Javulás jeleit mutatta az előző héten a magyar részvénypiac, az OTP vezette emelkedésnek köszönhetően a BUX újból 67 ezer pontra erősödött vissza. Az elmúlt hetekben nem volt képes tartósan átvinni ezt a szintet a magyar index, amiben a nemzetközi piacokon uralkodó negatív hangulat sem segített, így már azt figyelhetjük, hogy a mostani szintekről folytatni tudja-e új csúcsok irányába a BUX. A blue chipek közül tehát az OTP és a Mol is nagyobb emelkedésre volt képes, de a Richter teljesítménye is javulni tudott a múlt hétfői korrekciót követően. A Magyar Telekom részvényéről pedig múlt héten esett le az osztalékszelvény, így az árfolyam 900 forint környékére csökkent vissza, de ma délelőtt erős teljesítményt mutat eddig a papír.

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

OTP

Múlt héten erősen teljesített az OTP, a mai napon pedig az éves csúcsa körül tartózkodik a részvény. A 17800 körüli szint leküzdésével egy fontosabb ellenállást törhet át a részvény. Felfele a 18500 és a 18700 körüli szinteknél lehetnek a következő ellenállászszintek, míg lefele a mozgóátlagok szintje jelenthet támaszt.

Múlt héten tartotta az OTP az éves közgyűlését, amelyen elfogadásra került a bank osztalékjavaslata, amely részvényenként 535 forint. A bank az osztalékot június 3-tól fizetheti majd ki a részvényeseknek. Ez összesen 150 milliárd forintos osztalékfizetést jelent, valamint 60 milliárd értékben még korábban részvényvisszavásárlási programot is indított az OTP. A tavalyi profit mértékéhez képest ugyan nem olyan magas az osztalékfizetési hányad, viszont a növekedés továbbra is fókuszban van a banknál, illetve a közgyűlésen az OTP bejelentette, hogy indikatív ajánlatott tettek egy EU tagország bankjára, amelyben még nincs jelen az OTP. A pontos részletek még nem ismertek, de látható, hogy az OTP továbbra is aktívan keresi az akvizíciós célpontokat, így a jövőben a további régiós növekedés elképzelhető.

Az elemzői célárak is optimisták az OTP-re, anyavállalatunk a Patria Finance 20600 forintos célárat határozott meg az OTP-ra, míg a konszenzus jelenleg 21000 forint környékén van. Az átlagos célár így közel 20 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál.

Az OTP napi grafikonja (2024. 04. 29. 11:00)

Mol

Továbbra is stabil a Mol árfolyama a 3000 forintos szint körül, múlt hét vége fele már emelkedni tudott a részvény, viszont egyelőre folytatódik az enyhe emelkedő trend. Az 50 napos mozgóátlag támaszt jelenthet az árfolyamnak, felfele pedig a 3080 forintos szint lenne ellenállást.

A kormány múlt héten felszólította az üzemanyagkereskedőket, hogy a régiót átlagárakhoz igazítsák az üzemanyagárakat. Jelenleg 20-30 forint közötti a különbség a régiós átlagárak és a hazai üzemanyagárak között, így hozzávetőlegesen a régiós átlagokhoz képest ennyivel csökkenhetnének az üzemanyagárak.

A Mol napi grafikonja (2024. 04. 29. 11:00)

Richter

Jobban alakult az előző pár nap a Richter számára, ezzel pedig a technikai képen is kedvező változásokra került sor. Látható, hogy a 8500 forintos szintekről sikerült megindulnia a Richternek, és a korábbi gyors visszaesés után hasonlóan gyors erősödés jött. Egyelőre már az 50 napos mozgóátlagot is áttörte a papír, ami jelenleg 9100 forintnál húzódik, így az elődleges támaszok is itt találhatóak. Ellenállásként ki kell emelni a 9400 forintos szintet, ez az április eleji szintekkel egyezne meg, valamint a 200 napos mozgóátlag is itt található. Ugyanakkor a csökkenő trendvonal is fontos lehet még, ami egyelőre érvényben van, és 9250 forint körül található. Ami pozitívum lehet ennek kapcsán, az az MACD vételi jelzése.

