A javuló nemzetközi hangulat a magyar piacon is pozitív hatásokat eredményezett, így a BUX index is mérsékelt plusznál jár ma délelőtt. A blue chipek is jól tartják magukat egyelőre, több fontos jelentésen is túl vagyunk már, de az OTP negyedéves számaira péntekig várniuk kell még a befektetőknek.

OTP

Támaszt tudott találni a 10550 forintos szinteken az OTP árfolyama, láthatóan viszont a 11600 feletti szintekre nem tudott emelkedni az árfolyam, sőt az elmúlt időszakban egy alacsonyabb lokális maximum is kialakult a grafikonon. A jelenlegi mozgások alapján egy szűkebb 1000 forint körüli szélességű sáv alakulhat ki a grafikonon.

Egyelőre az OTP részvénye még mindig alulteljesítő a nyugat-európai bankszektorhoz képest, az év eleje óta közel hasonló teljesítményt nyújt a részvény, mint a Raiffeisen, viszont utóbbi sokkal jelentősebben visszaesett az orosz-ukrán háború hatásai miatt, illetve sokkal nagyobb kitettséggel is rendelkezik a régióban. Ezzel együtt az OTP esetében is látható, hogy a részvényárfolyam nem tud erősen teljesíteni, és hozzávetőlegesen a 2020 őszi szinteken jár.

Pénteken érkezik az OTP negyedik negyedéves gyorsjelentése, amely leginkább befolyással lehet az árfolyam alakulására. Bár itthon a hitelezés lassulására utaló jeleket lehet látni, és összességében a régióban is vannak kockázatok, a bank negyedéves teljesítménye stabil lehetett. Negatív tényező lehet viszont a kamatplafon elszámolása, valamint az orosz és az ukrán leánybank teljesítménye kapcsán szintén nagyobb a bizonytalanság.

Az OTP napi grafikonja (2023. 03. 06. 10:00)

Mol

Kissé elromlott a piaci hangulat az utóbbi időben, ezzel egyidejűleg a Mol sem találta a felfelé vezető utat, így az emelkedő trendvonalat letörve indult el ellenkező irányba az árfolyam. Október óta fokozatos emelkedés jellemezte a részvényt, emellett a mozgóátlagokat sem törte le stabilan a papír, így, ha nem tudna a közeljövőben visszakapaszkodni a részvény, az sokat ronthatna a technikai képen. Egyelőre ma némi erő mutatkozik a Mol részéről, noha a nemzetközi hangulat is javulni tudott valamelyest.

Ugyan a fontosabb támaszok, illetve ellenállások egyelőre nem sérültek, hiszen hatalmas mozgásoknak azért nem lehettünk tanúi az utóbbi időben. Feljebb a 2840 forintos, esetleg a 3000 forintos szintek képezhetnek akadályokat a jövőben, míg védelmet a 2570 forintos, illetve a 2300-2350 forintos szinteken kell keresni.

A konszenzus összességében inkább optimista a Mol kapcsán, hiszen vételi, illetve tartási ajánlásokat figyelhetünk meg, ennek fényében közel 3300 forint körüli célár adódik. A legutóbbi negyedéves jelentés egyébként már nem lett túl erős, a különadók alaposan elrontják a társaság eredményességét.

Múlt héten egyébként bejelentette az olajipari vállalat, hogy a kelet-magyarországi térségben földgázra bukkant, három sikeres sekélygáz-fúrást hajtott végre a Mol. Ezzel körülbelül 20 ezer családi ház igényét tudja az idei év végéig kielégíteni a társaság az új kutaknak köszönhetően. Eddig 30-40 ezer háztartásnak megfelelő mennyiségű sekélygáz állt a társaság rendelkezésére, így az új fúrásoknak köszönhetően növekedhet a termelt mennyiség.

A Mol napi grafikonja (2023. 03. 06. 10:30)

Richter

A vártnál gyengébb számokat tett közzé a társaság múlt kedden, ennek pedig az elemzők sem örültek igazán, így napon belül már a 7300 forintos szinteket közelítette az árfolyam. Ezt követően azonban megjelentek a vevők a piacon, így a részvény is fordulni tudott, ezzel pedig fontos szintek közelébe érkezett meg az árfolyam. A jelentés eredményeiről egyébként részletesebben is írtunk a múlt heti elemzésünk során.

A csökkenő trendvonalat egyelőre nem tudta stabilan áttörni a papír, emellett a 200 napos mozgóátlagig tudott ma is felnyúlni a részvény, így ezeknek a szinteknek áttörése lélektanilag is fontos lehet a következő napok során. Menedéket a 7500, illetve a 7050 forint körüli szintek képezhetnek, míg ellenállásokba a 8500, illetve a 9000 forint feletti szinteknél ütközhet a részvény.

A Richter napi grafikonja (2023. 03. 06. 10:30)

Magyar Telekom

A gyorsjelentést követő lendület nem tartott sokáig a Telekomnál, így az utóbbi napokban már inkább oldalazás jellemezte a részvényt, habár így is mindenképp pozitívum, hogy visszaesést nem igazán láthatunk a grafikonon. Így a tavaly májusi szinteken mozog már a papír, egyelőre a 400-as szintektől való elrugaszkodás nagy feladatnak tűnik, távolabb a 438-440 forintos zónában ütközhetne akadályba a részvény, hiszen ennél magasabban utoljára 2020 első hónapjaiban járt a Telekom.

Összességében emelkedő trend mutatkozik a napi grafikonon, valamint a menedzsment is optimista a közeljövőre nézve, hiszen a most márciusban életbe lépő áremelkedések már éreztethetik pozitív hatásukat a következő időszakokban. Emellett a bejelentett osztalékemelési hírek is kellemes meglepetést okoztak a részvényeseknek, hiszen a 30,6 forintos részvényenkénti kifizetés 7,7 százalékos osztalékhozamot jelentene a jelenlegi árfolyam alapján.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 03. 06. 10:30)

Opus

Nem igazán mozdult meg az Opus a múlt hét folyamán, hiszen mindössze 0,15 százalékos plusz elérésére volt képes a részvény, amely nem igazán tekinthető érdemi mozgásnak. Egyelőre nem igazán tud erőt produkálni az Opus, továbbá hetek óta oldalazó mozgás figyelhető meg a napi grafikonon. Ebből fakadóan jelenleg a 126-135 forintos sávban ragadt a részvény, legutóbb januárban tudott magasabb szinteken forogni a részvény.

Az Opus napi grafikonja (2023. 03. 06. 10:30)

Tartalom lezárása:2023.03.06 11:25
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Gyengébb negyedévet zárhatott a Telekom
Varga Dániel | 2023.02.20 10:12
Az osztalék is fókuszban lehet
Régóta várhattak erre a Telekom befektetői
Varga Dániel | 2023.02.22 19:36
Jelentős mértékű osztalékemelés látható
Magyar blue chipek: Nincs érdemi mozgás itthon
KBC Equitas | 2023.02.27 11:09
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős bevétel, de gyenge eredmény a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2023.02.28 07:41
Nagy mínuszba csúszott a nettó eredmény
Richter: 800 milliárdos bevétel a tavalyi évben?
Cinkotai Norbert | 2023.02.20 14:20
Jövő héten kedden jön a jelentés
Magyar blue chipek: Érkeznek a jelentések
KBC Equitas | 2023.02.20 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felszálló ágban a United Airlines

Varga Dániel | 2024.05.02 13:59
Jól teljesít a jelentés óta a részvény

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg