Négynapos hétvége után nyitott ki ma újra a magyar tőzsde, a hangulat pedig Nyugat-Európához hasonlóan itthon is kedvezővé vált. A forint jelentősen erősödött a múlt héthez képest, a magyar nagypapírok közül pedig az OTP és az Opus kezdte kiemelkedően a hetet, de a Telekom és a Mol is jól teljesít. A forinterősödés viszont nem kedvez a Richternek, amely ma visszaesést is mutat.

OTP

Az európai piacokkal együtt az OTP árfolyama is emelkedik a mai napon. A mostani visszaesés miatt érdemes lehet a hosszabb távú heti grafikont nézni az OTP részvényénél. Amennyiben folytatódik a visszapattanás, akkor a 13000 forintos szint jelenthet első körben akadályt az árfolyamnak, felette pedig a 14000 forintos szint. A 10000 alatti zóna láthatóan erősebb támaszt jelentett, még a nagyobb volatilitás ellenére is, innen most erőteljesebb visszapattanás látszik, amelyet támogat a piaci hangulat is. A befektetők számára további pozitív üzenetet jelenthetnek a Sertorius alap vásárlásai is.

A célárakban viszont kezdenek megjelenni az ukrajnai konfliktus hatásai, az elmúlt napokban több elemző is visszavágta az részvényre vonatkozó célárát. A JP Morgan például 27775 forintról 13250-re vágta vissza a célárát, a PKO 14267 forintra csökkentette a célárát több mint 5000 forinttal. Mindkét célárcsökkentés jelentős fair érték csökkenéssel számol, az átlagos célár így 19940 forintra csökkent.

Az OTP heti grafikonja (2022. 03. 16. 10:45)

Mol

Nem teljesít rosszul a Mol az elmúlt időszakban, magas szinten álló olajárak nagyon kedvezőek a kitermelési szegmens szempontjából, és ez bőven felülmúlja az üzemanyagárak hazai maximálása miatt elszenvedett negatívumokat. Emellett pedig az elmúlt hetekben kialakult jelentős Ural-Brent különbözet is pozitív a finomítóiban nagyjából 65 százalékban orosz importolajat használó Mol szempontjából, ennek köszönhetően a finomítói árrések emelkedésére lehet számítani.

A Mol napi grafikonján február vége óta már egy meredeken emelkedő trendvonal is kialakult. Jelenleg pedig az 50 napos mozgóátlaggal küzd az árfolyam. Áttörés esetén pedig a 2800 forintos ellenállást is megcélozhatja a részvény. Amennyiben korrekció történik, akkor az emelkedő trend kerülhet tesztelésre, lejjebb pedig támaszt képezhet a 200 napos mozgóátlag mellett a 2450 forintos szint, illetve lejjebb a 2300 forintos szint is.

Múlt csütörtökön rendkívüli tájékoztatót tartott Gulyás Gergely miniszter és Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója. Bejelentették, hogy a kormány 20 forinttal csökkenti az üzemanyagok literenkénti jövedéki adóját. Emellett pedig próbálnak gátat szabni az üzemanyag-turizmusnak, így a kamionok mostantól csak kijelölt töltőállomásokon tankolhatnak, és rájuk nem vonatkozik a hatósági ármaximum. A bejelentések könnyítést jelentenek a Mol számára, amely azonban így is veszteséget kénytelen elfogadni a 480 forintos nagykereskedelmi ármaximálás miatt.

Múlt héten Hernádi Zsolt vezérigazgató szerepelt az ATV műsorában, ahol több fontos téma is szóba került. A nagykereskedelmi üzemanyagárak 480 forintos maximálása után az import szinte megszűnt az országban, és még inkább a Mol lett a domináns nagykereskedő az országban, ami viszont a jelenlegi helyzetben veszteséget jelent, Hernádi szerint nagyjából 200 forintos különbség van a beszerzési árak és az árlimit között. Szó volt arról is, hogy a Molnak fontos az orosz olajimport, a finomítók az Ural tipúsú olajra vannak ráállva, és a társaság nem is készül az orosz import felfüggesztésére, mint ahogy pár nyugati olajtársaság megtette. Ha mégis elakadna az orosz beszállítás, akkor az Adria irányából tudná pótolni a Mol a kieső olajat.

Az elmúlt időszakban nem történt változás az elemzői célárakban. Az ajánlások többsége továbbra is vételi, a konszenzus pedig 3285 forint, amely 26 százalékos felértékelődési potenciált mutat.

A Mol napi grafikonja (2022.03.16. 10:15)

Richter

Valamelyest stabilizálódott a helyzet a Richter árfolyamánál is, ugyanakkor látványos felpattanás főleg a korábbi szintekig még nem történt meg. Az orosz-ukrán kitettség a bevételek arányában 15 százalékos, ami nem jelentéktelen, ugyanakkor továbbra is jól diverzifikált a vállalat, miközben a gyengébb forint is összességében inkább kedvező most a cég számára.

Technikailag igen kedvező, hogy a javuló piaci hangulat közepette az MACD is vételi szignált adott, és a 7000 forint alatti szintekről is igen gyorsan pattanni tudott a papír. Emiatt most továbbra is a 7000 forintos szinteket kell támaszként figyelni, ha tartósan sikerülne itt bázist építeni, az megalapozhatna egy későbbi jobb hangulatot. Az ellenállások főleg 7800 forint környékén vannak, míg további támaszokat 6600 forint körül lehet látni.

A Richter napi grafikonja (2022.03.16. 11:10)

Magyar Telekom

A Telekomnál az elmúlt hetek szintén nem alakultak túl jól, de egy enyhe fordulat már itt is kezd kibontakozni. A 380 körüli szintekről gyorsan felpattant a papír, most pedig már a 400 szintet próbálná tartósan újra áttörni a papír. Az osztalékpolitika és az éves előrejelzések alapvetően nem lettek rosszak, bár a konfliktus teljesen átírta a rövid távú piaci környezetet.

Látni kell, hogy a kockázatmentes hozamok a növekvő inflációs félelmek közepette jelentősen megugrottak, ez pedig a diszkontráta miatt a Telekom számára sem kedvező hír. A befektetők hosszabb távon feltehetően értékelhetik az enyhén növekvő számokat és az erősödő osztalék-várakozásokat, de a hozamemelkedés ezt komolyan ellensúlyozhatja majd.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022.03.16. 11:10)

Opus

Kétéves mélypontról fordult az Opus árfolyama, a mai napon pedig jelentősebb emelkedéssel 168 forintnál jár az árfolyam. A technikai kép azonban így sem vonzó, a hosszabb távon is oldalazó, illetve csökkenő trendből nem sikerül kijönni az árfolyamnak. Fordult esetén először a 200 forintos szintet kellene visszatesztelni az árfolyamnak, majd a szintet át is törnie ahhoz, hogy visszakerüljön a részvény korábbi sávba. Ennek elmaradása esetén folytatódhatna a lecsorgás, amely jellemző volt az elmúlt hónapokban. A 150 forint körüli szinttel azonban egy dupla mélypontot is kijelölt a részvény, amely egy erősebb támaszt jelenthet.

Az Opus heti grafikonja (2022. 03. 16. 11:00)

 

Tartalom lezárása:2022.03.16 12:03
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
OTP: Zárójelbe teszi a konfliktus a jelentést
Grébel Szabolcs | 2022.03.02 16:46
A negyedéves számok mellett a háború is a középpontban
Bivalyerős jelentés a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2022.02.28 07:09
A kockázatok viszont továbbra is jelentősek.
OTP: A tavalyi eredmények megalapozzák a stabilitást
Grébel Szabolcs | 2022.03.04 07:59
Rekordév, de az idei év bizonytalan az ukrán konfliktus miatt

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Apple: Növekedés a láthatáron

Mohácsi Mihály | 2024.05.03 14:40
Több hónapos csúcsra ugorhat az árfolyam

Emelkedés előtt állhat az LMVH

Varga Dániel | 2024.05.03 13:12
Izgalmas szinteken az árfolyam

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.03 08:39
Amerikai munkaerőpiac, Apple, Booking, 4iG