Alulteljesítő egyelőre a magyar tőzsde az európai porondon, így a BUX index mérsékelt mínuszt mutat eddig. A főbb részvények közül a Mol emelkedik ki, de a Richter is 1 százalék körüli emelkedésnél jár már. Az OTP, valamint a Magyar Telekom egyelőre gyengébb teljesítményt mutat, így minimális mínuszban tartózkodnak az árfolyamok.

OTP

A kormány kiterjesztette a kamatstop intézkedéseket a 3 és az 5 éves kamatperiódusú hitelekre is. Az MNB adatai alapján az új lakáshitel-szerződéseknél az 5 éves kamatperiódusú hitelek aránya 20 és 30 százalék között volt az elmúlt években, tehát relatív alacsonyabb arányról lehet beszélni, mint a 10 éves kamatperiódusú hitelek esetében, de így is jelentős az arány. A bankszektor szempontjából a hitelek „elmaradó” átárazódása negatívum lehet, azonban figyelembe kell venni, hogy a nagyobb mértékű hitelbedőlések valószínűsége a lépéssel csökkenhet. Emellett viszont a bankok a jegybanki betéteken az emelkedő kamatok miatt magasabb kamatbevételt realizálhatnak, főként az újonnan bevezetett egynapos eszközben, amelynek 18 százalék a kamata.

Az intézkedés kiterjesztése Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter szerint 66 ezer új érintettet jelenthet. Így már összesen 350 ezer háztartást érinthet a döntés, ezzel idén 80, míg jövőre 60 milliárdot spórolhat meg a lakosság. A kamatstopból fakadó bevételkiesés így a bankszektoron csapódik le továbbra is.

Egyelőre alulteljesítő a magyar piacon az OTP, így már 1 százalék körüli mínusznál jár, míg a BUX index mérsékelt emelkedést mutat. A technikai képen sok minden nem változott múlt hét óta, továbbra is a 7800 forintos szintekről indult el ismét a 9000-9700 forintos szintek irányába az árfolyam. A fontosabb támaszok, illetve ellenállások nem sérültek, emellett az indikátorok is emelkedésnek indultak, látható, van még tér az árfolyam előtt.

Az OTP-re a legfrissebb célárak között már 10000 forint alatti árak is érkeztek, legutóbb a Morgan Stanley, illetve a PKO módosította 8800-ra, valamint 9776 forintra a céláraikat, amely már sokkal kevesebb felértékelődési potenciált feltételez a részvénynél. Emellett a konszenzusos célár 13740 forint, amely a jelenlegi árfolyamhoz képest azért még mindig jóval alacsonyabb. A bank részvényenkénti saját tőkéje pedig 11315 forint volt a második negyedév végén, így ennél a szintnél is sokkal alacsonyabb az árfolyam. A nemzetközi piaci hangulat és az aktuális gazdasági kilátások persze nem segítenek a régiós bankrészvényeknek.

Az OTP heti grafikonja (2022. 10. 17. 10:45)

Mol

Gyorsan visszaadta múlt héten az azt megelőző emelkedését a Mol, így a 2600-2700 forintos szintekről elindult egy visszacsorgás. Azonban a 2400 forintos szintekről megint pattanni tudott a részvény, így a mai nap is a legjobban teljesítő blue chipnek számít a magyar piacon. Ugyan a csökkenő trendet áttörte még korábban a papír, de nem igazán tudott hosszabb távon erőt produkálni a Mol, így a mozgóátlagokat sem tudta áttörni az árfolyam. Feljebb ellenállásokat a 2800, illetve a 3000 forintos szintek jelenthetnek.

A múlt heti teljesítményben szerepet játszhatott a gyenge piaci hangulat, valamint az olajárak esése. Látni kell azonban, hogy az Ural-Brent különbözet továbbra is jelentős, így az ebből fakadó extra nyereség kompenzálni tudja az üzemanyagárstopból fakadó bevételkiesést is.

A Mol napi grafikonja (2022. 10. 17. 10:45)

Richter

Erős hetet tudhat maga mögött a Richter, így folytatódik az emelkedés, úgy tűnik, az augusztus óta tartó negatív trendet képes volt megtörni. Nem jelentett végül nagy akadályt az 50 napos mozgóátlag sem, sikerült az árfolyamnak áttörnie ezt az ellenállást is, tovább javítva a gyógyszercég technikai képét. A következő teszt 8460 forintnál várható, még a júliusi lendületet állította meg ez a szint. További pozitívum, hogy a múlt héten megemelte a célárát a Wood & Company elemzője a magyar részvény kapcsán, az új célárát 8800 forintra módosította, a konszenzus egyébként 9850 forint körül van.

Egészen túlvettnek tűnik a részvény az indikátorok alapján, ami nem meglepő egy ilyen mértékű pozitív menetelést követően. Viszont nem látszik még egyértelmű eladási jelzés egyik indikátor esetében sem, az RSI továbbra is halad a 70-es, eladást indikáló szint felé.

A Richter napi grafikonja (2022. 10. 17. 11:00)

 

Magyar Telekom

Új negatív csúcspontot érintett a Telekom grafikonja a múlt héten, utoljára 9 éve, 2013 novemberében volt ilyen alacsony szinteken az árfolyam. Ez jelentősen rontotta a kilátásokat technikai szemszögből: nem látszik, hogy hol lenne a következő szint, ami megfoghatná az elmúlt hónapokra jellemző esést. Még a múlt héten frissítette a Raiffeisen elemzője célárát a magyar céggel kapcsolatban, 345 forintra csökkentette az eredeti 545 forintról, az elemző konszenzus egyébként 440 forint. Az indikátorokból nehéz kiolvasni mi várható, nem igazán történt változás előző héthez képest.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 10. 17. 11:00)

 

Opus

Nem voltak jelentős mozgások múlt héten az Opus árfolyamában, továbbra is csak oldalazik a részvény. Nincs nyoma annak, hogy fordulna a csökkenő trend, nem tudott visszaerősödni a 129 forintos szint fölé az Opus. Ellenállás lehet még az 50 napos mozgóátlag is, utoljára április vége felé tartózkodott felette az árfolyam.

Még a múlt hét vége felé keresztezte a MACD vonal a szignál vonalat, ezzel vételi jelzést mutatva. Az RSI is visszatért a 30-as szint felé egy kis ideig, azonban az árfolyam képe nem tükrözi azt, hogy fordulás lenne várható, továbbra is gyenge az Opus technikai képe.

Az Opus napi grafikonja (2022. 10. 17. 11:00)

Tartalom lezárása:2022.10.17 11:49
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Javul a hangulat
KBC Equitas | 2022.09.12 11:34
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem látszik javulás a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.10.10 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Keresi az irányt a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2022.09.26 11:54
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős éve van a Richternek
Cinkotai Norbert | 2022.09.29 11:16
Frissítettük modellünket
Magyar blue chipek: Itthon is gyenge a piaci hangulat
KBC Equitas | 2022.10.03 11:38
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Felülteljesít az OTP
KBC Equitas | 2022.09.19 12:10
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg

Gyengélkedik a német autóipar

Mohácsi Mihály | 2024.04.30 14:43
A Volkswagen és a Mercedes profitja is beesett