Izgalmas hétnek nézünk elébe a magyar tőzsdén, hiszen több nagyobb cég is közzéteszi első negyedéves jelentését. A blue chipek közül először az OTP, majd Telekom számait várhatjuk szerdán, míg a Richter és a Mol is pénteken piacnyitás előtt közli negyedéves eredményeit. A magyar részvények egyébként meglehetősen jól teljesítettek az utóbbi hetekben, így érdekes szintekről várhatják a jelentések eredményeit. Ma vegyes mozgások láthatóak a hazai piacon, az OTP felülteljesítő maradt, de a Richter és a Mol részvénye is kisebb mínuszban tartózkodik.

OTP

Enyhe emelkedéssel nyitott az OTP árfolyama, így továbbra is a 11000 forintos szint környékén mozog a bankpapír. A héten érkezik az OTP gyorsjelentése, amely jelentősebben is hatással lehet a mozgásokra. Április végétől kezdve kialakult egy kisebb rali az árfolyamban, így a korábbi oldalazásból kitört a részvény és fontos ellenállásokat vitt át. A következő szint a 11000 forint felett a 11600-as szint, egy esetlegesen kedvező gyorsjelentésre adott reakciót után ezt közelíthetné meg az árfolyam. Nagyobb trendfordulóról pedig a 11600-as szint felett lehetne beszélni.

Szerda hajnalban érkezik az OTP első negyedéves gyorsjelentése, amelyben viszonylag erős negyedévre számítunk, amelyhez hozzájárul már a Nova KBM felvásárlása is. Elsősorban ez jelentheti majd a növekedést a számokban, miközben stabil kamatmarzsokra, de lassuló hitelbővülésre számítunk. Az első negyedévben is jelentős egyszeri tételek lehetnek, de a Nova KBM-hez kapcsolódóan egyszeri badwill is elszámolásra kerül, amely javíthatja a konszolidált eredményt. Részletes várakozásainkról alábbi elemzésünkben írtunk.

Az OTP napi grafikonja (2023. 05. 08. 10:30)

Mol

A 2800-as szint környékén megállt az emelkedés a Mol részvényénél, ugyanakkor leginkább a pénteken érkező gyorsjelentés befolyásolhatja majd a teljesítményt. A rövidtávú emelkedő trend csak átmenetileg tört meg, de a mozgóátlagok áttörésével tovább folytatódott. Látható, hogy a 2800-as szint felett már erősebb ellenállások találhatók, így növekedhet egy korrekció valószínűsége is. Támaszként pedig a mozgóátlagok és a 2600 forintos szint segítheti a részvényt.

Szintén a héten pénteken érkezik a Mol gyorsjelentése is, amelyben a negyedik negyedévhez képest tovább csökkenő CCS-EBITDA szint várható. A nyersanyagárak csökkenése az upstream eredményen nagymértékben látszódhat, de a downstream EBITDA szinten is kisebb csökkenés várható. Ezzel együtt is azért historikusan továbbra is erős maradhatott a profit az első negyedévben is.

A Mol napi grafikonja (2023. 05. 08. 10:30)

Richter

A technikai képre ránézve komoly javulást lehetett látni az előző hetekben, mivel április eleje óta 7200 közeléből egészen 8350 forintig tudott menetelni a papír. A mozgóátlagok áttörése komoly pozitívum volt, láthatóan pedig sikerült is túljutni ezeken a szinteken, és érdemi visszatesztre sem került már sor a 200 napos mozgóátlagnál.

A következő markáns ellenállás így már a 8500 forint lehet, illetve később akár a 9100 forint is. Az indikátorok mutatnak némi túlvettséget, de ezzel együtt is láthatóan lendületbe került a papír. Sok múlhat persze a pénteken hajnalban érkező gyorsjelentésen, ráadásul igen sűrű lesz a magyar piac hete ebből a szempontból. A piaci szereplők tehát valamennyi nagyobb papír jelentését figyelhetik, a Richter pedig szintén nem lesz kivétel ebből a szempontból.

