Meglehetősen gyengén zárult az előző, rövidített hét a magyar részvénypiacon, így a BUX múlt hét csütörtökön közel 1 százalékos mínuszban zárt. A blue chipek közül a Richter és az OTP is gyengébben szerepelt, a Mol és a Magyar Telekom papírja viszont tartotta magát, a Mol esetében a frissített vállalati stratégia kedvező fogadtatása segítette a részvény teljesítményét, míg a Telekomnál újabb lokális csúcs kijelölésére került sor. A mai napon már inkább emelkedő mozgások figyelhetőek meg a magyar piacon, a múlt heti visszaesés egy részét már le is dolgozta a BUX.

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

OTP 

Az OTP árfolyama visszaesett a 17000 forintos szint alá, a mai napon pedig egyelőre nincs határozott irány a részvénynél. A 16500, 16300 körüli szintek jelenthetnek támaszt az árfolyamnak, viszont az 50 napos mozgóátlag letörése negatívum a technikai kép szempontjából. Lejjebb a 16000 forintos szint jelenthet még támaszt. Felfele egyelőre távolabb került a 18000 forintos szint, továbbra is az idei év csúcspontjai jelenthetnek ellenállást a részvénynek. A mai napon az eddigi mozgások alapján kialakulhat egy fordulós gyertyaalakzat is, amely némi optimizmusra adhat okot.  

Az OTP napi grafikonja (2024. 03. 18 11:00) 

Mol 

A 3000 forintos szintet továbbra sem tudta áttörni a Mol árfolyama, a lassú emelkedő trendet viszont továbbra is tartja a részvény. Egyelőre a 3000 forintos szint áttörése jelentene pozitívumot a technikai képben, de látható, hogy a korábbi osztalékfizetés után maradt rést nem sikerül betöltenie az árfolyamnak. A külső környezet viszont továbbra is kedvező, és stabil fundamentumokkal rendelkezik a Mol.  

Múlt héten közzétette a frissített stratégiáját a Mol, amelyben további elkötelezettséget vállalt a cég a fenntartható beruházásokat illetően. A teljes vállalati CAPEX keret jelentősebb részét fogja erre fordítani a Mol, valamint a hulladékgazdálkodásra is nagyobb hangsúlyt fektet. A következő években emiatt nagyobb beruházási költségekre lehet készülni, összhangban a Mol korábbi előrejelzésével. Pozitívum, hogy a jelenlegi külső környezet továbbra is támogatja a Mol magas cash flow termelését, amely teret nyújt a beruházásokra is, valamint a magas részvényesi juttatásokra is. Legalább 40 dolláros Brent, valamint 15 euró feletti TTF gázár szükséges a jelenlegi környezetben a „nullszaldós” működéshez CCS-EBITDA szinten, a mostani külső környezet pedig ennél jóval kedvezőbb. Mindez pedig a stabil osztalék kifizetést alátámasztja, valamint, amennyiben továbbra is kedvező marad a külső környezet, akkor extra osztalékra is lehet számítani.  

A Scope Ratings közzétette felülvizsgálatát a Mol hitelminősítésének felülvizsgálatáról, amelyben megerősítették a BBB- besorolást, és a kilátásokat stabilról pozitívra javították.  

A Mol napi grafikonja (2024. 03. 18. 11:00) 

Richter 

Nagyobbat esett múlt hét csütörtökön a Richter árfolyama, a részvény végül 3 százalékos mínuszban zárta a kereskedést. Különösebb hír nem volt az árfolyammozgások mögött, így a pénteki tőzsdei szünnapot megelőző alacsonyabb forgalom mellett eshetett nagyobbat az árfolyam. Egyébként a Richter tavalyi éves eredményei közel sem lettek gyengék, erről részletesebben is beszámoltunk elemzésünkben. A jelentés közzétételét követően mégsem talált erőre a gyógyszergyártó részvénye, bár az is igaz, hogy az azt megelőző időszakban nagyobb emelkedésnek lehettünk már szemtanúi, tehát az idei évben így is 6,5 százalékos pluszban tartózkodik. 

