Nemzetközi piac: Jelentős mínuszt mutattak tegnap is a piacok, bár ez már a határidős indexek alapján reggel is várható volt. Nap végére végül 3 százalékkal gyengült a Nasdaq és az S&P 500 is, amivel némileg mérséklődött a piaci pesszimizmus, de el nem tűnt. A DAX kapcsán is látható ez, ahol végül közel 2 százalékos gyengülés mutatkozott. Továbbra is jelentős a volatilitás növekedése, miközben a DAX letörte a 200 napos mozgóátlagot, a Nasdaq 100 pedig éppen felette tudott zárni. Továbbra is erősen valószínűsíthető, hogy volatilis napok-hetek előtt lehetnek a befektetők, ami a kockázatkerülés és a hirtelen megnyugvások közötti gyors váltakozásokról szólhat.

Ma reggel egyelőre jobb a piaci hangulat, a határidős indexek 1-2 százalékos pluszt mutatnak az amerikai és európai indexek kapcsán, de a tegnap nagyot zuhanó japán piac is 10 százalék feletti felpattanást mutat, ami szintén a jobb szentimentről árulkodik.

Magyar piac: Gyengén teljesített a hazai tőzsde is, a BUX index 3 százalék körüli mínuszban zárt, technikailag pedig érintette a 100 napos mozgóátlag szintjét is. A blue chipek közül az OTP papírja vezette az esést, több mint 4 százalékot esett a bankpapír, ezzel letörve az 50 napos mozgóátlag mellett az emelkedő támaszvonalat is. A Telekom esetében is nagyobb, 3,5 százalék körüli mínusz mutatkozott már tegnap, míg a Mol és a Richter részvénye 2, illetve 1,45 százalékos mínuszban zárta a napot. Láthatóan tehát az általános piaci pesszimizmus a magyar részvények teljesítményére is rányomja bélyegét, de érdemes még figyelni a cégek kapcsán a héten érkező gyorsjelentéseket is. 

Magyar gazdaság: Éves szinten 2,6 százalékkal javult a kiskereskedelmi forgalom júniusban, bár ez az előző hónaphoz képest lassulást jelez, havi alapon tehát 0,1 százalékos mérséklődés látható. Ráadásul a várakozások 3,4 százalékos bővülésről szóltak előzetesen, tehát látható, hogy egyelőre nem tud felpörögni a fogyasztás itthon a várt ütemben.

Richter: Erős negyedéves jelentésen van túl a Richter, a növekedési ütem több negyedév után ismét pozitív lett, dacára a romániai egység eladásának. A gyógyszergyártás bevétele forintban 15 százalék felett tudott erősödni, ami ellentételezte a fenti hatást, miközben a devizahatások ezúttal jóval pozitívabbak voltak a bázissal szemben. A CNS szegmens bevétele a Vraylar eladások miatt sokat tudott javítani, de ezúttal a WHC mellett még a GM szegmens is jól szerepelt, és forintban 10 százalék feletti növekedést ért el. A marzsok továbbra is nagyon erősek a bázishoz képest, a bruttó profit pedig jelentősen javult, amit az operatív kiadások kisebb növekedése is csak tompítani tudott. A tisztított EBIT eredmény a fentiek után 35 százalék felett nőtt éves alapon, a cég pedig végül közel 400 forintos EPS eredményt ért el a negyedév során. Ezzel az utóbbi 4 negyedév gördülő EPS eredménye már 1250 forint felett található, vagyis egyre látványosabbak a Richter javuló fundamentumai.

Kötvényhozamok: Kisebb normalizáció mutatkozott a kötvénypiacon tegnap, a 2 és 10 éves amerikai hozamok is felfelé indultak el napon belül, bár a 3,9 és 3,86 százalékos szintek továbbra sem magasak. A német 10 éves hozamoknál is ez látható, de egy hetes távon így is látványos lecsúszást lehet látni, a befektetők a kötvények felé súlyoznak a kockázatkerülés közepette, a Fed részéről pedig erőteljes kamatcsökkentést áraznak az idei évre.

Forint: Nap végére erősödni tudott már a forint tegnap, így végül 397 közelében áll ma reggel is az EURHUF. Látható, hogy technikailag is kisebb fordulat bontakozott ki, továbbá az sem rossz hír, hogy a 400-as szinteket egyelőre nem tudta átvinni a devizapár. A forint kapcsán a befektetők majd az inflációs számokat is várhatják a héten.

Alphabet: Az amerikai bíróság a Google ellen hozott ítéletet, mondván illegálisan alakított ki monopol helyzetet a kereső felület kiépítésén, valamint a szöveges reklámozás terén. A bíróság elsősorban azt kifogásolja, hogy a cég akadályt állít más szereplők belépése előtt. Tegnap egyébként 4 százalékos esést produkált az Alphabet, de ez inkább a gyenge piaci környezetnek tudható be, mintsem a negatív híreknek. 

Palantir: 12 százalékos pluszba került a zárást követően a Palantir árfolyama, miután a vártnál jobban sikerült negyedévet tudott zárni a cég. Az idei évi várakozásain is emelt a társaság, amely az elemzők által támasztott elvárásokat is felülmúlja. Emellett a profitvárakozásain is emelt a társaság, látható, hogy az AI-támogatott szoftverek iránti kereslet továbbra is erős, amely további bővülést hozhat a vállalat számára. Az elmúlt napokban egyébként érdemi korrekciót produkált a részvény, de a mostani emelkedésének köszönhetően augusztus eleji szintekre kerülhet vissza az árfolyam.

Tartalom lezárása:2024.08.06 08:30
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Az amerikai választásra figyel a világ

Varga Dániel | 2024.09.19 13:59
Mi lesz a piaci volatilitással?

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.19 08:36
Fed, forint, amerikai gazdaság, kötvényhozamok

JP Morgan: Kitarthat az emelkedő trend?

Mohácsi Mihály | 2024.09.18 15:46
Fontos szintek közeléből fordult az árfolyam