ezzel fontos mozgóátlagok alá csúszhat, ami szintén nem a legkedvezőbb jel lehet a befektetők számára.

IBM: Negatívan fogadták az IBM tegnap esti jelentését a befektetők, így a részvény árfolyama 5 százalékot esett piaczárást követően. A cég szoftverszegmense alulteljesítő volt, a 7,39 milliárd dolláros bevétel 100 millióval volt gyengébb az elemzői várakozásnál. Viszont éves szinten így is 8 százalékkal tudott növekedni a második negyedéves bevétel, ami jelentős ugrás a korábbi negyedévekhez képest. A befektetők tehát inkább a második féléves várható teljesítmény kapcsán lettek pesszimistábbak, miután hónapokon keresztül általános optimizmus övezte az IBM AI fejlesztéseit.

Deutsche Bank: Sikerült felülmúlnia a várakozásokat a Deutsche Banknak a most zárult negyedévben. A bank nettó bevétele 7,8 milliárd euróra rúgott, nettó profitsoron pedig 1,5 milliárdos eredmény mutatkozott, felülmúlva a piaci konszenzus várakozásait. Az erős kereskedési bevételek segítették a bank teljesítményét, de a befektetési banki üzletág is stabil számokat hozott. Ezzel a német bank a második negyedév tekintetében 2007 óta a legerősebb időszakát zárta.

Tartalom lezárása:2025.07.24 08:44
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni. 

Több fronton is nyomás alatt a Volkswagen csoport

Krahling András | 2025.07.25 15:22
Csökkentette éves kilátásait a német autógyártó

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.07.25 08:40
Forint, amerikai gazdaság, Intel, Volkswagen

Rekordösszegű AI-beruházásokat jelentett be az Alphabet

Stabil növekedésről számolt be a Google anyavállata