Nemzetközi piac: Elfogyott a lendület a hét végére a piacokon, így pénteken mind az európai, mind az amerikai indexek kisebb mínuszokban zártak, ráadásul a határidős indexek sem mutatnak egyelőre nagy erőt. A hírek szerint Donald Trump 30 százalékos vám bevezetését tervezi Európára vonatkozólag, amely augusztus 1-én léphet érvénybe, de az Unió folytathatja a tárgyalásokat, valamint Von der Leyen jelezte, hogy akár ellenintézkedéseket is fontolóra vehet az EU. Emellett a piaci hangulatot az orosz-ukrán konfliktus alakulása is befolyásolhatja, hiszen egyelőre nem sikerült békét kötniük a feleknek, ráadásul Trump bejelentette, hogy további fegyverszállítmányokat nyújt az ukrán hadsereg számára. Így a bizonytalanság egyelőre fennmaradhat, a befektetők továbbra is a vámokkal kapcsolatos hírekre és az érkező makroadatokra figyelhetnek.

Magyar piac: A pénteki kereskedésben végül enyhén 100 ezer pont alatt zárt a BUX index. A blue chipek közül az OTP és a Magyar Telekom kisebb emelkedést mutatott, míg a Richter 0,8 százalékos visszaesést könyvelhetett el. A MOL részvénye nem mutatott érdemi elmozdulást, az árfolyam továbbra sem tud elszakadni a 3000 forintos szintektől.

Nemesfémek: Szép felpattanást mutatott az arany árfolyama pénteken, ezzel pedig ismét az 50 napos mozgóátlaga felett jár a nemesfém, és 3350 dollár fölé jutott. Ezzel ráadásul több mint 2 hetes csúcsra ugrott az árfolyam, miközben az ezüst árfolyama kitörést mutat, így 39 dollár fölé tudott eljutni ma reggelre. Főleg a stabil EURUSD árfolyam mellett érdekes ez a mozgás, leginkább a vámpolitikai-félelmek magyarázzák a legfrissebb trendeket.

Forint: Nem segít a romló piaci hangulat a magyar deviza számára, így ismételten 400 fölé emelkedett az EURHUF árfolyama, miközben a dollárgyengülés is megakadni látszik. Jelentős gyengülésről közel sem beszélhetünk összességében a forint kapcsán, ebben a nagyobb kamatkülönbözet is támogatást nyújthat, de a gyengébb piaci környezet némi akadályt gördíthet a feltörekvő devizák elé.

Kína: Meglepően jól alakult június során a kínai export, ezzel az elemzői várakozásokat is felülmúlta a kínai gazdaság, éves szinten 5,8 százalékos növekedés mutatkozott dollárban számítva. Ezzel együtt az Egyesült Államok irányába való export mértéke továbbra is csökkenő trendet jelez, amely elsősorban a vámok okozta bizonytalanságnak tudható be. Összességében a ritka földfémek exportja ugrott nagyot a tavalyi bázishoz képest, itt 60 százalék feletti növekedés mutatkozott.

Olaj: Lassú emelkedés mutatkozott az olajpiacokon az elmúlt napok során, amelynek köszönhetően az energiaszektor szereplői is felülteljesítővé tudtak válni a részvénypiacokon. A WTI ára azonban továbbra is 70 dollár alatt mozog, a befektetők egy esetleges amerikai szankcióra is figyelhetnek, amely az orosz olajat érintené, ez akár nagyobb volatilitást eredményezne a piacokon.

Heti makroadatok: Főként amerikai és kínai adatokra figyelhetnek a befektetők a héten. Előbbiek kapcsán a legfontosabb a júniusi infláció lehet, amely a Fed esetleges monetáris kilátásai szempontjából is irányadó lehet. Az ipari termelés is érdekes lehet a vámbejelentések függvényében. Közben Kínából holnap érkezik a második negyedéves GDP-adat, de az ipari termelésre itt is figyelhetnek majd a piacon. A főbb adatok itt érhetőek el.

Heti gyorsjelentések: A héten már jelentősen felpörögnek az események a gyorsjelentések terén, és a nagybankok számaival átfogó képet kaphatnak a befektetők az amerikai pénzügyi szektor teljesítményét illetően. A légitársaságok közül a United Airlines is friss számokat közöl, míg csütörtökön zárás után a Netflix számaira is jelentős figyelem hárulhat. Európából közben az ASML teszi közzé legfrissebb számait, ami szintén érdekes lehet most a befektetők körében. A főbb heti gyorsjelentések itt érhetőek el.

Tartalom lezárása:2025.07.14 08:35
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni. 

Emelkedő trendet építene ki az Arista Networks

Varga Dániel | 2025.07.11 14:10
Erőt kapott a technológiai szektor

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.07.11 08:41
Devizák, légitársaságok, Apple, AMD