Gyengélkedéssel kezdik az európai piacok a hetet, és ezzel együtt a hazai tőzsdén is csökkenés látszódik, a BUX index több mint egy százalékos mínuszban jár a délelőtt folyamán. A blue chipek közül mindössze a Magyar Telekom és az Opus tud felülteljesítő lenni, a Mol, OTP és a Richter árfolyama pedig egy százalék feletti csökkenéssel nyitott. Az olajárak esése miatt pedig a Mol részvénye teljesít a leggyengébben.

OTP

Nem módosult nagy mértékben az OTP technikai képe, viszont a gyenge európai piaci hangulat továbbra sem segít a bankpapírnak. Egy dupla mélypont kialakulóban van a grafikonon, azonban egy további esés elrontaná a technikai képet, ráadásul hamarosan következik a vállalat negyedéves gyorsjelentése, valamint az osztalékfizetés is májusban, amely nagyobb mozgásokat hozhat.

Múlt héten frissítettük OTP-re vonatkozó modellünket, amelyben figyelembe vettük az ukrajnai helyzet lehetséges hatásait. A bankrészvényre vonatkozó fair érték becslésünket 15000 forint körül állapítottuk meg, amely azonban a lehetséges leírások mértékétől függően módosulhat, emiatt modellünkben többfajta szcenáriót is figyelembe vettünk, amelyhez képest az OTP fair értéke most egy viszonylag széles sávban mozoghat, amely tükrözi a háborús helyzet miatti bizonytalanságot is.

Hamarosan közzéteszi az OTP az első negyedéves gyorsjelentését is, amelyben most is a háborús helyzet miatt a kockázati költségsorokon lesz a hangsúly. A május 6-ai jelentés így a megszokotthoz képest is kiemelt jelentőséggel bír.

Az előző évek után járó osztalékot a bank szintén május végétől kezdi majd kifizetni, utoljára pedig május 23-án lehet részvényt venni az előző évek osztalékáért. Részvényenként 429,46 forint osztalékot fog fizetni az OTP, amelyben az elmúlt 3 üzleti év eredménye után járó osztalék is benne van.

Az OTP napi grafikonja (2022. 04. 25. 10:15)

Mol

Kiemelkedően teljesített a múlt héten a Mol, az árfolyam 2800 forintról 3170 forintig emelkedett pár nap alatt, és alaposan felülteljesítette a magyar részvénypiacot. Az utóbbi napokban azonban elfogyott a lendület, csütörtök volt a trendforduló, és ma is 2 százalék körüli mínuszban áll az árfolyam. Ezzel a 3000 forintos szintet teszteli vissza a részvény.

További csökkenés esetén a 2800 forintos szint képezhetne támaszt, az alatt pedig a 200 és 50 hetes mozgóátlag 2560 forint körül nyújthat védelmet. Emelkedés esetén a 3350 forintos szint lehetne hosszabb távon fontos ellenállás. Az indikátorokat nézve pozitív, hogy a mozgóátlagok kereszteződéséből aranykereszt kezd kirajzolódni, az RSI pedig még nem mutat túlvettséget.

A múlt heti Kormányinfón az árstopok is szóba kerültek, Gulyás Gergely miniszter szerint pedig ezek az intézkedések beváltak. Az árstopokról külön-külön hoznak majd döntést a miniszter szerint. A kormány kommunikációja alapján tehát egyáltalán nem zárható ki, hogy az üzemanyagár-maximálást is meghosszabbítják, amely a jelenlegi rendelkezés szerint május 15-ig van érvényben. Ez a Mol számára kedvezőtlen fejlemény lenne, viszont a többi külső körülmény jelenleg rendkívül kedvező a Mol számára, amelyek bőven kompenzálják az ármaximálás miatt elszenvedett veszteséget. Jelenleg pozitív a cég szempontjából a magas Brent-árfolyam, a továbbra is jelentős Ural-Brent különbözet és az erős dollár is.

A következő hetekben több fontos esemény is lesz a vállalatnál, csütörtökön tartják az éves rendes közgyűlést, ahol többek között az osztalékról is döntenek. Jövő héten pedig fény derül az áprilisi finomítói marzsokra, illetve május 6-án közzéteszik az első negyedéves gyorsjelentést. Az utóbbi hetekben nem érkezett célármódosítás a részvényre a Bloomberg adatbázisa alapján. A konszenzus 3451 forint, amely 15 százalékos felértékelődési potenciált mutat.

A Mol heti grafikonja (2022.04.25. 10:00)

Richter

Egyelőre nem fest túl jól a Richter technikai képe, az elmúlt időben többször is megállította a részvény emelkedését a csökkenő trendvonal, illetve az 50 napos mozgóátlag is folyamatos csökkenést mutat. Jelentős impulzussal járhatna a trendvonal áttörése, valamint az 50 napos mozgóátlag tesztelése is. Feljebb még a 7800 forintos szinten ütközhet akadályba a részvény, valamint a 200 napos mozgóátlag is ellenállást jelenthetne.

Érdemes lejjebb is tekinteni, a 7000 forintos szintektől kezd eltávolodni az árfolyam, így a 6600 forint körüli támasz nyújthatna menedéket a papír számára. Lejjebb a 6300 forintos lokális mélyponttal megegyező szint szolgálhat még védelemmel. Az indikátorok nem tudtak komoly elmozdulásokat produkálni az elmúlt hetekben, így az RSI is inkább semleges tartományokban tartózkodik.

Az ukrán-orosz háború továbbra is bizonytalanságot okoz a Richter kapcsán, túl nagy ukrán és orosz kitettséggel azonban nem rendelkezik a vállalat, így inkább a negatív piaci hangulat is közrejátszhat a részvény alulteljesítésében. A gyenge forint pozitív eredményekkel járhat az exportbevételek szempontjából a Richter esetében. Az első negyedéves jelentését majd május 10-én teszi közzé a társaság.

A Richter napi grafikonja (2022. 04. 25. 10:00)

Magyar Telekom

Nem találja a felfelé vezető irányt a Magyar Telekom, azonban a 381 forintos szinteken egy dupla alj rajzolódott ki a napi grafikonon, így ez a szint támaszt jelenthet a közeljövőben is az árfolyam számára. Felfelé a 400 forintos szint jelenthet akadályt, illetve az 50 napos, valamint a 200 napos mozgóátlag is ellenállásként üzemelhet. A 430-440 forintos lokális csúcsok egyelőre távolinak tűnnek a részvény számára, ennek a zónának elérése 10 százalékos felértékelődést jelentene.

Támaszokat a korábban említett 381 forintos szinten, illetve lejjebb a 370 forintos szint közelében épített ki magának a Magyar Telekom. Indikátorok közül az MACD néz ki érdekesen, beadta vételi jelzését, míg az RSI is a túladott zónákból indult fordulatnak a múlt hét során.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 04. 25. 10:00)

Opus

Érdekes szinteket közelít az Opus árfolyama, így jelenleg nem jár messze az 50 napos mozgóátlagtól, egyelőre ma pozitív elmozdulást tud felmutatni a részvény, így, ha kitart a jó hangulat, akkor ismét célba vehetné a 200 napos mozgóátlagot a papír. Emellett a 234, illetve a 258 forintos szinteken ütközhet akadályba a papír. Támaszokat a 182, illetve a 200 forintos szintek jelenthetik, valamint távolabb még a 147 forintos szint közelében figyelhetünk meg újabb támaszszintet.

Az Opus napi grafikonja (2022. 04. 25. 10:00)

 

Tartalom lezárása:2022.04.25 11:30
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Mérsékelt elmozdulások a hazai piacon
KBC Equitas | 2022.04.04 11:43
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Erősen nyitott a hazai piac
KBC Equitas | 2022.03.28 11:58
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Enyhe emelkedésben a hazai papírok
KBC Equitas | 2022.04.19 11:16
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Gyengülés a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2022.04.11 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg

Gyengélkedik a német autóipar

Mohácsi Mihály | 2024.04.30 14:43
A Volkswagen és a Mercedes profitja is beesett

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.30 08:36
Magyar GDP, OTP, forint, európai gazdaság