A Richter napi grafikonja (2023. 05. 08. 10:45)

Magyar Telekom

Hónapok óta emelkedő trendben mozog a Magyar Telekom, így fokozatosan közelíti a korábbi lokális csúcsokat kijelölő 438 forint környéki szintet a részvény. A fontosabb védelmi, illetve ellenállási szintek továbbra sem sérültek, emellett egyelőre ma nem mutatkozik nagy mozgás a grafikonon. Ma vásárolható meg egyébként utoljára a 2022-es osztalékot is tartalmazó részvény, hiszen holnap esik le az osztalékszelvény, amely részvényenként 30,6 forintos osztalékot eredményez a befektetők számára. Ez ugyan a technikai képre is kihatással lehet, de azért látni kell, hogy a tavaly óta tartó emelkedő trend egyelőre töretlen, így a héten a szerda esti gyorsjelentés válthat még ki nagyobb reakciót a befektetőkből.

A negyedéves kilátásokról részletesebben is írtunk a múlt pénteki elemzésünkben, látni kell, hogy az inflációs díjkorrekció már ebben az időszakban is éreztetheti hatását, habár még csak arányosan, mivel márciustól lépett életbe az ármódosítás. Így növekvő bevételekre van kilátás, habár ezzel együtt a költségek is emelkedhettek éves alapon, ez pedig a profitabilitás szempontjából nem a legkedvezőbb előjel, habár hatalmas problémák így sem mutatkoznak. Emellett jelentős mértékű különadó sújtja továbbra is a Telekomot, így ezek elszámolása miatt 10-11 milliárd forint körüli adózott eredményt várunk.

Múlt hét végén ismertette a részvény-visszavásárlási program részleteit is a társaság, így május 25-én fog aukciót tartani a Telekom. Az aukció során legfeljebb 14,6 milliárd forint értékben hajt végre tranzakciót a Telekom, a részletes tájékoztató a programról megtalálható a Telekom honlapján is.

A hosszabb távú kilátások továbbra is fényesek, hiszen a díjkorrekcióról szóló klauzula a következő években is segítséget nyújthat, emellett a januári béremelések mellett júliusban újabb emelést hajt végre a cégcsoport, tehát látható, hogy lehet még tér a költségek növelésére is. Az év második felére ez 2,8 milliárd forintos költségnövekményt jelent, habár a várakozások szerint nagyobb mértékű javulást hozhat az áremelésből fakadó bevételnövekedés.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 05. 08. 10:30)

Opus

Beesett ma délelőtt az Opus árfolyama, így a 115 forintos támaszt tesztelheti újból a részvény. Ennek letörése tovább rontana a technikai képen, de az így is látható, hogy nem sok erő van a részvényben. Sokáig a 117-121 forintos zónában ingadozott az árfolyam, kitarthat tehát a részvény oldalazása, amennyiben sikerülne a 117-es támasz felett zárnia a papírnak. A fenti cégekkel ellentétben az Opus nem ezen a héten jelenti első negyedéves eredményeit, hanem várhatóan június közepén teszi közzé a jelentését, így a részvényeseknek még várniuk kell ezekre a hírekre.

Az Opus napi grafikonja (2023. 05. 08. 11:15)

Tartalom lezárása:2023.05.08 11:48
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Új erőre kapott a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2023.05.02 11:39
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Emelkedéssel próbálkozik a hazai piac
KBC Equitas | 2023.04.17 11:04
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar Telekom: Már most segíthet az áremelés
Varga Dániel | 2023.05.05 12:13
A költségek ronthatják az összképet
8 fontos hír ma délután
KBC Equitas | 2023.04.27 15:26
USA gazdaság, devizapiac, Mol, Masterplast
OTP: Javulás várható a banknál
Grébel Szabolcs | 2023.05.04 16:20
Május 10-én érkezik a jelentés
Magyar blue chipek: Nem találja az erőt a magyar piac
KBC Equitas | 2023.04.24 11:37
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mozgóátlag felett a ServiceNow

Varga Dániel | 2024.05.17 14:27
Erősek a fundamentumok is

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.17 08:32
Magyar Telekom, forint, Kína, Reddit

Több termék, kényelmesebb kereskedés

K&H Értékpapír | 2024.05.16 16:21
milyen újdonságok érkeztek a K&H Értékpapír rendszerében?