Egyelőre keresi az irányt a magyar piac, hiszen a vezető részvények sem produkáltak nagy mozgásokat így hétfő délelőtt. A nemzetközi hangulat sem túl erős, így Európa-szerte stagnálás figyelhető meg. A Richter, illetve az OTP tud egyelőre felülteljesítő lenni, de a Mol fél százalékos visszaesése sem tűnik vészesnek.

OTP

Az elmúlt időben nem igazán érkeztek vállalatspecifikus hírek az OTP kapcsán, azonban a kedvező piaci hangulat közepette jól tudott teljesíteni a piacon a részvény, így a 11 ezer forintos ellenállást is könnyedén törte át az árfolyam. Akár megnyílhatna az út felfelé a papír előtt, hiszen fontosabb akadályok a 13 ezer forintos szintek felett találhatók, így, ha ki tud tartani az erős piaci hangulat, akkor célba vehetné ezeket a szinteket a részvény. Látható, hogy a mozgóátlagok is érdekes képet festenek, hiszen idén az 50 napos átlag visszatesztelését követően tudta folytatni emelkedő trendjét a papír.

A védelmi szintek nem sérültek, továbbá a 11 ezer forintos szint akár innentől támaszként funkcionálhat, így érdemes figyelni, hogy a következő időben visszateszteli-e az árfolyam ezt a szintet. Az indikátorok valamelyest megakaszthatják az OTP szárnyalását, hiszen az RSI alapján ismételten túlvetté válhatott a részvény, amely óvatosságra intheti a befektetőket.

Az OTP napi grafikonja (2023. 01. 23. 10:30)

Mol

Nem látni idén nagy volatilitást a Mol esetében, így inkább oldalazás, esetleg egy gyenge mértékű emelkedés mutatkozik a grafikonon. Az árfolyam egyelőre az 50 napos mozgóátlaghoz tapadt, így ennek mentén folytathatja a mozgást. Ellenállás a 2800, valamint a 3000 forint körüli szinteken látható, azonban egyelőre nem tud nagy erőt kifejteni a Mol. A különadók továbbra is gátat szabhatnak az árfolyam tartós emelkedésének, azonban a február közepén érkező negyedéves jelentést mindenképp érdemes lesz figyelni, hiszen várhatóan rekordévet tudhat maga mögött a cég így is.

Az indikátorok semleges zónákban tartózkodnak, nem igazán találja az irányt egyelőre az olajcég, így ma sem látható érdemi elmozdulás. Védelmet a 2300 forintos szintek képezhetnek, illetve az egyelőre pozitív, hogy a mozgóátlagokat nem törte le az árfolyam.

A Mol napi grafikonja (2023. 01. 23. 10:30)

Richter

Kedvező hírek érkeztek a Richter felől múlt hét szerdán, ugyanis céláremelést hajtott végre a Wood & Company elemzője a cégre vonatkozóan. A korábbi 8783 forint helyett így már 9435 forintos célár szerepel a tartási ajánlásban, ezzel együtt már 10854 forintra nőtt az elemzői konszenzus, ami egy közel 30 százalékos felértékelődési potenciált mutat a piaci árhoz képest.

Ugyan pluszban nyitott a gyógyszergyártó részvénye aznap reggel, de napközben már letörte az árfolyam az 50 napos mozgóátlagot, majd a hét többi napján tovább folytatódott az esés, így közel 3 százalékos mínuszban zárta a hetet a papír. Ma már növekedés mutatkozik a Richter árfolyamában, így támaszok helyett akár ellenállások tesztelésével próbálkozhat a részvény.

Nem tudott megbirkózni az árfolyam egyelőre a 8545 forintos ellenállási szinttel, így az 50 napos mozgóátlag után ez a szint jelenthet akadályt a részvény előtt. Fentebb még a decemberi csúcsok által kijelölt 9100 forintos ellenállás fogná meg az árfolyam emelkedését. Támaszt továbbra is a 8100 forintos szint, illetve a 7100 forint körüli zóna nyújthat, emellett a 200 napos mozgóátlag is megakaszthatja a lecsorgást.

