Piacok: A hét eleji gyenge teljesítmény után egy erőteljesebb visszapattanás bontakozott ki a piacokon, az S&P 500 index másfél százalékos pluszban zárt, valamint az európai tőzsdéken is emelkedtek a főbb indexek. A hazai tőzsde csak mérsékelt pluszban tudott zárni. Az emelkedést ismét az energiaszektor vezette a tengerentúlon, de az ipari és a technológiai cégek is erősen teljesítettek. Összességében persze a korábbi napok esését messze nem sikerült ledolgozni, egyelőre csak egy egynapos felpattanás látszódik a piacokon. A határidős indexek alapján kisebb pluszban indulhat a kereskedés Európában. 

Egyesült Királyság: Negyedéves alapon a vártnál kissé jobban csökkent az Egyesült Királyság GDP-je a végleges harmadik negyedéves adatok alapján. A várt 0,2 százalékos visszaeséshez képest 0,3 százalék volt a csökkenés a második negyedévhez viszonyítva. Éves alapon pedig 1,9 százalékra lassult a növekedés a harmadik negyedévben. 

Egyesült Államok: Ma délután ismét a heti munkaerőpiaci statisztikákra figyelhetnek a befektetők. A heti munkanélküli segélykérelmek számában kisebb mértékű növekedést vár a piac, 11 ezer fővel nőhetett az előző héten a kérelmek száma. Az előző heti 211 ezres érték viszont még nem magas szint, továbbra is magas foglalkoztatottságra utal. Az Egyesült Államokból szintén délután teszik közzé a végleges harmadik negyedéves GDP adatokat is, azonban ebben már nagyobb meglepetésre nem kell készülni

Forint: Folytatja az erősödését a forint, így az EURHUF árfolyam már a 402 forintos szint alatt tartózkodik ma reggel. A dollárral szemben is erőt mutat a hazai deviza, a forint-dollár devizapár árfolyama megközelítette a 377 forintos szintet is, utoljára 6 hónappal ezelőtt tartózkodott ennyire alacsony szinteken.

Magyar gazdaság: A tegnapi Kormányinfón Orbán Viktor miniszterelnök úgy értékelte az idei évet, hogy a rendszerváltás óta ez volt a legnehezebb éve Magyarországnak. Külön kiemelte az energiaválság által okozott finanszírozási hiányt, mint fő okozóját a gazdasági nehézségeknek, idén 17 milliárd eurót költött Magyarország a hazai energiaellátásra, tavaly 7 milliárd euró is elég volt ugyanerre. Jövőre várhatóan hasonló mértékű lesz a többlethiány, de a miniszterelnök szerint ez az összeg már előre el van különítve a költségvetési tervben. A lakossági energiaárakon nem terveznek változtatni, továbbra is maradhat az eddigi rendszer. A 2023-as év gazdasági célja a recesszió elkerülése lehet a miniszterelnök szerint, és továbbra is fenntartja az egyszámjegyű inflációs várakozását jövő év végére.

Arra a kérdésre, hogy kilátásban van-e az euró hazai bevezetése, azt válaszolta a miniszterelnök, hogy ugyan vannak érvek az eurózónához csatlakozás mellett, de Magyarország gyors felzárkóztatásához a saját deviza jobb döntésnek tűnik, és inkább mellőzné az euró bevezetését. Továbbá nem erősítette meg a miniszterelnök, hogy a 2024-es költségvetési tervet már tavasszal be fogják-e nyújtani, így nem elképzelhetetlen a tervezet csúszása sem.

Energia: A gázárak már két hete folyamatosan esnek, így a TTF gáztőzsdén az egy hónapos kontraktus árfolyama már 100 euró/MWh alá csökkent. Ez jó hír lehet az európai piacoknak, az alacsony gázár enyhítheti a recessziós félelmeket. Az olaj ellenben emelkedésnek indult, a WTI ma reggel már 78 dollár felett kereskedik, illetve a Brent árfolyama is megközelítette a 82 dolláros szintet. Az American Petroleum Institute adatai szerint az amerikai olajtartalékok 3,1 millió hordóval csökkentek múlt héten.

Micron: Csalódást hozott a Micron jelentése, 4 milliárd volt a cég negyedéves bevétele, 47 százalékkal alacsonyabb az előző évnél, így éppen csak a saját előrejelzésük alsó határát tudták teljesíteni. Látni kell, hogy teljesen megváltozott a félvezetők piaca az elmúlt egy évben, korábban folyamatosan üresen álltak a készletek, mivel nem tudta a gyártás fenntartani a lépést a kereslettel, viszont most épp az ellenkezőjét láthatjuk, a kereslet visszaesett és a készletek is felhalmozódtak. Továbbá bejelentették, hogy elbocsátják a munkavállalóik 10 százalékát, ami nem meglepő, hiszen a termelést vissza kellett vágniuk. A cég menedzsmentje szerint jövőre is nehezen fog tudni nyereségesen működni az amerikai chipgyártó, de augusztusra már a kondíciók javulását várják.

Tartalom lezárása:2022.12.22 08:43
Időtartam:N/A
Idén sem lassítana a Micron
Varga Dániel | 2022.03.30 14:25
Erős negyedéves jelentéssel érkezett a vállalat
Kitört a csökkenő trendből a Micron
Varga Dániel | 2022.06.03 11:44
Fontos szinteken jutott túl a részvény
Új erőre kaphat a Micron
Varga Dániel | 2022.03.16 13:10
Korrekciót követően fordulna a részvény

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Készpénzhegyen ül a Berkshire Hathaway

Varga Dániel | 2024.05.06 14:53
Izgalmasan indította az évet a cég

Magyar blue chipek: Itthon is beindul a jelentési szezon

Varga Dániel | 2024.05.06 11:37
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.06 08:30
Amerikai munkaerőpiac, kötvényhozamok, Berkshire Hathaway