Ugyan hatalmas erőt nem mutat a magyar piac egyelőre, de így is felülteljesítő tud lenni ez európai porondon a BUX index. Az OTP, illetve a Richter húzza magával egyelőre az indexet, így a magyar bankpapír 1 százalékos pluszban tartózkodik egyelőre. A Mol és a Magyar Telekom ma délelőtt nem mutat még érdemi erőt, így óvatos mozgás látszik a részvények árfolyamán.

OTP

Jól kezdte az áprilist a magyar bankpapír, azonban múlt hét közepén elromlott a hangulat a magyar piacon, így két nap alatt jelentős esést szenvedett el a részvény. Ennek hatására az OTP-re megfogalmazott kereskedési ötletünk is elérte a stop-szintjét, habár a fundamentumok továbbra sem sérültek, így még mindig alulértékeltnek tűnik a jelenlegi szinteken a papír. A 10 ezer forintos szintektől nem tudott jelentősen eltávolodni az árfolyam, feljebb az 50 napos mozgóátlag, majd a 11 ezer forintos szintek képezhetnek ellenállási szinteket.

Védelmet elsősorban a 200 napos mozgóátlag képezhet, az utóbbi időben ennek környékéről próbálkozott meg a fordulatokkal a részvény, így ez hosszabb távon is támogatást nyújthatna az OTP-nek. Lejjebb még a 9 ezer forintos szint jelenthet támaszt a papír számára, bár ennek elérése sokat ronthatna a technikai képen.

A múlt héten az amerikai szankcióktól tartva ütötték meg a magyar részvényeket, erre érzékenyen reagált az OTP is, így két nap alatt 5-6 százalékos esést produkált az árfolyam. Érdemi szankciók nem érintették az OTP-t, így a hangulat is javulásnak indult, ennek köszönhetően ismét a 10 ezer forintos szinteket próbálná meg közelíteni ismét a részvény.

Az OTP napi grafikonja (2023. 04. 17. 10:00)

Mol

Hasonló mozgást produkált az OTP-hez hasonlóan a Mol is múlt héten, azonban pénteken ki tudott emelkedni a mezőnyből, így hamar eljutott ismét a 2700 forintos szintekre a részvény. Az olajárak is nagyot emelkedtek az utóbbi időszakban, miután az OPEC+ bejelentette a kitermelés visszavágását, hamar éles emelkedésnek indultak az olajpiacok. Ugyan az Ural-Brent közötti különbözet továbbra is jelentős, azonban a Molra kivetett extra adók akadályt jelentenek az árfolyamemelkedés előtt.

A múlt hetet is hasonló szintekről indította a Mol, így ismét megpróbálkozhat a 2800 forintos szintek elérésével az árfolyam. A 2600 forintos támaszszint megfelelő védelmet nyújtott a múlt heti visszaesés során, így erre a szintre akár hosszabb távon is támaszkodhat a papír. A fontosabb ellenállások és támaszok így nem sérültek, továbbra is inkább oldalazó mozgás jellemzi a Molt, ugyan rövidebb távokon kialakulhatnak kisebb-nagyobb emelkedő trendek, de a 2800 forintos szintektől tavaly augusztus óta nem igazán tudott jobban eltávolodni az árfolyam.

A Mol napi grafikonja (2023. 04. 17. 10:00)

Richter

Megakadt a Richter Gedeon menetelése, miután az árfolyam lefordult múlt hét szerdán, és egy komolyabb esésbe kezdett. Most az 50 napos mozgóátlagban bízhat az árfolyam, egyelőre úgy tűnik, hogy ezen a szinten talált támaszt a gyógyszergyártó részvénye. A Richter kiugró teljesítménye elősorban a cég saját részvény-visszavásárlási programjához volt köthető, így az ezzel kapcsolatos hírek is mozgásban tarthatják a részvényt. Összeségében elmondható, hogy így is sokat javult Richter technikai képe a korábbi állapotokhoz képest, hiszen a csökkenő trendvonal áttörés egy fontos mérföldkő volt, ezzel pedig megnyílt a tér az árfolyam előtt.

A további emelkedés sem elképzelhetetlen, legalábbis az indikátorok alapján. Az RSI nem érintette a túlvettséget jelző 70-es szintet, valamint most visszaesett semleges szintek közelébe, emellett az MACD egyelőre tartja a vételi jelzést. Amennyiben folytatná az emelkedést az árfolyam, akadályt a 8040 forintos szint jelenthet, amit esetleg a 200 napos mozgóátlag is megerősíthet.

A Richter napi grafikonja (2023. 04. 17. 10:00)

Magyar Telekom

Kiemelkedő volt a Telekom teljesítménye az előző héten, míg a BUX 2 százalékos mínuszban zárta a csonka hetet, addig a telekommunikációs cég papírja plusz 2 százalékot emelkedett ugyanezen idő alatt. Így új lokális csúcsot ért el a Telekom árfolyama, és a mai nyitást követően sem mutatkoznak gyengeség jelei, kitarthat tehát az emelkedő pálya.

A következő ellenállás továbbra is 419 forint körül mutatkozik az árfolyam előtt, ami közel egy év után kerülhetne újból tesztelésre. Amennyiben ez a szint is áttörésre kerülne, akár a 438 forintos ellenállás közelébe is visszaerősödhet az árfolyam. Támaszként a 400, illetve lentebb a 382 forintos szinteket tudjuk azonosítani, de ezeken felül még a 200 hetes mozgóátlag is megtámogathatja az árfolyamot.

Látható, hogy a Telekom képes volt a stabil emelkedő pálya tartására, még annak ellenére is, hogy a piaci hangulat igen gyenge volt a múlt héten a hazai tőzsdén. Nem csak technikai, de fundamentális oldalról is érdekes lehet a Telekom papírja, hiszen a magasabb inflációs környezetben jobban pozícionálhatja magát a társaság a bevezetett díjkorrekcióknak köszönhetően.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 04. 17. 10:00)

Opus

Nem jelentett kivételt az Opus részvénye sem előző héten, így a magyar holding papírja is tovább esett, ezzel kifulladt a kisebb kitörés, amit korábban láthattunk. A mai napot sem a legerősebben kezdte a részvény, így a 123 forintos ellenállás tesztelésétől még messze van egyelőre. További lecsorgás esetén a 117 forintos szint nyújthat védelmet, lentebb esetleg még 115 forintnál találhat támaszra az árfolyam. Az indikátorok vegyes képest festenek, ugyan az MACD vételt indikál, de az RSI semleges szinteken tartózkodik, és egyelőre a grafikon mozgása sem mutatja egy lehetséges trendforduló jeleit.

Az Opus napi grafikonja (2023. 04. 17. 10:00)

 

Tartalom lezárása:2023.04.17 11:04
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Még nem ébredt fel a hazai piac
KBC Equitas | 2023.04.11 11:18
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Vonzó szinteken a részvény
Grébel Szabolcs | 2023.04.06 12:53
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg
Magyar blue chipek: Javuló teljesítményt mutat a Mol
KBC Equitas | 2023.04.03 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Most lendülhet bele a Telekom
Varga Dániel | 2023.03.24 10:53
Frissítettük korábbi modellünket

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Az amerikai választásra figyel a világ

Varga Dániel | 2024.09.19 13:59
Mi lesz a piaci volatilitással?

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.19 08:36
Fed, forint, amerikai gazdaság, kötvényhozamok

JP Morgan: Kitarthat az emelkedő trend?

Mohácsi Mihály | 2024.09.18 15:46
Fontos szintek közeléből fordult az árfolyam