Nemzetközi piacok: Felemás hangulat uralkodott pénteken a nagyobb tőzsdéken, de nagyon jelentős elmozdulások azért nem voltak index-szinten. A DAX kisebb mínuszok után még mindig 24 ezer pont felett jár, tehát nincs messze csúcsaitól a német tőzsdeindex. Amerikában oldalazással zárult a pénteki kereskedés, de a heti teljesítményt figyelve inkább pozitív mozgások figyelhetőek meg a tengerentúlon, a vegyes céges eredmények ellenére is. A héten folytatódik a gyorsjelentési szezon olyan nagy nevekkel, mint a Tesla, az Alphabet és az Intel.
Magyar piac: Összességében kedvező volt pénteken a hangulat a hazai piacon, és így a BUX is erős hetet zárt, 101 ezer pont felett tudott zárni. Pénteken is egységesen erősen szerepeltek a nagyobb papírok, az OTP pedig elindult a 30 ezer forintos szintek irányába. A hazai makrogazdasági események közül a holnapi jegybanki kamatdöntés tartogathat izgalmakat. A szakértők nem tartják valószínűnek a monetáris lazítást, ugyanakkor érdemes figyelni a jegybank kommentárjaira és kilátásaira az inflációval és a magyar gazdasággal kapcsolatban.
Stellantis: Gyenge első féléves eredményeket közölt ma reggel a Stellantis, az autógyártó nettó eredmény soron 2,3 milliárd eurós veszteséget könyvelt el, ezzel szemben az elemzői konszenzus 25,1 millió eurós profittal számolt. Az eredményeket elsősorban egyszeri költségterhek vetették vissza, összesen 3,3 milliárd euró összegben. Többek között az átstrukturálás és fejlesztési programok visszamondása is extra költségeket jelentettek, de a vámok sem segítettek. Emellett az eladási számok tekintetében sem remekelt az autógyártó, a második negyedévben 1,4 millió járművet szállítottak le, ami 6 százalékos visszaesésnek felel meg éves szinten. Az amerikai vámok láthatóan negatívan hatottak a Stellantis értékesítéseire, az észak-amerikai piacon 2024-hez képest 25 százalékkal kevesebb autót értékesítettek az előző negyedévben.
Ryanair: Sikeresen megduplázta profitját az ír légitársaság 2025 április-június időszakában, amelyhez hozzájárult a húsvéti ünnepek kedvező időzítése, valamint a vártnál magasabb bevétel a last-minute jegyekből. A negyedéves nettó eredmény így 820 millió euró lett, szemben az egy évvel korábbi 360 millióval, az átlagos jegyár éves szinten pedig 21 százalékot emelkedett a légitársaság közleménye szerint.
Heti gyorsjelentések: A héten már jelentősen felpörög a gyorsjelentési szezon, ahol több nagyobb név is közzéteszi majd friss negyedéves számait. Az amerikai piacról főleg a Tesla-Alphabet páros lehet érdekes a hét közepén, de Európából is érdemes figyelni az SAP, vagy éppen a Deutsche Bank számaira. A főbb gyorsjelentéseket ezen az oldalon gyűjtöttük össze.
Heti makroadatok: Gazdasági adatokból sem lesz hiány a következő napokban, bár főleg az EKB kamatdöntésére figyelhetnek a befektetők, ahol a várakozások szerint maradhatnak a kamatok. Ezen felül főleg a PMI-számok lehetnek fókuszban a főbb régiókból, míg Németországból pénteken az IFO hangulatindex is fontos lehet még. A főbb makroadatokat itt gyűjtöttük össze.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.