Nem túl erős az európai piaci hangulat, és a BUX index is csökkenéssel nyitotta a hét első kereskedési napját. A vezető részvények kivétel nélkül gyengüléssel kezdték a napot, a hangulatot pedig a hétvégén megjelent különadókról szóló rendelet is befolyásolhatja. A BUX index ezzel ismét a 40000 pontos szint irányába mozdult el, folytatva ezzel az elmúlt hónapok oldalazó, enyhén csökkenő trendjét.

OTP

Csökkenéssel kezdte a hetet az OTP, így jelentősebb emelkedés nem tudott megindulni azután, hogy ismét a 9000 forintos szint fölé került az árfolyam. A 8500 körüli szintekről fel tudott pattanni az OTP árfolyama, viszont 9000 fölött már elfogyott a lendület. Támaszt a 9000 forintos szint azért jelenthet, de a 10000 forintos szintet és az 50 napos mozgóátlagot át kellene törnie az árfolyamnak ahhoz, hogy javulhasson a technikai kép.

A hangulatot befolyásolhatták a hétvégén megjelent pontos részletszabályok a bankadóról és a tranzakciós illetékről, ugyanakkor az európai bankszektor sem mutat erőt a mai napon. A rendelet alapján a különadó mértéke az idei évben a megelőző évi nettó árbevétel 10 százaléka, míg jövőre a 8 százaléka. A különadót kér részletben, októberben és decemberben kell majd befizetni. Az adóteher 80-90 milliárd forint között alakulhat a tavalyi eredmények alapján. A következő évben csökken az adókulcs, viszont várhatóan magasabb bevételi szintre kerülhet kivetésre.

Múlt hét pénteken jelentette be az OTP, hogy 15 százalékos tulajdoni részesedés szerzése mellett egy fogyasztási hitelezéssel foglalkozó vegyesvállalatot hozna létre partnereivel Kínában. A tranzakció zárása várhatóan az idei év negyedik negyedévében lesz, a szükséges felügyeleti engedélyek megszerzése után. A kínai felügyelet mellett az MNB engedélyéhez is kötött a tranzakció, az előzetes engedélyt viszont a Magyar Nemzeti Bank áprilisban megadta az OTP-nek. A Kínában való esetleges terjeszkedésre már korábban is utaltak az OTP-nél, amelynek fényében kevésbé meglepő a bejelentés, mindenesetre az elmúlt időszak inkább negatív hírei után a lehetséges terjeszkedést pozitívumként lehet értékelni.

Csökkentette a célárát az OTP-re vonatkozólag az Erste Group, a 12000 forintos célár mellett továbbra is vételre ajánlja a részvényt, korábban 20700 forintos célárat tűzött ki az OTP-re az elemző, amelyhez képest a mostani jelentős visszavágásnak minősül. A konszenzusos célár így 14000 forint környékére módosult.

Az OTP napi grafikonja (2022. 06. 07. 11:00)

Mol

Megszületett a döntés múlt héten az EU-s olajembargóról, ezzel kapcsolatban részletes elemzést is írtunk. A Mol számára kedvezőnek tűnik a szabályozás, ugyanis a magyarországi és szlovákiai finomító is kivételt kapott az embargó alól, így a társaság továbbra is importálhatja az olcsóbb Ural olajat. Sőt az embargó miatt a Brent-Ural különbözet később még tovább is tágulhat. A lépés következtében pedig emelkedett a Brent-árfolyam, amely a kitermelés szempontjából is pozitív.

A hétvégén megjelent a Magyar Közlönyben az extraprofitadókról szóló rendelet. Becslésünk szerint a Molra nagyságrendileg 220 milliárd forint különadó kerülhet kivetésre egy évben, a kormány számítását alapul véve. A kitermelésben a bányajáradék emelése miatt nagyjából 90 milliárd forint pluszadó kerülhet befizetésre, a finomításban pedig 120-130 milliárd forint lehet a pluszteher. Utóbbinak az alapja a Brent-Ural különbözet, amelynek a 25 százaléka kerülhet elvonásra. Emellett a kiskereskedelmi extraprofitadó is érinti a Molt a fogyasztói szolgáltatások szegmensén keresztül. A 220 milliárd forintos plusz teher a kedvező körülmények, azaz a magas szénhidrogénárak és a jelentős Brent-Ural különbözet fennmaradása esetén realizálódik, amely még teljes egészében nem is épült be az árfolyamba.

A Világgazdaság információi szerint probléma lehet a magyarországi OMV-kutak jövőbeni üzemanyagellátásával. Az OMV ausztriai finomítója ugyanis technikai problémák miatt nem működik, így a magyarországi import is leállhat. Az OMV kiesésével a Molra így még nagyobb teher hárulhat Magyaroroszág üzemanyag-ellátásával kapcsolatban, és számottevő külföldi import nélkül problémás lehet az ellátás. A Mol már így is elhalasztotta a százhalombattai finomító karbantartását, de teljes kapacitás mellett is meghaladja a kereslet a termelést.

A vállalat múlt heti bejelentése szerint megpályázták a magyarországi települési szilárdhulladék-kezelési szolgáltatások hosszú távú koncesszióját. A koncesszió 2023. július 1-től lép érvénybe és 35 évre szól. A pályázat elnyerése esetén az első 10 évben 50 milliárd forintot meghaladó beruházás szükséges. A lépés illeszkedik a Mol hosszútávú stratégiájába.

A Mol árfolyama az elmúlt napokban formába került, a múlt héten szépen felpattant a 2500 forint körüli szintekről. Sikerült újra áttörni a 200 napos mozgóátlagot, betöltésre került a két héttel ezelőtti rés a grafikonon, és az MACD indikátor is vételi jelzést adott. Ma azonban lefordult az 50 napos mozgóátlagról az árfolyam, a fontos 2800 forintos szint körül mozog, és a frissen áttört csökkenő trendvonal kerül épp visszatesztelésre. Csökkenés esetén a 200 napos mozgóátlag képezhet fontos támaszt, felfelé pedig az 50 napos mozgóátlag, illetve feljebb a 3000 forintos szint jelenthet ellenállást.

A Citi elemzője múlt héten vágott a célárán, azonban továbbra is vételre ajánlja a részvényt, de a korábbi 3600 forintos célár helyett 3300 forintot tűzött ki. A konszenzusos célár így 3378 forint, ez 21 százalékos felértékelődési potenciált jelent.

A Mol napi grafikonja (2022.06.07. 10:30)

 

Richter

Nem teljesít rosszul az elmúlt időben a piacon a Richter, az 50 napos mozgóátlagon való áttörést követően egyre inkább el tud távolodni az átlagtól az árfolyam, így ez mindenképp pozitívumnak tekinthető. Az első komolyabb ellenállásba a 7850 forintos szinteken ütközhet a részvény, feljebb a 200 napos mozgóátlag szolgálhat még ellenállásként. Támaszokat az 50 napos mozgóátlag mellett a 6430 és a 6800 forint körüli szintek nyújthatnak. Az indikátorok is emelkedésnek indultak, azonban a kritikus zónáktól egyelőre még kellő távolságra tartózkodnak.

Ma lehet utoljára kereskedni a részvényekkel az osztalékszelvények leesése előtt. A részvényenkénti 225 forintos osztalék a jelenlegi árfolyam mellett 3 százalék feletti osztalékhozamot jelenthet.

A Richter napi grafikonja (2022. 06. 07. 09:45)

Magyar Telekom

A hétvégén közleményt tett közzé a társaság az új különadó kapcsán, számításaik alapján várhatóan 25 milliárd forint körüli extra adót jelent ez a Magyar Telekomnak. Az adó várhatóan a működési költségek között kerülhet elszámolásra, így a vezetőség csökkentette az idei EBITDA AL, valamint a szabad cash flow előrejelzéseit. Korábban mindkét mutatóban növekedést prognosztizált a menedzsment idénre, azonban az újonnan bevezetett adóknak köszönhetően mérsékelt visszaesést könyvelhet el idén a társaság.

A részvény árfolyamán is látható a különadók okozta negatív hatás, így az elmúlt hetekben jelentős esésen van túl a papír, hiába sikerült már a 400 forintos szinteken is túljutnia a részvénynek, pillanatok alatt újabb lokális mélyponton találta magát az árfolyam. Ezt a hetet is igencsak gyengén indította a Telekom, a 368 forintos szint jelenthetne támaszt, ennek letörését követően a 335-340 forintos zóna nyújthatna menedéket. Ez a tartomány a 2020-as mélypontnak felel meg, ennél alacsonyabb szinteken utoljára 2015-ben járt az árfolyam.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 06. 07. 09:45)

Opus

Nem tud nagy erőt mutatni az Opus sem idén, így 11 százalékos mínusznál jár már, amivel azonban felülteljesítőnek számít a magyar piacon. Az áprilisi fellendülést követően jelentős zuhanásnak indult az árfolyam, a 172-176 forintos zóna egyelőre megállította az esést, így akár innen indulhatna emelkedésnek újból a részvény. Ellenállásokat továbbra is a mozgóátlagok jelenthetnek, feljebb pedig a 233 forintos szint képezhet akadályt.

Indikátorokat tekintve továbbra sem láthatunk jelentős elmozdulásokat, így az elmúlt hónapban, kisebb kilengésekkel ugyan, de mind az RSI, mind az MACD oldalazó trendet mutat.

Az Opus napi grafikonja (2022. 06. 07. 09:45)

 

Tartalom lezárása:2022.06.07 11:29
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Javuló formában a magyar tőzsde is
KBC Equitas | 2022.05.23 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Óvatos emelkedéssel indul a hét
KBC Equitas | 2022.05.16 11:50
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Remek évkezdés a Telekomtól
Cinkotai Norbert | 2022.05.11 18:43
A vártnál sokkal erősebb számok jöttek
Magyar blue chipek: Megnyugvás a lejtmenet után
KBC Equitas | 2022.05.30 12:08
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mozgóátlag felett a ServiceNow

Varga Dániel | 2024.05.17 14:27
Erősek a fundamentumok is

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.17 08:32
Magyar Telekom, forint, Kína, Reddit

Több termék, kényelmesebb kereskedés

K&H Értékpapír | 2024.05.16 16:21
milyen újdonságok érkeztek a K&H Értékpapír rendszerében?