Erősebben indult a hét a hazai piacokon, így kisebb-nagyobb pluszok mutatkoznak a főbb részvényeknél, az OTP és a Mol fél százalék körüli, míg a Richter árfolyama egy százalék feletti pluszban tartózkodik. Egyedül a Telekom részvénye nem mutat erőt, az eddig felülteljesítő részvény most lemaradt. Az előző heti inflációs adat ugyan magasabb lett a vártnál, de a piac már az inflációs pálya csúcsát árazhatja, így a forint sem mutatott nagymértékű gyengülést. Holnap reggel teszi közzé a 2022 negyedik negyedéves GDP adatot a KSH, ez pedig nagyobb mozgásokat is kiválthat a hazai tőzsdén, volatilisebb időszak előtt állhatunk tehát.

OTP

Nem igazán tudott ma eddig nagy mozgást produkálni a magyar bankpapír, így jelenleg 11 ezer forint környéki szinten ragadt a részvény. Mindenképp pozitívumként említhető, hogy a januári lecsorgás folyamán az 50 napos mozgóátlag kellő védelmet tudott biztosítani az árfolyam számára, így innen tudott most valamelyest elindulni felfelé az OTP. A 13 ezer forint környéki szintek elérése egyelőre még nagyobb falatnak tűnik, de látható, hogy a 10-11 ezer forintos szintek alá nem nagyon szeretne menni már a papír.

A támaszvonalak továbbra sem sérültek, a mozgóátlagok is inkább emelkedő trendet implikálnak, az októberi lokális mélypontok óta igazi rali bontakozott ki az OTP grafikonján. A 10 ezer, valamint a 9 ezer körüli szintek jelenthetnek még védelmet hosszabb távon is az OTP számára, azonban emelkedés esetén inkább az 50, valamint a 200 napos mozgóátlagra támaszkodhatna a részvény. Az MACD grafikonján is megjelent a vételi jelzés, ezzel együtt az RSI sem szabna gátat egy felfelé irányuló mozgás előtt, így támogató piaci környezetben akár új lokális csúcsok kijelölésén is dolgozhatna a papír.

A múlt héten bejelentette a bank, hogy lezárta a szlovén Nova KBM megvásárlásáról szóló tranzakciót, így az OTP 100 százalékos részesedést szerzett meg. Várhatóan az integráció 2024-ben zárul le, ezzel pedig az OTP Csoporton belül a legnagyobb leánybankká válik a szlovén. 

Az OTP napi grafikonja (2023. 02. 13. 10:15)

Mol

További emelkedést mutat a Mol árfolyama, ezzel pedig áttörheti a 2800 forintos szintet a részvény. A következő lokális csúcspont 2900 forint körül található, felette pedig a 3000 forintos szint. A közelmúltban az olajárak is emelkedtek, ezzel együtt az európai energiaszektor részvényei is jól szerepeltek, ez segíthetett a Mol árfolyamának is. Valamint közeledik a negyedik negyedéves gyorsjelentés is, amellyel kapcsolatban optimisták a várakozások. Egy esetleges visszaesés során a mozgóátlagok jelenthetnek támaszt az árfolyamnak, viszont az is látható és pozitívum, hogy a decemberi bejelentések után a részvényárfolyam vissza tudta tölteni az akkor kialakult rést.

A héten pénteken teszi közzé a Mol a negyedik negyedéves gyorsjelentését. A tavalyi évben már az első három negyedévben is látható a rekord eredmény, ehhez a negyedik negyedév még hozzátehet, bár várhatóan az eredmények már nem lesznek annyira erősek, mint a harmadik negyedévben. Az adóterhek növekedtek, valamint a nyersanyagárak csökkentek. A Mol negyedik negyedévével kapcsolatban természetesen a részletes előrejelzésünket is közzétesszük.