Kisebb emelkedéssel indította a mai kereskedést a részvény, egyelőre tehát nem törte le a 9300 forintos szintet az árfolyam, ami akár a következő napokban is védelemmel szolgálhat. Viszont nem kedvező technikailag, hogy az 50 napos mozgóátlagát is letörte az árfolyam, valamint a 9600 forintos árszint már nem támaszként, hanem ellenállásként köszönhet vissza a grafikonon. A következő napok így kritikusak lehetnek, de hosszabb távon még az erős fundamentumok támogathatják a részvény teljesítményét.  

A Richter napi grafikonja (2024. 03. 18. 10:30) 

Magyar Telekom 

Továbbra is a Magyar Telekom részvénye tud kiemelkedni a blue chipek közül, a telekomcég papírja gyengébb kezdést követően az előző hetet is emelkedéssel tudta zárta. A hét során már a 900 forint feletti szinteket is érintette az árfolyam, pontosabban 901 forint volt a maximum, de tartósan nem tudott ezeken a szinteken maradni. A mai napot emelkedéssel indította a Telekom papírja, így már a 900 forintos ellenállás környékén tartózkodik újból az árfolyam. Amennyiben tartósan átvinné ezt a szintet, akár már az 1000 forintos lélektani szintet is célba vehetné a részvény. 

A BUX komponensei közül egyedül az AutoWallis részvénye emelkedett többet a Telekomnál idén, a telekommunikációs cég árfolyama már több mint 30 százalékot emelkedett 2024 során, folytatva a tavalyi trendet. Az árfolyamemelkedést a cég erős fundamentumai akár még tovább is támogathatják, a társaságot érintő különadók egy részének kivezetése és az inflációs díjkorrekció okán megnövekedett bevételek is magasabb profitokat eredményezhetnek az idei évben. 

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 03. 18. 10:30) 

Opus 

Folytatódik az Opus gyengélkedése, a részvény árfolyama továbbra is az 50 napos mozgóátlag szintje alatt tartózkodik, így az már nem tud támaszt nyújtani. Emiatt most már a 390 forintos támaszszintre hárulhat nagyobb szerep, múlt hét csütörtökön is ennek közelében akadt meg az árfolyam esése. Ma kisebb emelkedéssel kezdte a kereskedést a részvény, de egyelőre a 390-400 forint közötti zónában ragadt az árfolyam. A részvény technikai képe tehát továbbra sem mutat sok erőt, így a következő napokban már azt érdemes figyelni, hogy a 390 forintos szint elegendő támaszt tud-e nyújtani, ellenkező esetben már 370 forint környékén azonosítható a legközelebbi védelmi zóna a napi grafikonon.  

Az Opus napi grafikonja (2024. 03. 18. 10:30) 

Tartalom lezárása:2024.03.18 11:45
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
OTP: Nem cáfolta a várakozásokat a bank, újabb rekordprofit
Grébel Szabolcs | 2024.03.08 07:25
Éves szinten 1000 milliárd forintos profit
9 fontos hír ma reggel
K&H Értékpapír | 2024.03.12 08:31
Amerikai infláció, forint, Meta, Oracle
12 fontos hír ma reggel
K&H Értékpapír | 2024.03.06 08:45
Bitcoin, arany, magyar gazdaság, Richter
Magyar blue chipek: Elfogyott a lendület a magyar piacon
Varga Dániel | 2024.03.11 11:35
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
7 fontos hír ma reggel
K&H Értékpapír | 2024.03.14 08:30
Mol, USA makroadatok, forint, Tesla
OTP: Rekordévre készülhetnek a befektetők
Grébel Szabolcs | 2024.03.05 11:48
Pénteken érkezik a gyorsjelentés

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Több termék, kényelmesebb kereskedés

K&H Értékpapír | 2024.05.16 16:21
milyen újdonságok érkeztek a K&H Értékpapír rendszerében?

Marathon Oil: Fordulhat az olajárral együtt?

Grébel Szabolcs | 2024.05.16 13:25
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg

Magyar Telekom: Várakozásokon felüli eredmények

Varga Dániel | 2024.05.16 10:51
Könnyedén vette az akadályokat a cég