Ugyan valamelyest javult ma a hangulat az európai piacokon, így a magyar BUX index is mérsékelt pluszban áll, azonban jelentős felpattanást nem tapasztalhatunk a piacokon. A blue chipek közül az OTP és a Telekom tud emelkedést mutatni eddig, a Mol inkább stagnálást produkált, míg a Richter már 2 százalék körüli mínuszban tartózkodik.  

OTP

Nem igazán tud erőt kifejteni az OTP, így a múlt héten hiába törte át a csökkenő trendvonalat az árfolyam, ezt követően gyorsan visszaadta az emelkedését a részvény, így azóta is oldalazó trendet folytat a papír. Már két hete beragadt a 8300-8700 forintos szűk sávba az OTP árfolyama, pozitívum, hogy a 8000 forintos szintek egyelőre erős támasznak tűnnek, így még nem érte el a 2020-as minimumpontot az árfolyam.

Sokat nem változott a technikai kép az elmúlt héten az OTP esetében, a fontosabb ellenállások, illetve támaszvonalak sem sérültek. Felfelé a 9000 forintos szint, valamint az 50 napos mozgóátlag képezhet akadályt, utóbbi áttörése adhatna nagyobb lendületet ismét a részvénynek. A 10 ezer forintos szintek egyelőre kellő távolságra vannak. A konszenzusos elemzői célár továbbra is 14 ezer forint felett jár, ennek elérése hatalmas mértékű felértékelődéssel járna, azonban ehhez a piaci hangulatnak is jelentősen javulnia kellene.

Kockázatok továbbra is fennállnak az OTP esetében, hiszen az ukrán-orosz háború erősen érinti az OTP ukrajnai, illetve oroszországi kitettségeit. Emellett a kormány nemrég bejelentette a kamatstop meghosszabbítását, valamint a kivetett extraprofitadó is kedvezőtlen a magyar bank számára. Látható, hogy a nemzetközi befektetők is inkább menekülni próbáltak az utóbbi időben a kockázatosabbnak vélt régiós piacokról, így a forint sem tud igazán erősödni, illetve az OTP is elszenvedője a nemzetközi hangulat romlásának.

Az OTP napi grafikonja (2022. 07. 04. 10:30)

Mol

A Molnál is stagnálást láthattunk az elmúlt időben, így a 3000 forintos szintek tartós áttörése egyelőre túl nagy falatnak tűnik a részvény számára. A mai kereskedést emelkedéssel tudta indítani az árfolyam, valamint pozitívum, hogy továbbra is az 50 napos mozgóátlag felett tartózkodik a papír, így ismét célba vehetné a 3000, valamint a 3166 forintos szinteket az árfolyam. Támaszt a 2800 forintos szint alatt a 200 napos mozgóátlag képezhet.

A befektetők a 300 forintos részvényenkénti osztalék kifizetésére is várhatnak, ez továbbra is 10 százalék feletti osztalékhozamot jelent a tulajdonosok részére. Negatívum lehet, hogy az MACD beadta az eladási jelzését, így ez akár egy rövidebb távú visszaeséssel is járhat a Mol esetében.

Tovább folytatódik a hosszú távú emelkedő trend az olajpiacokon is, így ez a Molra nézve is pozitívum, hiszen a magasabb olajáraknak köszönhetően tovább javulhat a cég profitabilitása. Egyelőre nem várható jelentős csökkenés az olajpiacokon, a kínálat továbbra is igencsak szűkös, emellett az Oroszország elleni szankciók tovább növelhetik az energiaárakat a jövőben is. Ugyan a kormányzati szabályozások, a benzinárstop, valamint az extraprofitadó sem segít a Mol esetében, azonban az olcsóbb oroszországi olajnak köszönhetően így is jelentős profitot érhet el a következő időben a cég.

A Mol napi grafikonja (2022. 07. 04. 10:30)

Richter

Nincsenek nagy izgalmak a Richternél, továbbra is a 6600-7500 forintos szint között ingadozik a papír, de szűkebb értelemben a 7000 forintos szinttől nem tud elszakadni az árfolyam. A gyorsjelentésre még várni kell néhány hetet, ez adhatja majd a következő impulzust a részvénynek, de a 400 közelében lévő EURHUF árfolyam az exportbevételek kapcsán azért nem rossz jelenség a Richternek. Az indikátorok markáns jelzéseket nem adnak, és nem is igazán vannak közel ezekhez, így feltehetően maradhat az 50 napos mozgóátlag közelében az iránykereskedés.

A Richter napi grafikonja (2022. 07. 04. 12:00)

Magyar Telekom

A Telekomnál változatlanul komoly mélypontokat lehet látni, bár rövid távon mintha valamelyest stabilizálódott volna az előző napokban a részvény. Látni kell, hogy a 340-es szintek nem tudták megfogni az árfolyamot a nagyobb visszacsúszástól, és ha a mostani fordulat nem marad tartós, akár a 300-as szintekig is gyengülhetne a Telekom.

Látni kell viszont, hogy az RSI továbbra is túladottságot mutat, így az ebből való esetleges fordulat már vételi szignált jelentene technikailag, ráadásul az MACD is idővel adhatna egy hasonló jelzést. Az viszont kétségkívül nem pozitív, hogy 8 éves mélypontokig csúszott vissza az árfolyam, így a kilátások érdemi javulásához alighanem több időre lenne még szükség.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 07. 04. 12:00)

Opus

Folytatja a negatív trendet az Opus is, így már a 170 forintos szinteket is letörte az árfolyam, jelenleg a 165-166 forintos szinteken próbálna támaszt kiépíteni magának. A csökkenő trendvonal áttörése továbbra is nehéz feladatnak tűnik, míg feljebb az 50 napos mozgóátlag is akadályt képezhet a jövőben. Egyelőre nem látszik, hogy tartós fordulat jelenne meg a grafikonon, így akár a 142-147 forintos zónát is újból letesztelhetné az árfolyam.

Az OPUS napi grafikonja (2022. 07. 04. 10:30)

Tartalom lezárása:2022.07.04 12:36
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Mérsékelt emelkedés a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.06.20 11:40
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Gyengüléssel indítanak a részvények
KBC Equitas | 2022.06.07 11:29
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OPUS: Vegyes eredmények a szegmensekben
Grébel Szabolcs | 2022.06.16 15:41
Tovább csökkenő árfolyam
Magyar blue chipek: Óvatos emelkedés a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.06.27 11:42
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
8 fontos hír ma reggel
KBC Equitas | 2022.06.10 08:40
EKB, infláció, magyar piac
Magyar blue chipek: Tovább romlott a hangulat a piacon
KBC Equitas | 2022.06.13 11:11
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg

Gyengélkedik a német autóipar

Mohácsi Mihály | 2024.04.30 14:43
A Volkswagen és a Mercedes profitja is beesett

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.30 08:36
Magyar GDP, OTP, forint, európai gazdaság