Nem mutatatnak erőt a hazai blue chipek, így a BUX index 1 százalék körüli mínuszban kezdte a hetet, az index árfolyama már a 45000 pontos szint alá is benézett. A lemínősítések sem segítettek a hazai részvényeken, de a nemzetközi piaci hangulat is elromlott előző hét végére, és a negatív széria ezen a héten is folytatódik. Az OTP megint sereghajtó a magyar blue chipek közül, de a Mol és a Richter is gyengén teljesít, míg a Telekom esetében minimális mínuszok mutatkoznak.

OTP

Korrekció látható az OTP részvényénél is, a 11500 forintos szintekről közel 1000 forinttal esett vissza az árfolyam. Ezzel jelenleg az 50 napos mozgóátlagot is letörte a részvény, valamint a rövidebb távú emelkedő trendvonal is már sérült. Ezzel a technikai kép leromlott az OTP esetében, lentebb a 10000 forintos szint, valamint a 200 napos mozgóátlag jelenthet támaszt az árfolyamnak.

Múlt héten a leminősítéssel kapcsolatos hírek befolyásolhatták a részvény árfolyamát, valamint a legfrissebb hitelezési statisztikák sem kedvezők az MNB adatai alapján. A jelzáloghitel-piacon jelentős visszaesés mutatkozott tavaly decemberben. A lakáshiteleknél például 61 százalékos volt a visszaesés az előző évhez képest decemberben az új kihelyezéseknél, a teljes évet vizsgálva pedig 8 százalékos volt a csökkenés. A lakossági új hitelkihelyezések összességében 17 százalékkal csökkentek. A decemberi adatok esetében a vállalati hitelfelvételeknél is visszaesés látható, viszont a teljes évet nézve azért növekedett a hitelállomány, főként a vállalati devizahitelek esetében. Az OTP-re vonatkozó adatok pontosan majd a március elején érkező éves jelentésből derülhetnek ki.

Az OTP napi grafikonja (2023. 02. 06. 10:00)

Mol

Mozgóátlagai környékén tartózkodik a Mol árfolyama, lassú emelkedéssel így az árfolyam betöltötte a decemberi rést a grafikonon, azonban a 2800 szint áttörését még nem sikerült megvalósítania a részvénynek. Továbbra is ez a szint jelenti a fő ellenállást, jelenleg pedig a mozgóátlagok környéke jelenthet támaszt az árfolyamnak 2700 forint környékén.

Múlt héten jelent meg a hír, hogy Horvátország az idei évben 235 millió dollárt fog kifizetni a Molnak, amely a nemzetközi választottbíróság által meghatározott összeg a Mol-INA per lezárását követően. A nemzetközi per során Horvátország nem tudta bizonyítani a korrupciós vádakat, a lezárást követően pedig a késedelmi kamatokkal növelt összeg 235 millió dollár lesz majd, amely így várhatóan az idei évben kifizetésre kerülhet.

A Mol napi grafikonja (2023. 02. 06. 10:00)

Richter

A múlt héten sem mutatott erőt a Richter részvénye, így egyre messzebb került az 50 napos mozgóátlag és a 8545 forintos ellenállás tesztelésétől. Ma nyitást követően tovább esett az árfolyam, de egyelőre nem törte le a 8000 forintos szintet, valamint a korábban azonosított támaszszintek továbbra is tartják magukat.

Az RSI egyelőre nem indikál túladottságot, valamint az MACD is kitartja eladási jelzését, tehát az indikátorok sem kifejezetten támogatóak. Nehéz dolga lesz így a Richternek kitörnie ezekről a szintekről, esetleg egy támaszról való meggyőző visszapattanás erősítheti még a részvény technikai képét.

Annak ellenére sem tudott emelkedni a Richter árfolyama, hogy múlt hét pénteken céláremelés érkezett a gyógyszergyártó részvényére. A PKO elemzője a korábbi 10000 forintról 10500-ra emelte a Richterre vonatkozó célárát, valamint megerősítette a vételre való ajánlását ezeken a szinteken. Az elemzői konszenzus így egy 10916 forintos árfolyamot prognosztizál a gyógyszergyártó részvényére vonatkozóan, ami 35 százalékkal magasabb a jelenlegi piaci árnál.

A Richter napi grafikonja (2023. 02. 06. 10:45)

Magyar Telekom

Ugyan új lokális csúcspontot érintett a Telekom árfolyama előző héten, de a korábbi csúcsot csupán fél forinttal tudta felülmúlni. Ezzel a 383,5 forintos szintet képtelen volt áttörni az árfolyam, megerősítve az ellenállást. Amennyiben megnyílna az út a Telekom részvénye előtt, egészen a 419 forintos ellenállásig erősödhetne vissza különösebb akadályok nélkül. Az indikátorok sem a legtámogatóbbak, jelezve, hogy kifulladhatott a Telekom ralija, a részvény az októberi mélypontokhoz képest már így is 30 százalék feletti pluszban van. Továbbra is eladást jelez az MACD, míg az RSI visszatért a semleges szintek közelébe.

Viszont egy lefordulás esetén erős támaszokban bízhat a telekommunikációs cég papírja, a 370 forintos szintet korábban többször is tesztelte, de az emelkedő trendvonal is megtámogathatja az árfolyamot. Lentebb még számos támaszszintet tudunk azonosítani, az 50 és 200 napos mozgóátlagok mellett a 352 körüli szint nyújthat védelmet. Összeségében tehát nincs egyszerű dolga a Telekomnak, erős ellenállásba ütközött az árfolyam, de egy komolyabb lefordulásra is kisebb az esély.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 02. 06. 10:45)

Opus

Leginkább oldalazott az előző héten az Opus részvénye a 128-132 forint közötti tartományban, nem mutatott különösebb erőt. Az viszont erősíti a technikai képet, hogy az 50 napos mozgóátlag meg tudta fogni az árfolyamot a múlt keddi esést követően, így a korábbi ellenállás most támaszként köszönt vissza. Az indikátorok viszont nem kifejezetten támogatóak, folytatódhat tehát a korábban megkezdett lecsorgás, érdemes lehet figyelni a következő napokban is, tartani tudja-e magát az 50 napos átlag. A korábbi csúcsoktól és mélypontoktól igen messze tartózkodik az árfolyam, tehát az általuk kijelölt ellenállások és támaszok továbbra is érvényesek.

Az Opus napi grafikonja (2023. 02. 06. 10:45)

Tartalom lezárása:2023.02.06 12:05
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Keresi az irányt a hazai piac
KBC Equitas | 2023.01.02 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Javuló formában a bankok
Grébel Szabolcs | 2023.01.10 15:43
Mi várható az európai és amerikai bankszektorban?
Magyar blue chipek: Nincs nagy erő a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.01.23 11:23
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem mozdul a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2023.01.16 11:56
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Gyenge kezdés a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2023.01.30 11:40
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Mérsékelt elmozdulás a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.01.09 11:38
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Felszálló ágban a United Airlines

Varga Dániel | 2024.05.02 13:59
Jól teljesít a jelentés óta a részvény

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.05.02 08:34
Fed, amerikai munkaerőpiac, devizák, olaj

Felfelé nézelődik a BlackRock

Varga Dániel | 2024.04.30 15:09
Kereskedési ötletet fogalmazunk meg