Meglehetősen borús a nemzetközi hangulat, így nem mutat erőt a hazai részvénypiac sem, szinte mindegyik blue chip eséssel kezdte a hetet, egyedül a Mol tudott emelkedést felmutatni. Ezzel tovább tart a magyar tőzsde gyenge szereplése, a BUX index közel 1,5 százalékos mínuszt mutat ma délelőtt. Idén már mínusz 3 százalékos a magyar index teljesítménye, ami kifejezetten gyengének számít az egyéb külföldi részvényindexek teljesítményét figyelembe véve. Amennyiben folytatná a gyenge szereplését a magyar tőzsde, a BUX akár a 200 hetes mozgóátlagot is letörheti.

OTP

Alaposan megütötték Európa-szerte a banki részvényeket, így a STOXX 600 banki részvényeket tömörítő indexe is nagy esésnél jár jelenleg. A 3,5 százalékos csökkenésével így is a jobbak közé tartozik az OTP, de a magyar tőzsdeindexet így is jelentősen lefelé húzza a bankrészvény. A befektetők között nagy a bizonytalanság, hogy milyen hatásokkal járhat az SVB bank összeomlása, ez pedig hozzájárult a piaci hangulat romlásához.

Sűrű napokon van túl egyébként az OTP, hiszen múlt pénteken az utolsó negyedéves jelentését is közzétette a bankcsoport. Nagyobb meglepetéseket nem okozott az OTP, hozni tudta a várakozásokat a cég, a bővülő hitelállomány, valamint a magasabb kamatmarzsok segítettek a bevételek növekedésén. A jelentés eredményeiről egyébként részletesebben is beszámoltunk a péntek reggeli elemzésünkben.

Pénteken a 10 ezer forintos szintektől megpróbált emelkedésnek indulni a részvény, azonban a mai negatív piaci hangulat már nem igazán tudta támogatni a papír további emelkedését. Gyorsan visszacsúszott a 10 ezer forintos szintek alá ma délelőtt az árfolyam, így a 9800-9900 forint körüli szintek esetleges letörése tovább ronthatná a technikai képet. A mai mozgásnak köszönhetően már teljes mértékben visszaadta az idén összeszedett pluszokat a részvény, így az európai társakhoz képest is alulteljesítőnek számít a piacon idén az OTP.

Védelmet a 200 napos mozgóátlag, illetve a 9000 forintos szint képezhet. Emellett az indikátorok is igencsak visszasüllyedtek az elmúlt időben, így az RSI is egyre inkább közelíti a túladottságot jelző szinteket. Az MACD egyelőre távol áll a vételi jelzés megjelenítésétől, így a jelenlegi trendek akár további csökkenést implikálhatnak az árfolyamban.

Az OTP napi grafikonja (2023. 03. 13. 11:15)

Mol

Alulteljesítő volt a Mol részvénye a hazai piacon múlt héten, közel 3,5 százalékot esett az olajipari cég papírja egy hét alatt. Viszont ma éppen a Mol tudott felülteljesítő maradni, igaz, minimális elmozdulások mutatkoznak egyelőre.

Annak ellenére nem esett be a papír, hogy ma tette közzé az HSBC elemzője, hogy a korábbi 4200 forintról 4000 forintra vágta vissza a Molra adott célárát. Egyébként az elemzők továbbra is optimisták magyar blue chippel kapcsolatban, a konszenzusos célár 3269 forint, ami 26,7 százalékos felértékelődési potenciált mutat a piaci árhoz képest.

A korábbi ellenállási szintek tehát továbbra is érvényesek, emellett az 50 és a 200 napos mozgóátlagok is akadályozhatják az emelkedés megindulását. Támaszt esetleg a 2570 és 2350 forintos szintek képezhetnek.

A Mol napi grafikonja (2023. 03. 13. 11:15)

Richter

Kezd elfogyni a tér a Richter részvénye előtt, mivel a csökkenő trendvonal és a 7500 forintos árszint egyre inkább közelít egymáshoz. Még múlt hét hétfőn láthattunk egy nagyobb erősödést a Richterben, azonban a nap végére lefordult az árfolyam, így nem tudta tartósan áttörni a csökkenő trendvonalat.

Abban az esetben, ha letörné a 7500 forintos támaszt a Richter, lentebb még 7100 forintnál találhat menedékre. Egyelőre az indikátorok alapján nem várható trendfordulat, így tovább folytatódhat a lecsorgás. Látható tehát, hogy folytatódhat a Richter esése, a pesszimista nemzetközi hangulatban különösen nehéz dolga lehet a magyar részvénynek.

A Richter napi grafikonja (2023. 03. 13. 11:15)

Magyar Telekom

Nem mutatott előző héten sem erőt a Telekom részvénye, így tovább folytatódott az árfolyam lassú lecsorgása. Még február végén, a gyorsjelentés közzététele után rövid ideig 400 forint fölé erősödött az árfolyam, ezt követően viszont egy lefordulásnak lehettünk szemtanúi és azóta is a lélektani határ alatt tartózkodik a papír árfolyama. Tehát a közeljövőben ennek a szintnek a tartós áttörésével kellene megbirkóznia a Telekomnak, csak ezután vehetné célba a következő, 419 forintnál található ellenállást.

Támaszt továbbra is a 383 forintos szint nyújthat, korábban még ellenállásként funkcionált ez az árszint, de lentebb esetleg még az 50 napos mozgóátlag is megfoghatja az árfolyamot egy leszúrás esetén. Nem segít a Telekom helyzetén az sem, hogy az indikátorok nem éppen a legtámogatóbak, az MACD még múlt héten jelzett eladást, valamint az RSI szerint is túlvetté válhatott a papír a jelentés közzététele után.

A telekommunikációs céget követő elemzők még mindig optimisták a részvénnyel kapcsolatban, sőt, a gyorsjelentés közzététele után több céláremelést is láthattunk, így az elemzői konszenzus már 527,75 forintos célárat mutat. Összességében elmondható, hogy nem kifejezetten erős a Telekom technikai képe jelenleg, de egyelőre így sem beszélhetünk hosszabb távon az emelkedő trend megfordulásáról.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 03. 13. 11:15)

Opus

Folytatta a lassú lecsorgást az Opus az előző héten, így már a 126 forintos támasz közelébe gyengült az árfolyam. Amennyiben letörésre kerülne ez a szint, lentebb még a 115 forint körüli szintek nyújthatnak védelmet az árfolyamnak. Egyelőre az indikátorok alapján sem várható változás az irányban, az MACD tartja az eladási jelzést, illetve az RSI sem mutatja még túladottság jeleit.

Az Opus napi grafikonja (2023. 03. 13. 11:15)

Tartalom lezárása:2023.03.13 11:41
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
OTP: Stabilan zárta az évet a bankcsoport
Grébel Szabolcs | 2023.03.10 07:44
Az idei évben is számolni kell a kockázatokkal
OTP: Lassuló növekedésre van kilátás
Grébel Szabolcs | 2023.03.07 16:11
Pénteken érkezik a jelentés
Régóta várhattak erre a Telekom befektetői
Varga Dániel | 2023.02.22 19:36
Jelentős mértékű osztalékemelés látható
Magyar blue chipek: Mérsékelt emelkedés a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.03.06 11:25
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős bevétel, de gyenge eredmény a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2023.02.28 07:41
Nagy mínuszba csúszott a nettó eredmény
Magyar blue chipek: Nincs érdemi mozgás itthon
KBC Equitas | 2023.02.27 11:09
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Apple: Növekedés a láthatáron

Mohácsi Mihály | 2024.05.03 14:40
Több hónapos csúcsra ugorhat az árfolyam

Emelkedés előtt állhat az LMVH

Varga Dániel | 2024.05.03 13:12
Izgalmas szinteken az árfolyam

10 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.03 08:39
Amerikai munkaerőpiac, Apple, Booking, 4iG