Nem tud egyelőre erőt mutatni a magyar piac, így az európai társakhoz képest is lemaradónak számít a BUX index. A blue chipek esetében sem láthatunk érdemi mozgásokat, továbbra is kisebb forgalom mellett zajlik a kereskedés a magyar piacon. A héten a Richter gyorsjelentésére várhatnak a befektetők, míg jövő pénteken az OTP jelentkezik majd a friss negyedéves számaival.

OTP

Hatalmas változásoknak nem lehettünk tanúi az OTP grafikonján az elmúlt egy hétben, az látható, hogy egyelőre nem tud nagy erőt mutatni a nagybank, habár ez az egész magyar részvénypiacra igaz. A technikai kép alapján azonban pozitívum, hogy az 50 napos mozgóátlagot nem tudta egyelőre stabilan letörni az árfolyam, így akár ennek mentén próbálhatna tovább emelkedni a papír. A 11000-es, valamint a 11500 forintos szintek képezhetnek akadályt, az utóbbi időben is ez a zóna jelentette a végállomást az emelkedés során. Ezek áttörését követően új lendületet vehetne akár a részvény, bár nagy forgalom nem mutatkozott mostanában az OTP körül, ez pedig akár akadályt is jelenthet.

A fontosabb támaszok nem sérültek, hiszen nagy visszaeséseket nem láthattunk, így a 10 ezer forint körüli szinteket lehet érdemes figyelni. Emellett a mozgóátlagok is emelkedő trendet implikálnak, a 200 napos mozgóátlag képezhet lejjebb még menedéket. Ami megmozgathatná az OTP árfolyamát a közeljövőben, az a március 10-én érkező gyorsjelentés lehet.

Az OTP napi grafikonja (2023. 02. 27. 10:15)

Mol

Rövid időre ugyan, de letörte az emelkedő trendvonalat a Mol árfolyama, habár a mozgóátlagok így is megakadályozták a jelentősebb visszaesést, felfelé is szűkülni látszik a tér az árfolyam előtt. A 2800-2900 forint közötti sáv képezhet ellenállást a részvény előtt, míg a 3000 forintos szintek eléréséhez már érdemi erősödésre lenne szükség. A negyedik negyedéves jelentés sem sikerült már túl jól, így ezt követően sem tudott lendületet venni már az árfolyam.

Egyelőre a mozgóátlagoktól nem tud jelentősebben eltávolodni a papír, támaszokat a 2600 forint körül, illetve a 2350 forint körüli szintek képezhetik. Látni kell, hogy a kivetett különadók azért érzékenyen érintik a vállalatot, a következő időben a befektetők az osztalék mértékének bejelentésére is várhatnak.

A Mol napi grafikonja (2023. 02. 27. 10:15)

Richter

Ma éjfélkor teszi közzé negyedéves jelentését a Richter, arról, hogy milyen számokra számíthatunk 2022 utolsó negyedévében, ebben az elemzésünkben olvashatnak részletesebben. Bevétel téren erős évet tudhat maga mögött a Richter, de profitsoron már gyengébb teljesítmény várható, a különadó hatása jelentős mértékben visszavetette a cég eredményességét, amin a tavalyi év utolsó negyedévében látott forinterősödés sem segített.

A jelentés előtt nem mondható igazán erősnek a részvény technikai képe, ugyanis az árfolyam a 7900 forintos támasz mellett a 200 napos mozgóátlagot is letörte még múlt hét kedden, mikor egy nap alatt közel 3 százalékot esett a gyógyszergyártó árfolyama. Így ezek az árszintek ellenállásként köszönhetnek vissza a közeljövőben, de ezek mellett még számos akadály mutatkozik a Richter papírja előtt. Fentebb még a lélektani határnak mondható 8000 forintos szint akaszthatja meg az árfolyam emelkedését, de az 50 napos mozgóátlag, illetve a 8550 forintnál található ellenállás is további akadályokat állíthatnak.

Támaszok azonosításával már nehezebb dolgunk van, a 7100 forintos árszint előtt esetleg még a 7500-7600 forint közötti zóna nyújthat védelmet. Az indikátorok sem kifejezetten támogatóak, az MACD eladást jelez, és az RSI sem mutatja egyelőre a túladottság jeleit. Tovább folytatódik tehát a Richter esése, és egyelőre nem mutatkozik technikailag semmi jel arra, hogy ebben változás várható, de természetesen a papír körüli hangulatot a következő napokban a jelentésre adott reakció befolyásolhatja elsősorban .

A Richter napi grafikonja (2023. 02. 27. 10:15)

Magyar Telekom

Meglehetősen jól reagáltak a befektetők a Telekom múlt héten közzétett negyedéves jelentésére, így a részvény közel 6 százalékos pluszban kezdte a kereskedést csütörtökön. A telekommunikációs cég magasabb osztalékot jelentett be, amit a befektetők már régóta vártak, emellett az inflációs környezet teret adhat a szolgáltatások árainak emelésére.

Az árfolyam emelkedése viszont nem állt meg a jelentést követően, így a hét végére már 400 forint felett zárt a részvény. Ezzel számos ellenállási szintet sikeresen átvitt az árfolyam, sőt, a 394 forintos árszintet vissza is tesztelte, így ez a közeljövőben is fontos védelmi zónának bizonyulhat. Amennyiben kitartana a Telekom menetelése, akár a 419 forintnál található ellenállást is tesztelhetné az árfolyam, fentebb még a 438 körüli szintek jelenthetnek akadályt.

A korábbi támaszszintek továbbra is támogathatják az árfolyamot, de a 384 forintos árszintet különösképpen fontos lehet szemmel tartani, emellett az 50 napos mozgóátlag letörése is lerontaná a technikai képet. Az indikátorok inkább támogatóak jelenleg, tovább folytatja tehát kiemelkedő teljesítményét a Telekom, idén már így is 18 százalékot emelkedett a papír árfolyama.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 02. 27. 10:15)

Opus

Februárban eddig jóformán semmi érdemi mozgást nem tudott produkálni az Opus árfolyama, inkább oldalazás látható a napi grafikonon, egyértelmű növekvő trend egyelőre nem tudott kialakulni. Támaszokat a közelben lévő 126-127 forintos szintek jelenthetnek, lejjebb a lokális minimumpontokat kijelölő 113 forintos szinteket érdemes figyelni. Feljebb a 135 forintos szint, valamint a 200 napos mozgóátlag képezhet ellenállást.

Az Opus napi grafikonja (2023. 02. 27. 10:15)

Tartalom lezárása:2023.02.27 11:09
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Kiemelkedő évet zárhatott a Mol
Grébel Szabolcs | 2023.02.13 13:34
A negyedik negyedévben azonban negatív hatások is voltak
Rekordévet zárt a Mol
Grébel Szabolcs | 2023.02.17 07:47
A negyedik negyedév viszont gyengébb lett
Régóta várhattak erre a Telekom befektetői
Varga Dániel | 2023.02.22 19:36
Jelentős mértékű osztalékemelés látható
Magyar blue chipek: Érkeznek a jelentések
KBC Equitas | 2023.02.20 11:30
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Richter: 800 milliárdos bevétel a tavalyi évben?
Cinkotai Norbert | 2023.02.20 14:20
Jövő héten kedden jön a jelentés
Gyengébb negyedévet zárhatott a Telekom
Varga Dániel | 2023.02.20 10:12
Az osztalék is fókuszban lehet

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felszálló ágban a United Airlines

Varga Dániel | 2024.05.02 13:59
Jól teljesít a jelentés óta a részvény

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg