Vegyes eredményeket közölt a Take-Two a tegnap közzétett negyedéves jelentésében, a nehezebb makrogazdasági környezetben érezhetően kisebb volt a forgalom a videójáték szektorban, emellett az emelkedő költségek azt eredményezték, hogy nagyobb veszteséget jelentett a vártnál a cég, valamint lerontották korábbi éves várakozásaikat. A cég részvénye viszont nem mutatott nagy elmozdulásokat a jelentésre reagálva, látható, hogy így is egy nagyobb korrekción van túl, így az árfolyam fontos támaszok közelébe süllyedt vissza, érdemes lehet tehát figyelni, milyen irányban mozdul innen a papír.

Szép növekedést ért el bevétel soron a Take Two, előző év ugyanezen időszakához képest 60 százalékkal magasabb bevételt jegyzett a cég, de ez a bővülés elsősorban a Zynga mobiljáték-stúdió felvásárlásának volt köszönhető, vagyis organikusnak nem nevezhető. Viszont azt láthatjuk, hogy a konzol és PC szegmensben is visszaestek a bevételi számok, a vásárlók érezhetően megváltoztatták fogyasztási szokásaikat a magasabb inflációs környezetben, ami a videójáték-iparágat igencsak negatívan érintette. Tehát ha nem történt volna meg a Zynga felvásárlása, bevételcsökkenést láthattunk volna a cégnél, mivel a PC szegmens 7, míg a konzol szegmens bevételeiben 16 százalékos visszaesés mutatkozik.

Ezzel együtt a mobil szegmensben is minimális mértékű csökkenés volt negyedéves szinten, a vártnál kisebb volt a forgalom az ünnepi időszakban. A menedzsment továbbra is nagy jövőt lát a mobiljátékok fejlesztésében, éppen ezért vásárolták fel még tavaly a Zynga játéksúdiót 12,7 milliárd dollárért. Az akvizíciót és integrálást követően már a bevételek többsége a mobil szegmensből folyik be, de ez a szektor különösen érzékeny lehet a gazdasági lassulásra. Előfordulhat, hogy a Take-Two nem jól időzítette ezt az üzletet, de hosszú távon nem feltétlenül rossz ötlet a bevételek diverzifikálása.

Nem mehetünk el a Take-Two részvénye mellett anélkül, hogy néhány szót ejtenénk a vállalat két legnépszerűbb szériájáról, a Red Dead Redemption, illetve a GTA franchise-okról. A legújabb Red Dead Redemption 2 verzió még 2018-ban jött ki, de nem tudta átvenni a GTA vezető szerepét. Majdnem egy évtizede jelent meg a GTA V, a rendkívül népszerű franchise legsikeresebb része, ami éveken keresztül megbízhatóan termelte a cash flow-t a cég számára. Viszont ez a szám évről évre egyre alacsonyabb volt, érezhetően szüksége lesz egy új, friss kiadásra, ez lehet a GTA VI. Ugyan nem osztott meg konkrét megjelenési dátumot a cég, de tavaly kiszivárogtak felvételek a fejlesztés alatt álló új játékről, ami alapján már meglehetősen előrehaladott lehet a projekt. Elemzők szerint már a következő fiskális évben, azaz 2024 márciusáig megjelenhet a GTA VI, de sok szakmabeli kritikus ezzel a dátummal kapcsolatban, inkább 2024-2025 környékére várják a játék megjelenését.

Látható, hogy beindultak a fejlesztések, a cég K+F költségei meredek emelkedésbe kezdtek. Ezek a fejlesztések azonban csak később, az új játékok megjelenése után tudnak megtérülést hozni. De nem csak a fejlesztésekben emelkedtek meg a költségek, az értékesítési és marketing ráfordítások háromszorosára nőttek éves szinten a Zynga felvásárlása után, de az adminisztratív költségek is 30 százalékkal voltak magasabbak. A cég ezek visszavágásával javítana az profitabilitásán, de legkorábban a következő jelentésben lesz látható ennek hatása.

A Zynga felvásárlása miatt továbbra is veszteséges a cég, így zsinórban a harmadik negyedévben jelentett mínuszos nettó profitot. De tisztított bevétel soron már javulást mutat a vállalat, így éppen hozni tudta az elemzői várakozást a 86 centes EPS. Bevétel soron viszont már elmaradt a piaci prognózistól a cég, közel 5 százalékkal voltak alacsonyabbak a bevételek a vártnál.

Egy meglehetősen pesszimista jövőképet fogalmazott meg a menedzsment, visszavágták korábbi várakozásaikat. Ebben az is közrejátszhat, hogy nem érkeznek új, nagy bevételt generáló játékok a közeljövőben, és a mostani fejlesztések csak később fognak kifizetődni. Várhatóan nem lesz profitábilis a cég a mostani negyedévben sem, 197-214 milliós veszteséggel számolnak. Emellett a 2023-as éves előrejelzést is visszavágták, a márciusban végződő pénzügyi évre 704-721 milliós veszteséget jeleznek előre a korábbi 631-674 millió dollár közötti veszteség helyett.

Az előrejelzések mellett a költségcsökkentési terveit is közzétette a vezetőség, a munkavállalók nagy bánatára bejelentették, hogy elbocsátások lesznek, viszont ennek mértékéről nem osztottak meg konkrét számokat. A befektetőket megnyugtathatja ez a hír, hiszen a személyi ráfordítások csökkentésével javulhat a cég eredményessége, emellett a visszavágás nem érinti a fejlesztői részleget, így nem várható lassulás e téren. A programmal évente akár több mint 50 millió dollárt is spórolhat a cég, valamint a Zynga akvizíciójával megvalósuló szinergiák további 100 millió dollárnyi költséget faraghatnak le, legalábbis a vezetés szerint.

Technikai kép

Nem reagált nagy mozgásokkal a jelentésre a részvény árfolyama, így zárás után kisebb mínuszok mutatkoztak, valamint nyitás előtt sem látható nagy elmozdulás. A Take-Two részvénye így is egy komoly esésen van túl, a 2021-es csúcsokhoz képest már 50 százalék feletti mínuszban is járt az árfolyam, a piac tehát beárazhatta a lassuló videójáték-ipart.

Az elmúlt napokban is láthattunk egy nagyobb korrekciót az árfolyamban, mindössze 2 nap leforgása alatt 8 százalékot esett. Így fontos támaszok közelébe süllyedt az árfolyam, az 50 napos mozgóátlagot az év eleje óta nem törte le, valamint az emelkedő támaszvonal is megerősíti ezeket a szinteket. Amennyiben sikeresen visszatesztelné ezeket a szinteket az árfolyam, akár a 200 napos mozgóátlag szintjéig is visszaerősödhet, de előtte a 108,5, majd a 114,5 dolláros szintekkel kellene megbirkóznia. Nem kifejezetten támogatóak az indikátorok a jelenlegi helyzetben, az MACD éppen tegnap adta be az eladási jelzést, míg az RSI inkább semlegesnek mondható szinteken mozog.

A Take-Two Interactive napi grafikonja (2023. 02. 07. nyitás előtt)

Nem számít kifejezetten alulárazottnak a Take-Two részvénye a versenytársakhoz képest, a 18 körüli előretekintő P/E ráta alig, de magasabb az EA 17-es szorzószámánál. Viszont az iparág egésze meglehetősen alulárazottnak számít, a piac nem volt optimista a szektorral kapcsolatban és ez meglátszik a részvények árazásában is. Viszont a szintén tegnap közzétett Activison jelentés pozitív meglepetéseket tartogatott, látszik tehát, hogy korai lenne temetni a videójáték-szektort, az Egyesült Államok gazdasága akár el is kerülheti recessziót, az infláció csökkenésével pedig visszatérhet a korábbi kereslet.

Meglehetősen optimisták a Take-Two-t követő elemzők a cég részvényével kapcsolatban, a Bloombergen elérhető ajánlások között 24 vételit találhatunk, 6 tartási és 0 eladási ajánlással szemben. Emellett a konszenzusos célár is jelentős, 25 százalékos felértékelődési potenciált mutat. Összeségében tehát nem lesz egyszerű dolga a cégnek az előttünk álló időszakban, de ha egyszer kijönnek az újonnan fejlesztett, nagy bevételt generáló játékok, könnyen visszaállhat a profittermelés útjára a cég.

Tartalom lezárása:2023.02.07 15:09
Időtartam:Közép táv (néhány hónap)
Esés után is játékban maradhat a Take-Two
Nagy-György János | 2022.03.18 12:15
Nagyon fontos támaszokról fordult az árfolyam

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, a marketingközleményben nevesített pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Tovább szárnyal a Magyar Telekom

Varga Dániel | 2025.05.14 10:14
Jól sikerült a negyedéves jelentés

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.05.14 08:38
USA infláció, Magyar Telekom, UnitedHealth, Graphisoft Park