A Mol napi grafikonja (2023. 02. 13. 10:00)

Richter

Továbbra sem mutat erőt a Richter, a gyógyszergyártó részvénye 2 százalék körüli mínuszban zárta az előző hetet. Ezzel a 8000 forintos szintet is átvitte az árfolyam, így tovább romlott a részvény technikai képe. Nem erősítik a technikai képet az indikátorok sem, az MACD nem váltott jelzést, így továbbra is eladást indikál, emellett az RSI alapján sem túladott a részvény egyelőre. Ma ugyan kisebb pluszban tartózkodik az árfolyam, de egyelőre korai lenne kijelenteni, hogy innen tartós emelkedésbe kezdhetne a blue chip.

Viszont hatalmas esések sem várhatóak, mivel számos korábban kijelölt támasz még tartja magát, többek közt a 7900 forintos támaszszint, amit a 200 napos mozgóátlag is megerősíthet. Lentebb még 7700 forintnál akadhat meg a lecsorgás, illetve a 7100 forintos támasz is védelmet nyújthat. Összeségében nem mutat javulást a Richter, így várathat magára a trendforduló, emellett számos ellenállással találhatja szembe magát a részvény egy emelkedés esetén, ami tovább gyengíti a technikai képet.

A Richter napi grafikonja (2023. 02. 13. 10:15)

Magyar Telekom

Úgy tűnik kifulladt a Telekom menetelése, a 383-384 forintos szinttel nem tudott megbirkózni a részvény, így előző héten egy nagyobb lefordulásnak lehettünk szemtanúi, amit az is szemléltet, hogy megtörte az emelkedő trendvonalat az árfolyam. Előző héten 4 százalékos mínuszban is volt a papír, majd a hét vége felé egy kisebb visszapattanásnak lehettünk szemtanúi. A mai napon sem mutat erőt a Telekom részvénye, így folytathatja az előző héten megkezdett negatív szériát.

További lecsorgás esetén fontos lehet figyelemmel követni az 50 napos mozgóátlag szintjét, ennek letörésével ugyanis egészen a 352 forintos árszintig gyengülhet a részvény. Az MACD immár egyértelműen eladást indikál, jelezve, tartós lehet a csökkenő trend a Telekom részvényénél. Az igazi feladat a 383 forintos szint tesztelése lenne, de ehhez az lenne szükséges, hogy pozitív irányba változzon a hangulat a Telekom részvénye körül.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 02. 13. 10:15)

Opus

Nem sok izgalmas esemény zajlott le az elmúlt időben az Opus háza táján, így a részvény is folytatta oldalazó mozgását a múlt hét folyamán. Az 50 napos mozgóátlagtól egyelőre nem igazán tud elszakadni az árfolyam, ez akár tartósabb fordulatot is jelezhetne, habár fontos lenne, hogy a 200 napos mozgóátlagon átjutva induljon meg felfelé az árfolyam. Az indikátorok közül az MACD mozgását érdemes figyelni, hiszen a grafikonon vételi jelzés kialakulása figyelhető meg, így ez akár löketet is adhatna a részvény számára.

Látható, hogy kisebb-nagyobb kilengeségek megfigyelhetők az Opus grafikonján, azonban egyelőre nem mutatkozik stabil emelkedő trend, egyelőre nem tudta megtörni magabiztosan a csökkenő trendet sem a papír. A 115 és 125 forintos szintek képezhetnek támaszt, míg ellenállások tekintetében a 135, valamint a 150 forintos zónákat érdemes figyelni.

Az Opus napi grafikonja (2023. 02. 13. 10:15)

Tartalom lezárása:2023.02.13 11:19
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Gyenge kezdés a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2023.01.30 11:40
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem mozdul a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2023.01.16 11:56
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Javuló formában a bankok
Grébel Szabolcs | 2023.01.10 15:43
Mi várható az európai és amerikai bankszektorban?
Magyar blue chipek: Nincs nagy erő a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.01.23 11:23
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Gyengélkedik a hazai piac
KBC Equitas | 2023.02.06 12:05
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Mérsékelt elmozdulás a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.01.09 11:38
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felszálló ágban a United Airlines

Varga Dániel | 2024.05.02 13:59
Jól teljesít a jelentés óta a részvény

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg