Tovább esnek a piacok Európa-szerte, valamint a magyar piac sem tud erőt mutatni, így a vezető részvények is mérsékelt mínuszokban állnak. A Mol 1 százalék feletti mínusznál jár, de az OTP sem tud sokkal jobban teljesíteni, így a bankpapír árfolyama is közelíti ismét az idei lokális minimumpontját. A Richter és a Telekom enyhe emelkedést mutat nyitás óta.

OTP

Tovább gyengült az OTP az elmúlt héten, valamint a mai gyengébb piaci környezetben sem találja egyelőre a felfelé mutató utat. Vészesen közelíti a 7750 forintos lokális mélypontot a papír, kérdéses, hogy fel tud-e innen pattanni az árfolyam, így újra célba vehetné a 9700-9800 forintos szinteket a részvény. Egyelőre ebben a 7750-9800 forintos sávban mozog a papír, a támaszszint letörése jelentősen rontana a technikai képen, továbbá ezzel 2016-os szintekre eshetne vissza az árfolyam.

Az ellenállások továbbra is tartják magukat, így feljebb még a mozgóátlagok is akadályt jelenthetnek, de a 13 ezer forintos szintek eléréséig is még hosszú idő lehet hátra. Az RSI is sokat csökkent az elmúlt napokban, így jelenleg 35-ös szint körül jár a mutató, ezzel még éppen a túladott szintek határát képező 30-as zóna felett maradt az indikátor.

Az OTP napi grafikonja (2022. 10. 03. 10:30)

Mol

Fontos szintekről próbálna fordulni a Mol, a múlt hét során a 2300 forint közeli szintekig csúszott vissza az árfolyam, ezt követően pénteken felülteljesítő tudott maradni a részvény, de ma ismét gyengélkedik a papír. Ez a 2300-2360 forint körüli zóna többször is védelmet nyújtott az árfolyam számára a közelmúltban, így újra célba vehetné a korábbi ellenállásokat a Mol. Elsősorban a csökkenő trendvonal áttörésén dolgozhat a részvény, feljebb még a 2800, illetve 3000 forintos szinteken jelennek meg ellenállások.

Nem fest túl jól a grafikonon a múlt héten megjelent halálkereszt, ezzel a korábbi emelkedő trend is megtörni látszik. Az indikátorok viszonylag mély szintekről próbálnának meg erőt meríteni, az RSI ugyan valamelyest emelkedni tudott az elmúlt időben, de továbbra is a 30-as zóna körül mozog. Az MACD esetében is mintha fordulat kezdene el kirajzolódni, így piaci hangulatjavulás mellett akár a vételi szignál is feltűnhet a grafikonon.

A Mol napi grafikonja (2022. 10. 03. 10:30)

Richter

Pénteken már a 7000 forintos szinteket közelítette a Richter árfolyama, azonban kisebb emelkedést tudott azóta produkálni a részvény, így a 200, illetve az 50 napos mozgóátlagok kerülhetnek ismét célkeresztbe a részvény számára. Ellenállást a 8000, valamint a 8400 forintos szintek képezhetnek, a nyári rali során már a 8500 forintos szintet is megközelítette az árfolyam, így hasonló mozgást remélhetnek ismét a befektetők.

A fontosabb támaszvonalak egyelőre nem sérültek, így a 6400-6600 forintos tartomány továbbra is tartja magát. Az indikátorok is fordulat jeleit mutatják, hiszen az RSI már el is kezdett emelkedni, így a kritikus tartományból tört ki az indikátor a múlt hét végén. Emellett az MACD is közel áll a vételi jelzéshez, így a következő időben is érdemes figyelni az árfolyam alakulását.

Múlt hét csütörtökön frissítettük a Richter modellünket, az új fair érték becslésünk 9900 forintra emelkedett. A forintgyengülés továbbra is pozitívan hathat a vállalat eredményeire, így a következő években is erős eredménytermelést várunk a cégtől.

A Richter napi grafikonja (2022. 10. 03. 10:30)

Magyar Telekom

Tovább romlott a Telekom technikai képe, az árfolyam új lokális minimumpontot ütött meg 285 forintnál csütörtökön. Letörte tehát a lélektanilag fontosnak mondható 300 forintos támaszt, és pénteken is csak 295 közelében zárt. Legutóbb 2013 novemberében járt alacsonyabb szinteken a részvény, akkor 275 forint körüli szintig esett. Nem jók a kilátások tehát a telekommunikációs részvény kapcsán, és az általános piaci pesszimizmus sem segít.

Az RSI grafikonján fordulat volt a héten, miután egy rövid ideig benézett a 30-as szint alá csütörtökön. A pénteket végül pozitívban zárta a részvény, és az RSI is visszatért a 35 körüli szintre. Nem történt tehát nagy visszapattanás, és a mai napot is mínuszban kezdte az árfolyam. A MACD alakulásában nincs változás, ha a piac jó hírekkel szolgálna, elképzelhető egy fordulat.

Az ellenállásokban sem volt változás, a 325 és 345 forintos szintek továbbra is akadályt jelenthetnek egy esetleges emelkedés esetén, de az 50 napos mozgóátlag is beleszólhat egy potenciális menetelésbe.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 10. 03. 10:30)

Opus

Péntek délután tette közzé a negyedéves jelentését az Opus, ahol jelentős növekedést láthatunk bevétel, illetve EBITDA terén is tavalyhoz képest. Sokat segített a társaságnak a turizmus fellendülése ebben az időszakban, valamint a mezőgazdasági és élelmiszeripari üzletág is erősen teljesített ebben a negyedévben. Azonban hiába emelkedett nagy mértékben a bevétel, valamint az EBITDA, adózott eredmény tekintetében nem tudta elérni a tavalyi szinteket a társaság, ebben a forintgyengülés, valamint az energetikai szegmens magasabb adó mértéke játszott szerepet. A részletes féléves jelentés elérhető az Opus Global weboldalán.

Azonban a részvény árfolyama a hírek hallatára eddig több mint 2 százalékot esett a mai nyitást követően. Nem látható tehát fordulat a trendben, továbbra is csökkenő pályán van a magyar blue chip.

Az RSI szintje még múlt hét hétfőn lecsökkent a 30-as szint alá és azóta is a 25 körüli szinten mozog. Nem beszélhetünk azonban egyértelmű vételi jelzésről, a MACD indikátor nem jelez egyelőre, és nem is látszik, hogy fordulna. Elképzelhető, hogy a részvény oldalazásba kezd innen, mint ahogy azt a 150 forintos szinten tette még a nyáron.

Ez a 150 forintos szint ellenállás is lehet egyben, új támaszról viszont még nem beszélhetünk, hiszen a részvény tovább folytatja a két hete tartó lefele menetelését.

Az Opus napi grafikonja (2022. 10. 03. 10:30)

 

Tartalom lezárása:2022.10.03 11:38
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Javul a hangulat
KBC Equitas | 2022.09.12 11:34
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Felülteljesít az OTP
KBC Equitas | 2022.09.19 12:10
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős éve van a Richternek
Cinkotai Norbert | 2022.09.29 11:16
Frissítettük modellünket
Magyar blue chipek: Lefordult a hazai tőzsde is
KBC Equitas | 2022.09.05 11:46
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Keresi az irányt a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2022.09.26 11:54
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Elgyengült a magyar piac is
KBC Equitas | 2022.08.29 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felszálló ágban a United Airlines

Varga Dániel | 2024.05.02 13:59
Jól teljesít a jelentés óta a részvény

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg