Továbbra is felülteljesíti a nemzetközi részvénypiacokat a BUX, amely a múlt héten is emelkedni tudott, főleg az OTP és a Mol jó teljesítményének köszönhetően. Ma is kedvező a hangulat, az összes blue chip emelkedik, a Mol többéves csökkenő trendet is megszakíthat. Az OTP-nél viszont ma lesz egy fontos szavazás Szlovéniában, amely akár negatívan is érintheti a részvényt.

OTP

Emelkedéssel indítja a hetet az OTP árfolyama, a 18000 forint feletti szinteken pedig ismét pozitívan néz ki a technikai kép. Múlt hét végén fordulni tudott a részvényárfolyam, a 200 és az 50 napos mozgóátlag környékén támaszt tudott találni a részvény. Európában is a piaci hangulat a kezdeti fordulat jeleit mutatja, a bankszektor pedig azért év eleje óta nem mutat annyira rossz teljesítményt Európában. Legközelebb a 18500-18700 forintos szintek környékén ütközhet ellenállásba a részvény, ahol egy csökkenő trendvonal, illetve a korábbi lokális csúcs szintjére érdemes figyelni.

A Financial Times értesülései szerint Szlovéniában a mai napon szavazhatnak a devizahitelesek megsegítéséről, amely a bankok számára azt jelentheti, hogy visszamenőlegesen kell kamatplafont alkalmazniuk, és az extra kamatterhet a bankoknak vissza kellene fizetniük. Amennyiben elfogadják a javaslatot, akkor 300 millió eurós költséget jelenthet ez a bankszektornak. Azzal együtt, hogy az OTP kb. 30 százalékos piaci részesedéssel fog rendelkezni a Nova KBM-mel együtt, az OTP esetében ez 100 millió eurós összeget jelenthetne. Mindez azért már nem jelentéktelen összeg, így mérsékelten negatív hatása azért lehet a tervezet elfogadásának.

Az OTP-re vonatkozó célárak átlaga továbbra is magasan a jelenlegi árfolyam felett van (21685 forinton). Az éves gyorsjelentésre március elejéig még várni kell, jelentősebb impulzust inkább az jelenthet a részvényárfolyamnak. Addig is a szektorral együtt mozoghat az OTP árfolyama is. Jelenleg kismértékben felülteljesítő a papír az európai bankszektor indexéhez képest, amely az idei évben 7 százalék körüli emelkedésben jár.

Az OTP napi grafikonja (2022. 01. 31. 10:30)

Mol

Felülteljesítő volt a Mol a múlt héten, az árfolyam öt nap alatt 1,6 százalékot emelkedett. A részvénynek kedvező lehetett az olajrali folytatódása is, igaz az ukrajnai konfliktus azért a társaság számára is tartogat kockázatokat. Ma délelőtt is mérsékelt pluszban áll az árfolyam, ezen a héten pedig a januári külső környezeti adatok publikálása, valamint az OPEC felől érkező hírek lehetnek érdekesek.

A részvény már december óta nagyon jó formában van, sorozatban hét emelkedő hetet teljesített, és a technikai kép is egyre látványosabbá válik. Pár hete az MACD indikátor vételi jelzést adott a heti grafikonon, illetve a 200 hetes mozgóátlag is határozott áttörésre került. Jelenleg pedig közel áll az árfolyam a 2019 óta húzódó csökkenő trendvonal áttöréséhez is.

Az emelkedés folytatódása esetén a 2800 forintos ellenállás tesztelése már nem lenne messze, annak áttörésével pedig a 3050 forintos ellenállás is célba vehetővé válna. Igaz ehhez kellene a jó hangulat kitartása, és a február 18-án érkező gyorsjelentés is fontos ilyen szempontból. Lefelé a 200 hetes mozgóátlag és a 2540 forintos szint képezhet támaszt esetleges lefordulás esetén.

Múlt heti bejelentés szerint a Mol legnagyobb külföldi tulajdonosa, az Oman Oil megvált a 7,14 százalékos részvényhányadától, amely a MOL Nyrt. Különleges Munkavállalói Részvényesi Program (KMRP) Szervezet 2021-1 és a MOL Nyrt. KMRP Szervezet 2021-2 tulajdonába került. Az új tulajdonos, amely a Mollal kapcsolt viszonyban nem álló szervezet, hosszabb távú célra vásárolta a részvénycsomagot, így a váltás a tőzsdei forgalomra rövid távon hatást nem gyakorol.

Az elmúlt héten nem érkezett célármódosítás a részvényre, az elemzők többsége továbbra is optimista. A célárak átlaga 3143 forint, amely 14,5 százalékos felértékelődési potenciált mutat.

A Mol heti grafikonja (2022.01.31. 11:00)

Richter

Múlt héten sem teljesített túl fényesen a részvénypiacon a Richter, így a 8200 forintos támaszt is letörte, azonban kicsit lejjebb, a 8150 forint körüli szint megfelelő védelmet nyújtott, és sikerült valamelyest visszapattannia az árfolyamnak. Így jelenleg is a 8200-8300 forintos zóna környékén mocorog a papír, a technikai képen sokat lendítene, ha sikerülne ismét áttörnie a mozgóátlagokat az árfolyamnak. A két mozgóátlag fölött helyezkedik el a 8800 forintos ellenállás, illetve a 9200 forintos akadály is.

Az elmúlt egy évben tapasztalt oldalazó mozgását folytatja tovább a részvény, így lefelé előbb a 8150-es szint, majd a 7800 forintos támasz jelenthet menedéket. Ez utóbbi többször is megállította az árfolyam tartós esését, így a jövőben is fontos szerep hárulhat erre a szintre. Az indikátorok viszonylag alacsony szinteken állnak, az RSI a múlt hét során 35-ös szint környékéről tudott fordulni.

A Richter napi grafikonja (2022. 01. 31. 10:30)

 

Magyar Telekom

Az elmúlt hetekben rendre jól teljesített a Magyar Telekom a magyar börzén, így amellett, hogy a múlt hetet is zöld gyertyával zárta, a mai nap is közel 1 százalékos pluszban áll a részvény. Technikailag is biztató képet fest a heti grafikon, hiszen az árfolyam az 50 hetes mozgóátlag áttörésén dolgozik, ezt követően akár ismét megpróbálkozhatna a 440 forint körüli szint bevételén. Távolabb a 456 forintos szinten találkozhat újabb akadállyal a papír.

Lejjebb a 400, illetve a 390 forintos szintek nyújthatnak segítséget a részvény számára. Ezenkívül pozitív jel, hogy az RSI továbbra is emelkedő trendet mutat, miközben az MACD is beadta most a vételi jelzését.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 01. 31. 10:30)

 

Opus

Habár fontos hír, bejelentés nem érkezett a társaság háza tájáról, de a részvénynél így is érdekes mozgások voltak megfigyelhetőek a múlt héten. Főleg a múlt péntek volt izgalmas, amikor napközben 182 forintig is leszúrt az árfolyam, amellyel éves mélypontra került. Onnan viszont nap végére sikerült felpattanni, és ma délelőtt is a fontos 200 forintos szint fölött áll az árfolyam. Amennyiben a felpattanás folytatódna, akkor az 50 napos mozgóátlag és a szeptember óta húzódó csökkenő trendvonal elérése lehet reális cél. Lefelé pedig a 200 forintos szint, valamint a pénteken elért 182 forintos mélypont képezhet akár támaszt.

Az Opus napi grafikonja (2022.01.31. 11:00)

Tartalom lezárása:2022.01.31 11:55
Időtartam:N/A
Magyar blue chipek: Lefordultak a részvények
KBC Equitas | 2022.01.24 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Tovább erősödik a hazai piac
KBC Equitas | 2022.01.10 11:45
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
11 fontos hír ma reggel
KBC Equitas | 2022.01.04 08:36
Forint, olaj, Pfizer
Magyar blue chipek: Nyugodt emelkedéssel indul a hét
KBC Equitas | 2022.01.17 11:54
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Jó hangulatban kezdődik az év
KBC Equitas | 2022.01.03 11:24
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.06 08:30
Amerikai munkaerőpiac, kötvényhozamok, Berkshire Hathaway

Apple: Növekedés a láthatáron

Mohácsi Mihály | 2024.05.03 14:40
Több hónapos csúcsra ugorhat az árfolyam

Emelkedés előtt állhat az LMVH

Varga Dániel | 2024.05.03 13:12
Izgalmas szinteken az árfolyam