Az előző hét végén egyébként az AbbVie kapcsán érkeztek hírek, a Vraylar első negyedéves árbevétele 23 százalékos növekedést mutatott éves alapon. Ez némi lassulást jelent az erős 2023-as számok után, ugyanakkor továbbra is inkább szép növekedési pályát jelent, és vélhetően erős dinamika mutatkozik majd emiatt a Richter első negyedéves számainál is. A Richter gyorsjelentése egyébként május 14-én érkezik majd.

A Richter napi grafikonja (2024. 04. 29. 11:00)

Magyar Telekom

Múlt hét csütörtökön leesett a 44,7 forintos részvényenkénti osztalékszelvény a Magyar Telekomról, így a 900 forintos szintekig csúszott vissza a részvény árfolyama, amely fontos támaszként üzemelhet a következő időben is. Emellett az 50 napos mozgóátlag képezhet még védelmet, a lejjebb kialakult 850 forint körüli támaszszintek egyelőre kellő távolságban vannak, ráadásul a fundamentumok sem indokolnának érdemi korrekciót egyelőre.

Az első negyedéves eredményeit majd csak május 15-én teszi közzé a társaság, a bevételek terén folytatódhat a dinamikus növekedés, az inflációkövető díjkorrekció a következő hónapokban is növekedést hozhat még. A közműadó kivezetésre került már az idei évben, valamint a vezetőség is optimista az idei évi eredményeket tekintve, így lehet még tér a további bővülésre.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 04. 29. 09:30)

Opus

Továbbra sem találja az erőt az Opus papírja, még múlt hét hétfőn éppen az 50 napos mozgóátlagról fordult le az árfolyam, ezzel megerősítve az ellenállást. Egyelőre a 380-400 forint körüli szinteken ragadt az Opus árfolyama, az viszont nem kedvező, hogy a múlt hét során már 390 forint alatti záróárat is láthattunk. Erre január óta nem volt példa, egyelőre tehát kitart a február óta jellemző lecsorgás a grafikonon, a mai napot is további eséssel indította a részvény.

Múlt hét szerdán tartották az Opus közgyűlését, ahol a részvényesek elfogadták 10 forintos osztalékot. Emellett a korábban előterjesztett részvény-visszavásárlási programot is megszavazták, aminek a keretén belül az alaptőke legfeljebb 20 százalékáig (megközelítőleg 3,5 milliárd forint) vásárolhat vissza saját részvényeket a társaság a következő 12 hónap során.

Az Opus napi grafikonja (2024. 04. 29. 10:30)

Tartalom lezárása:2024.04.29 11:54
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
10 fontos hír ma reggel
K&H Értékpapír | 2024.04.17 08:38
Fed, kötvényhozamok, forint, Magyar Telekom
Magyar blue chipek: Megakadt a lendület
Grébel Szabolcs | 2024.04.22 11:06
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
10 fontos hír ma reggel
K&H Értékpapír | 2024.04.12 08:35
EKB kamatdöntés, EURUSD, nemesfémek, Apple
Van még potenciál a Telekomban
Varga Dániel | 2024.04.16 14:00
Erős növekedési kilátások a cégnél
OTP: Még mindig alacsonyan értékelt
Grébel Szabolcs | 2024.04.26 14:45
Erősen teljesít a bankcsoport

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Több termék, kényelmesebb kereskedés

K&H Értékpapír | 2024.05.16 16:21
milyen újdonságok érkeztek a K&H Értékpapír rendszerében?

Marathon Oil: Fordulhat az olajárral együtt?

Grébel Szabolcs | 2024.05.16 13:25
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg

Magyar Telekom: Várakozásokon felüli eredmények

Varga Dániel | 2024.05.16 10:51
Könnyedén vette az akadályokat a cég