A Richter napi grafikonja (2023. 01. 23. 10:30)

Magyar Telekom

Tovább folytatódik a Magyar Telekom menetelése, a cég papírja előző héten is kiemelkedő volt a magyar piacon a maga 2,7 százalékos teljesítményével. Az emelkedést végül a 381 forint körüli ellenállás akasztotta meg, pénteken egy közel 2 százalékos visszahúzást láthattunk erről a szintről.

A cég előző hét kedden közzétett közleményében jelezte, hogy március 1-ei hatállyal 14,5 százalékos inflációkövető díjkorrekciót fog végrehajtani az ügyfélszerződések tekintetében. A társaság havi bevételei így 3 milliárd forint körüli összeggel nőhetnek majd a Telekom számításai szerint, ezzel a cég ellensúlyozhatja a költségterhek növekedését valamelyest. Várhatóan ezzel a 2023-as bevételi előrejelzése is javulhat a cégnek, a pontosabb számokat a februárban érkező jelentésében közöl majd a vállalat. Ez pedig a befektetőknek is jó hír, igaz, az áremelést már korábban elkezdte árazni a piac, ezért nem láttunk nagy piaci reakciót a bejelentést követően.

A 381 forintos szint mellett még 419 forint környékén azonosíthatjuk a következő ellenállást, ennek teszteléséhez viszont egy további 10 százalékot kellene emelkednie az árfolyamnak. A részvény technikai képét tovább erősíti az aranykereszt megjelenése, ezzel már az 50 napos mozgóátlag a 200 napos előtt nyújthat védelmet. Fentebb még az emelkedő támaszvonal is támogathatja a Telekom árfolyamát, látható tehát, hogy inkább támaszokról, mintsem ellenállásokról beszélhetünk a részvény kapcsán, az elmúlt hónapok során mindegyik akadályt sikerrel vette a papír.

Az RSI már két hete is túlvettséget jelzett, de azt érdemes megemlíteni, hogy nagyobb ralik esetén az indikátor sokáig a jelzésértékű 70-es szint felett tartózkodhat. Az MACD tartja a vételi jelzést, nem egyértelmű tehát az indikátorok alapján, hogy végéhez közeledne az emelkedő trend.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 01. 23. 10:30)

Opus

Az elmúlt időben inkább csökkenő trend volt megfigyelhető az Opus grafikonján, azonban a nemzetközi piaci hangulat javulása az Opusra nézve is pozitív hatásokkal járt, így október óta egy konszolidációs folyamat van kialakulóban. Ezzel oldalazásba kezdett a papír, ha sikerülne a 155 forintos szinteket, és ezzel együtt a 200 napos mozgóátlagot is áttörnie az árfolyamnak, akkor akár egy emelkedő trend is kezdetét vehetné.

Támaszokat a 115, valamint a 125 forintos szintek jelenthetnek, míg az indikátorokat tekintve az MACD grafikonját érdemes figyelni, hiszen eladási jelzés fedezhető fel rajta. Az RSI is magas szintekről jött vissza valamelyest, azonban továbbra is stabilan az 50-es szintek felett ragadt az indikátor.

Az Opus napi grafikonja (2023. 01. 23. 10:30)

Tartalom lezárása:2023.01.23 11:23
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Vegyes képet mutat a hazai piac
KBC Equitas | 2022.12.19 12:15
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem mutat erőt a magyar piac
KBC Equitas | 2022.12.12 11:01
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Keresi az irányt a hazai piac
KBC Equitas | 2023.01.02 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem mozdul a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2023.01.16 11:56
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Mérsékelt elmozdulás a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.01.09 11:38
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Javuló formában a bankok
Grébel Szabolcs | 2023.01.10 15:43
Mi várható az európai és amerikai bankszektorban?

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mol: Mérsékelt eredmények

Grébel Szabolcs | 2024.05.10 11:15
Volt már erősebb jelentése a cégnek

OTP: Stabilitás és magas profit a banknál

Grébel Szabolcs | 2024.05.10 10:42
A vártnál jobb eredményről számolt be a bank

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.10 08:40
OTP, Mol, magyar infláció, nemesfémek