Az előző hetet még gyengén kezdte a BUX index, de a 40000 pontos szint végül megfogta az esést, innen egészen a 200 napos mozgóátlag szintjéig sikerült visszakapaszkodnia az indexnek. Pénteken a Deutsche Bank körül felmerült aggályokra reagálva az OTP vezetésével a magyar papírok is beestek, de a hetet végül így is pluszban tudta zárni a részvények többsége. Ma a Richter kivételével mindegyik blue chip emelkedéssel indította a kereskedést, de az OTP így is kiemelkedőnek számít a 2 százalék körüli teljesítményével.

OTP

Valamelyest javult a hangulat a piacokon a múlt hét pénteki teljesítményhez képest, ezzel együtt azonban a magyar tőzsde még mindig lejjebb tartózkodik, mint múlt hét csütörtökön, tehát egyelőre még nem sikerült ledolgozni a visszaesést.

Az OTP árfolyama pénteken az európai bankszektorral kapcsolatos aggodalmak miatt, amelyet a Deutsche Bank csődkockázati felárának megemelkedése okozott, szintén visszaesett. Az árfolyam a mai napon visszatért a 10000 forintos szint fölé, és látható, hogy lejjebb a 200 napos mozgóátlag is támaszt jelentett az árfolyamnak. A 9000 forintos szint alatt csak napon belül járt az árfolyam, onnan fordulat következett be, viszont az emelkedés nem tekinthető erőteljesnek. A múlt heti lokális csúcspont 10375 forint volt, amelyet még nem ért el az árfolyam. Elsőként ezt a szintet kellene meghaladnia a részvénynek, az 50 napos mozgóátlag és a 11500 forint körüli szint pedig további ellenállást jelenthet a részvénynek.

Annak ellenére, hogy az OTP Csoport az európai bankszektoron belül is magas tőkemegfelelési, valamint likviditási mutatókkal rendelkezik, látható, hogy nagymértékben együtt a nyugat-európai szektortársakkal is, tehát a napokban a gyengébb teljesítményt ez is magyarázhatja. Ezzel együtt az OTP meglehetősen alacsony értékeltségi szintekre került, az egy részvényre jutó saját tőkéhez képest jelenleg 20 százalék körüli a diszkont, miközben az OTP a tavalyi évben a negatív hatások ellenére is jónak mondható 10 százalék feletti ROE-t ért el.

Az OTP napi grafikonja (2023. 03. 27. 10:30)

Mol

Fontos támaszszint állította meg a Mol árfolyamának csökkenését, pénteken azonban szintén nagyobb esés volt látható a részvénynél, így a 2400 forintos szintekről csak mérsékelten tudott eltávolodni az árfolyam. A csökkenő olajárak miatt az energiaszektor szintén nem teljesített jól, ez pedig a Mol árfolyamára is hatással volt. A mai napon a WTI és a Brent árfolyama is kisebb emelkedést mutat, ez segíthet egyébként a szektornak, valamint a javuló hangulatban a feltörekvő piacok is javíthatnak a teljesítményen.

Múlt héten érkezett a hír a Moltól, hogy 90 ezer tonna Azeri Light típusú kőolaj érkezett a pozsonyi finomítóba. Az azerbajdzsáni ACG mezőből származó olajat a Mol tengeri útvonalon, valamint az Adria vezetéken keresztül szállítja a pozsonyi finomítóba, ezzel pedig egy újabb forrást sikerült bevonni az ellátási láncba.

A Mol napi grafikonja (2023. 03. 27. 10:30)

Richter

Továbbra sem mutat nagy erőt a Richter részvénye, egyelőre nem volt képes áttörni a csökkenő trendvonalat az árfolyam, múlt hét szerdán éppen innen fordult le. A 7300 forintos támasz viszont továbbra is tartja magát, így a közeljövőben érdemes lesz figyelni ezt a szintet, meg tudja-e akasztani az árfolyam lecsorgását újból. Lentebb még a 7100 forint körüli szintek nyújthatnak védelmet, még tavaly szeptember végén láthattunk innen egy nagyobb visszapattanást.

Az indikátorok alapján amúgy nem elképzelhetetlen egy trendforduló sem, az MACD már közel egy hete vételt jelez, valamint az RSI is visszatért a 30 alatti szintekről, ami általában vételi jelzésnek fogható fel. Azonban az árfolyam mozgása nem mutat erre utaló jeleket egyelőre, a csökkenő trendvonal még nem került áttörésre, így korai lenne csak az indikátorok jelzései alapján következtetéseket leszűrni.

Múlt hét pénteken tette közzé a cég az éves közgyűlési meghívóját, melyből kiderült, hogy 390 forint osztalék kifizetését tervezik részvényenként, ami közel 5 százalékos osztalékhozamot jelent. A júniusban fizetendő összeg annak ellenére magasabb a korábbi évek kifizetéséhez képest, hogy a céget érintő különadók már a tavalyi eredményekre is negatív hatással voltak.

A Richter napi grafikonja (2023. 03. 27. 10:45)

Magyar Telekom

Oldalazó mozgást végzett a Telekom a múlt héten, ezzel magakadt az árfolyam lecsorgása. Nem tudta egyelőre letörni a 382-383 forintos szinteket az árfolyam. Ezek a szintek igen fontosnak mondhatóak, ugyanis még a legutóbbi jelentés közzététele előtt funkcionált ellenállásként. A napközbeni eséseket az 50 napos mozgóátlag már több alkalommal is megakasztotta, így az átlag még további védelmi zónát képezhet. Ellenállást továbbra is a 400 forint körüli szint képez, hosszabb távon ennek áttörése javítaná fel a Telekom technikai képét.

Az RSI semleges szinteken tartózkodik, de az MACD egyelőre kitartja az eladási jelzését. Összeségében tehát nem lesz egyszerű dolga a Telekomnak az emelkedés folytatásával, de hosszú távon nem látszik egyelőre, hogy fordulat lenne az emelkedő trendben.

A múlt héten közzétett fair érték becslésünkben egyébként 590 forintos fair értéket állapítottunk meg a Magyar Telekom kapcsán, várhatóan a márciusban bevezetett díjkorrekcióknak köszönhetően tovább nőhet a társaság bevétele, ami javulást eredményezhet profit soron is.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 03. 27. 10:45)

Opus

Ugyan kisebb pluszban kezdte a hetet az Opus, tovább folytatja a lecsorgó pályát az árfolyam, így ma már a 120 forintos szint alá is benézett. Amennyiben folytatná az esést a részvény, lentebb még 115 forintos támasz nyújthat védelmet. Emellett az indikátorok alapján sem várható fordulat a csökkenő mozgásban, az RSI még nem indikál túladottságot és az MACD is kitartja eladási jelzését. Látható, hogy nem kifejezetten erős az Opus technikai képe, de azt korábban is láthattuk, hogy egy-egy nagyobb kitörés sem elképzelhetetlen.

Az Opus napi grafikonja (2023. 03. 27. 10:45)

Tartalom lezárása:2023.03.27 11:38
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Fordulat a Molnál?
KBC Equitas | 2023.03.20 11:21
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Itthon is elromlott a piaci hangulat
KBC Equitas | 2023.03.13 11:41
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Mérsékelt emelkedés a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.03.06 11:25
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Stabilan zárta az évet a bankcsoport
Grébel Szabolcs | 2023.03.10 07:44
Az idei évben is számolni kell a kockázatokkal
Most lendülhet bele a Telekom
Varga Dániel | 2023.03.24 10:53
Frissítettük korábbi modellünket
OTP: Lassuló növekedésre van kilátás
Grébel Szabolcs | 2023.03.07 16:11
Pénteken érkezik a jelentés

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mozgóátlag felett a ServiceNow

Varga Dániel | 2024.05.17 14:27
Erősek a fundamentumok is

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.17 08:32
Magyar Telekom, forint, Kína, Reddit

Több termék, kényelmesebb kereskedés

K&H Értékpapír | 2024.05.16 16:21
milyen újdonságok érkeztek a K&H Értékpapír rendszerében?